bugün

benim görüşüm sizinkilerden farklıdır.ben ayrıyım siz ayrısınız gibi düşünen insan modeli için söylenen deyim.en güzel cevap ise başka bir deyimle verilmiştir.aç tavuk kendini arpa ambarında sanırmış.*
(bkz: ne şanslısın benim gibi arkadaşın var)
(bkz: fasulye)
olgunluk gösterip adam yerine koyup da karşına aldığın insanın havalara girmesi, saçmalaması , genel bir abartı durumu sergilemesi halidir.çekilmez,sıkar, bayıltır..
psikolojik rahatsızlık belirtisidir.
(bkz: ben portakal degilim)
kesinlikle tedavi görmesi gereken insan profilidir. Böyle insanlarla arkadaş olunmaz ki hata yapıp arkadaşsanız hemen tüm ilişkinizi kesin. Onlara göre her şey kendilerine göre doğrudur. Dünya tam anlamıyla onlar için dönmektedir.
dünyanın en mütevazi insanı benim.
saymamak için bir neden mi var? her şeyin bir nimet olması gibi varlık ve beyinin ve düşüncenin yegane temsilcisi olan insanın da kendini bir nimet sayması kadar doğal ne olabilir ki? her şeyi küçümseme taraftarlarınca her ne kadar aşağılansa da, evet bir nimetsin insanoğlu!
fasulye gibi nimetten,
su gibi aziz,
ve bir nevi hint kumaşı.
kendini adam yerine koymaktır, kendine kendi değerini vermektir.
sözlükte oynaması en zevkli bulduğum oyun. hele kötü oy alınca daha bi hoş oluyor. *
18 yaşındaki ergenin 24 yaşındaki amca kızına, kendisine manita ayarlamamasına dayanarak!
-sen benden mi hoşlanıyorsun? demesi iyi bir örnek olabilir. (bkz: bi kop git)
'dün boktun bugün koktun' denebilir böylesine.
Kendini bir halt zannetme hastalığı. Basit insan eylemi.