bugün

entry'ler (33)

hazırlanan cv ye geçmişimi sikeyim yazmak

geçmişim sizin gibi kazmalara cv yazmakla geçti....eee ben o geçmişi bipmeyim de ne yapayım...

out of control

contaların yanması... tekerin patlaması amiyane tabirle..

kendini nimetten saymak

saymamak için bir neden mi var? her şeyin bir nimet olması gibi varlık ve beyinin ve düşüncenin yegane temsilcisi olan insanın da kendini bir nimet sayması kadar doğal ne olabilir ki? her şeyi küçümseme taraftarlarınca her ne kadar aşağılansa da, evet bir nimetsin insanoğlu!

kürt çocuklarının özgüveninin yüksek olması

şişirme bir öz güvendir..bilakis aksi durumu örtmek için şaşaalı bir davranış şekli....

ölüm

Herman Hesse'nin edebi eserlerinin konusu...
Arada bir buradayım deyip yüreğinizi ağzınıza getireen...
Hayatın fonu. Tüm kahkahaların soldurucusu...
Bir anda atmosferi ağırlaştıran düşünce..
son gerçek realite..
tüm gerçeklerin yalanlayıcısı...
en yakınlarınıza uğramadıkça varlığını anlayamadığınız...
bazen verilen selalarla düşündüğünüz...
hiç gelmeyecekmiş gibi yaşadığınız...
geldiğinde hiç yaşamamış gibi olduğunuz...
sonrası var mı diye tüm filozofların kafayıı patlattığı konu..
tüm sonraların bittiği an..
dehrin bitmesi...
koca bir üç nokta..

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

osurabilmektir püfür püfür odada kavak yelleri estirmektir, duygusu da işte o osuruğun sinüsleri istila etmesi gibidir...

teletubbies e bayılıyorum diyen bayan sevgili

o dakika onla yapılan her şey için insanın kendisinden tiksinmesine sebep olan bir kadındır o... vurun teletubbies seven kadına!

ağız kokusu

cehalet ağız kokusundan beterdir...

1 80 boya uzun diyen apaçi

demek kiii uzunluk da göreceliymiş... en uzun ne kadar uzun?

başucu kitabı

nietzsche ağladığında- irwin D. Yalom...
Shibumi- Travennian

bigbang e inanıp evrime inanmamak

elmalarla armutlar toplanmaz kaidesini bilmeyenlerin kendilerince karşı tarafı sıkıştırmak için ortaya attıkları acınası sorular toplululuğuna ait bir örnek...

birbirine aşkım diye hitap eden kızlar

birbirlerine aşkım diye hitap eden kızların okumaları gereken bir başlık... ne kadar da itici olduklarını bir nebze görebilmeleri adına..

büşra

türbanlıların dünyasıne merak duyan modern kesimin yapmış olduğu ve aslında her zaman yapmış oldukları şey; basit bir senaryo, dışardan bir göz, ucuz görüntüler...

türk isimlerin yabancı dil eşdeğerleri

ishak = isaac
ibrahim =abraham.

minibüslerde insanların asık suratlı olmaları

kimisi kolonya sürünür, kimisi en ağırından parfüm...bazıları da koşumluk at gibi terlidir, sanki suya sabuna aylarca ellememiştir..
yerinizde oturuyorsanız da somurtmamak elinizde değildir çoğu zaman. ayakta olanlar oturmanıza inat gelir burnunuzun dibine, dizlerinizin üstüne oturur adeta. ulan bir beş santim koy araya bari..herif kararlıdır ağız kokusunda hangi yemeklerin kokusu var diye eksiksiz bilmeniz için..
ya da yanınızdaki hippi genç bacaklarını iki metre ayırıp oturur sanki evindeki koltuğunda, öyle rahat..
bir de kulakları sağır insnalar vardır ki, ne diye o kadar bağırdıkları çeşitli sebepleri içerir. ya gösteriş, ya görgüsüzlük, ya gıcıklık...
toplu taşıma araçları, yani çok oturgaçlı götürgeçler, özel araç lüksüne sahip olmayanlar için her bakımdan ayrı bir derttir vesselam..

kazım karabekir

sıçan kazım bu değildir...ya da sıçtıktan sonra kendisine bez getirilen..bilakis kazım isminin tüm yıkılmış karizmasını bir karabekir eşliğinde şaha kaldıran şahsiyettir...

dalgaların kıyıya sürüklediği teneke kola kutusu

Bir çift güvercin havalansa/Yanık yanık koksa karanfil/Değil bu anılacak şey değil/Apansız geliyor aklıma..
bu kola kutusunun serüvenlerini düşünenler melih cevdet anday ın anı şiirini de sever herhalde...

terketmeyi öğretmek

geçti istemem gelmeni/ yokluğunda buldum seni/ bırak vehminde gölgeni/ gelme artık neye yarar?
demiş necip fazıl... bu da terketmenin karşı tarafı ruhi olgunluklara eriştirdiğinin bir göstergesi olarak görülebilir..
terkedilmek de gerekir bazen, tıpkı terketmek gibi...her terkedilmişin acısını hisseder kimileri yüreğinde..terketmek yüceltmektir...ruhu, acemi egoyu...

tablo yorumlamak

bir de özellikle iktisat kitaplarında olur ki, tonla maliyeti, faydayı, zararı gösterir. bu tabloların yorumunu yapmak bir çok öğrenci için bayağı bir zordur. kısaltılmış AVC,ATC,AC,MC,MR gibi doğruların kesişme noktaları, kesişmenin aşağısında neler olduğu, yukarısında neler olduğu gibi yorumlamaların yanısıra bir de tablodaki verilerin en iktisadi olan şekli için neler yapılmalı nevinden soruları içerir.

sınav olmasına rağmen çalışmamak

bahanelerin arkasına sığınmaktan bıkmış ve derslerden, sınavlardan nefret eden kişilerin, yeter artık lan ne mazaret bulup duruyom çalışmadım işte hayvan gibi yattım içimden gelmedi.. mazareti mi olur bunun demesi ve öğrencilik psikolojisinden bir adım uzaklaşıp yetişkinliğe ve olgunluğa adım atmasıdır...