bugün

kurtuluş savaşında halkı örgütleyerek vatanın düşman elinden kurtarılmasını sağlayan mustafa kemal atatürk ü seven , onun yolunda olan millete kemalist denir.

sanırım bu yaptığım bu yaptığım tanımı okuyunca göğsün kabardı ama öyle olmaması lazım. çünkü zaten sen atatürk ü sevenleri kemalist diye sınıflandırdığın için en büyük kötülüğü sen kendine yapıyorsun farkında değilsin.

ayrıca sizin aranızda sizin aranızda sadece atatürk ü seven, onunla gurur duyan bir kesim olmakla beraber , diğer taraftan işi abartıp şekilciliğe , tapınmaya kadar götüren psikopat insanlarda vardır ki bu ziyadesiyle bizi ve bu psikopat insanları üzmektedir.

onları üzüyor diyorum çünkü yaptığı devrimlerden öte tarafa onunda bir insan olduğunu unutuyorlar. ve aslında görmek istemiyorlar. çünkü üzülerek belirtmek istiyorum ki gördüğüm kadarıyla bu kadar psikopat şekilde , tapınmaya giden adamların çoğu ateist.

allah a inanmayan , insanlar başka şeylere yönelir çünkü içinde ki inanma güdüsünü bastırmak zorundalardır.

neyse fazla uzatmayalım dediğim gibi bu adamlar atatürk ün netice itibarıyla bir insan olduğunu unuttukları için son zamanlarda hakkında ortaya çıkan , insana özgü hataları görünce sinir krizleri geçirmektedirler. çünkü bu onların atatürk ü sevme tarzlarına çok aykırı.

o hata yapmayan, asla hatası olmayandır.

ama öyle değil tabi. onunda kendine göre hataları, yanlışları vardır. ki zaten bu ortaya çıkmaktadır, eğer varsa çıkmaya devam edecektir zaten.

şimdi sorun atatürk ün hataları yanlışları değil elbet. her ne hatası olursa olsun , onun bu ülkeye olan katkılarını değiştirmeyecektir. evet bunu bilen akl-ı selim kemalistleri tabi ki ayrı bir yere koyuyoruz fakat birde öte tarafta bu psikopat insanlar.

onlar daha çok üzülecekler.

daha çok sinirlenecekler.

ama fayda etmez.

çünkü yazının bulunduğu devirden bu yana hiçbirşey gizli kalmadı , kalmayacak.

sevgilerle.

( not: bu aslında mektuptan çok köşe yazısına benzedi ama olsun, anlatmak istediğimi anlattım ben. ama sadece yine anlamak isteyen anlayacaktır )