bugün

bencilce herkezi dışalyıp dünyada tek kendi yaşıyomuş gibi bütün silahlarını karşısındakini yıkmaya uğraşan ben delisi insan... kendine o kadar aşıktır ki bazen insan olduğunu bile unutur, unuttğu şey insan sıfatını taşıyamama olduğudur.
(bkz: seni seviyorum lan ben)
(bkz: megoloman)
(bkz: narsist)
(bkz: egoist)
(bkz: narcissus)
en iyisi ya.
karşındakiyle konuşma derdi yok, bir sıkıntı,üzülme vs.yok.
en güzeli *
aynalara doyamamaktır.
içinde bulunduğum durumdur. ancak sebebi ben değilim çevremdeki boş beyinlerdir. beğenmişlik bedene değil nirvanaya ulaşmış ruhun beğenilme durumudur.
kendiyle barışık olan kişidir.
çaresizliktir. aşık olunmayı kaldıracak kız bulmak kolay mı sanki. aşık olursun, üzer seni. itiraf etmem gerekir kendime aşık olsaydım kendimi kendim terkederdi herhalde. bir de "kendine iyi bak" derdi giderken kendim. kendimden nefret etmem bu durum için yapılabilecek en uygun hareket sanırım.
boğa burcu erkeklerinin itinayla yaptıkları şey.
ne kadar aşık olduğuna göre değişir.
eğer başkalarını küçük görecek kadar seviyorsa siktirsin gitsin.
bu arada kendini sevmek güzeldir özsaygı gerektirir.
özcinsel olmaktır (öyle birşey varsa tabi.)
uzun süredir yalnızlıgın getirilerindendir.

saçıma, gözüme, dudagıma, tenime her gün yeni yeniden aşık oluyorum. anlamıyorum bensiz nasıl yaşayabiliyor şu zavallı insanlar..
bir kıza olynan aşk gibi değildir kendinizi sikesi gelmek değildir kendinle barışık olmaktır, yalnızlıkta nirvanaya ulaşmaktır, zaten katakterine aşık oldugunuz kisilere donup bakın onların karakteride sizin kendi karakteriniz gibidir.hele birde bu durumda aık olursanız ve onunla istediklerinizi yapabilirseniz varya dunyalar sizin olur...
(bkz: narsisizm) bir mitolojik hikayede konusu anlatılmaktadır.
bencilliğin varacağı sonduraktan bir sonraki durak...
Aynayla beraber gezinmenizle sonuçlanır.
Kendine aşık olup, bir gün yine suda yansımasını izlerken düşüp boğulan narsis'i hatırlatmıştır.

(Narsisizm kelimesinin de özetle hikayesi budur)
narsist kişilik bozukluğu belirtisidir.
sadece kendinizi görüyorsanız tabi.
Keşke kendime aşık olabilsem. Bence gayet iyi anlaşırız hem hiç üzmem kendimi bir kere.. Üzerimede gelmem, tamam arada kızarım ama sonra hiç uzatmam hemen affederim.
(bkz: narsist)
Şuanda içinde bulunduğum durum.
görsel
Grimm isimli dizide çift kişilikli bir karakter vardı. Şekil değiştirebiliyor kadın ve erkek olabiliyordu . Biz sevgilisi var sanıyorken bölüm sonunda anladık ki kadın kendine aşık olmuş ama farkında değil.
hatırladığım kadarıyla, yunan mitolojisinde narsist in başına gelendir.