bugün

(bkz: Patso) dur.
Bir de aşırı yağda kızarmış, çok nizami kesilmiş hazır köfteli şeyler.
Nasıl yiyorlar anlamıyorum.
Sabah kahvaltısını poğaça ve vişne suyu eşliğinde tamamlayıp üstüne bir sigara yakmak.
kahvaltıda hamburger yemek. uzun süredir canım çekiyordu ben de yedim.
1,5 tl'ye satılan hazır noodle.

tabii ben içine biraz soya sosu ve kurutulmuş sebzeler koyarak kalan son saygı kırıntılarımı itinayla koruyorum.
haşlanmış brokoli, brüksel lahanası, bilimum yeşillikler ve hatta salata.
iskender kebap, mantı, kuymak, ciğer, kokoreç, künefe, katmer vb. varken haşlanmış sebze ve ot yemek en hafif tabirle kişinin kendine yaptığı en büyük saygısızlıktır.
Kokoreç ve doğuda yapılan mumbar vs.
Hiç şüphesiz; yarasa çorbası, sosa bandırılan canlı yavru fare, canlı ahtapot ve köpektir. (Bilumum uzakdoğu yemekleri)

Valla sakatat kadar hem lezzetli hem fakir dostu yiyecek yokken; bu gündüz kuşağı kadın sunucular sayesinde ilikli kemiğe dahi para verir, dana ciğeri kuzu ciğer fiyatına alır olduk.
Şu başlığa sakatatların isimlerini tek tek yazan ağız tadı yoksunu vitaminsizler çok mutludur umarım.
Mumbar, işkembe, midye, kelle paça, taşlık, şırdan vs bunları yiyen midesizler eksiler şimdi.
Midye dolma, kokoreç yazan var.

Yapmayın abiler. tabii ki Kokoreçe duyduğum saygıyı kendime duymuyorum ben.
haşlanmış makarna. suyu kaynatıp içine atıyorlar sonra oturup yiyiyorlar. lan bari salça falan katın ne bileyim kaşar rendeleyin. en olmadı sarımsak dövün yoğurda ekleyin dökün üzerine öyle yiyin.
Mancar yemeği ve türevleri.
lahana yemek örnek olarak gösterilebilir.
allah affetsin
patlican musakka midir nedir...

asla patlican turevi seyler yiyemem. ewed.