bugün

27 mayıs cuntasında ortaya çıkan gerçektir, demokrasinın içine etmek için el birliği ile hareket etmiştirlerdir.
bölücüler ile dinci şeriatçıların kanka olmasından daha iyidir.
akp nin amerika maşası olmasından daha iyidir.
özgürdürler efendim-kemalistlerin ateist olması bir şey değiştirmiyor.

en dinci adamlar taraf paçavlaralarını çıkarttı bu ülkede.

hem de onlar en dinsizdi-destek sağladılar
olabilir.
zaman zaman işbirliği yaparak pragmatik bir eylem planı hazırlamaktadırlar, laiklik ise bu iş birliği için temel dinamiktir, birleştiricidir.
Kemalistlerin çoğu Kemalizmi dinsizlik olarak nitelendirdiği için böyle bir yapıştırma söz konusu. Oysa Kemalizm din ve vicdan Özgürlüğünden bahseder karşıtlığından değil
ancak türkiye için geçerli bir durumdur. bu duruma türkiye dışında bir ülkede karşılaşamazsınız. nedeni kemalizm dünyaya yayılamacak kadar sığ ve kısır bir düşüncedir. ve yakın zamanda yok olmaya mhkumdur. ateistler ve kemalistlerin kanka olması islam'ın var olması ve bu ikilinin ortak paydada buluşması sonucudur.
kimseyi zerre kadar ilgilendirmeyen olaydır. ne zamanki o kemalist ,ateist, dinci vs ne olursa olsun birbirinin dinini ırkını rengini incelemeyi bırakacak o zaman bizde bu aptalca entrylerden kurtulacağız.
bu üldede pkklıyı meclise sokan parti shp değil miydi? sonra yok dinciler şöyle böyle
kurtuluş savaşında köylerimizi yakıp yıkan kadınlara tecavüz eden yunan ordusunu ekmek tuz sunup karşılayan padişha efendimizn ordusu diye misafirlik gösteren din adamlarıyla kanka olacak değiller ya.
genelleme yapmak kadar acizcedir.

teröristlere bu ülkede konuşma hakkı verenler de bir gerçektir.
kucaklaşanlara ses çıkarmayanlar da bir gerçektir.

keşke ateistler kadar olabilseler.
hiç olmazsa müslümanız deyip, savaşarak insan canına kıymıyorlar.
düşünce ve fikirlere özgürlük tanınmasını savunan kemalistlerin doğru yaptığı iştir. din ve inanç özgürlüğü varsa bu ülkede, biz hristiyanla da kanka oluruz, şamanistle de kanka oluruz.
güldüren bir kankacılık ve komitecilik olayıdır, çünkü malum rüzgar tersten esince ikisi birden ağlamaktadır.
dincilerin tecavüzcülerle kanka olmasından daha az yadırganması gereken gerçektir.

ateistler samimi ise bilimsel düşünceyi savunur, kemalistler de içinde bu geçerlidir.

dinciler hakkında örnek verip birilerini arkadaşlarının içinde küçük düşürmek istemiyorum.
kadınlar gününde ayıp fıkra anlatan teyze ile evin gelinlik kızı arasında gerçekleşen ufacık bir gülüşmedir.
Bunu yazan zihniyetin örümcek beyinli olduğu gerçeği değişmeyecek fakat yorum yapmak istiyorum. Bu dünyaya ve bu ülkeye ne geliyorsa kendisini dindar gösteren din tacirleri tarafından geldi. Irkların arasına nifak tohumları atmak ayıptır. Böyle bir gerçek olsa bile bölücü , tecavüzcü ve dincilerin kardeşliğinden bin kat daha iyidir gençler.
bana ateistligin kemalistlikten sonraki halka olduğunu göstermiş gerçektir.
27 mayısta ve 28 şubatda gerçekleşmiştir.
Siyasi ve vatan çıkarları için olunabilecek dostluktur. Ateist olması kemalist bir kişiyi ilgilendirmemelidir. isterse krem peynire tapsın. Şeriat çanağı yalamak isteyen müslümanlar pkk ile anlaşıp ülkemin düşen insansız hava araçlarını alıyorlar. iran'ın ta kendisi. Çok müslüman olan arapları din kardeşi belleyen bu salaklar katar ve kuveyt'in amerikan toprağından farksız olduğunu bilmezler. Ayrıca sen muslumansın diye herkes olmak zorunda değil. Dinini kendin için yaşa. Kemalist din ve devlet işlerini zaten ayırabilecek kapasitededir. Din kişiye özeldir devlet bütün millete. Bizim işimiz devlet yönetimini bu akımın koşullarına endeksleyebilmek. Din mi ? Senin gibi fındık beyinliler bunu konuşsun ben hacca gitmiş bir kemalist dahi olsam tek kelime muslumanlığımı ispat etme gereği duymam. Sen kimsin amk dini sorguluyorsun ?