bugün

(bkz: yok böle bişi)
bir politik akimi anlatirken "kemalizm" diye bir kelime kullanarak kendi antitezini iceren bir basliktir; demek ki kemalizm diye bir sey var ve bunu benimseyenlerin apolitik olmalari imkansizdir.
bir tarafta madem müslümanım o zaman sağcıyım diyenler, bir tarafta madem dinsizim dinin hor görüldüğü malum ideolojiye üye olayım diyenler varken bu kesimlerden çok daha politik olmaları nedeniyle gerçek olmayan sanrı.
(bkz: 6 ilke)
"dostum 80 sonrası gençlikle karıştırdın gerçek atatürk'çüleri" diye cevap verilecek önerme. eğer bunu diyen ciddi ise, kendinin tarihten , mevcut konjonktürden, gerçeklerden ne kadar uzak olduğunu, aslında ne kadar politik görünmeye çalışan apolitik olduğunu, ve muhtemelen 80 sonrası gençlikten birisi olduğunu kendi sözleriyle kanıtlamaktadır.
Kemalistleri boklama eyleminden başka birşey diildir.Gereksiz ve saçma bir düşüncedir.Kanımca.
(bkz: Büyük yalan)
akp'ye yamanan neoliberal solcu-kürtçülerin gerçeğidir. zira ne kemalizm kaldı ne bir bok. meydan sizin, haydi hayırlı namazlar... kabe washington.
apaçık gerçektir. valla bu adam kesin siliktir diye düşündüm, girdim baktım silik. korkuyorum sözlük. faşizmin ayak sesleri..
(bkz: seni kandırmışlar amcaoğlu)
kışkırtma ve kin, nefret duygularını körükleme amaçlı olarak art niyet ile öne sürülmüş bir varsayımdır. nitekim her ideolojinin bir amacı ve hedef kitlesi vardır. siyasi bir kavram olan ideolojiyi benimsemiş bir siyaset dışılık düşünmek mantıksal tutarsızlık içinde olunduğunun kanıtıdır.