atatürk'ün yolundan gittiğini iddia eden kemalist tayfanın zaman içinde zihinsel değişimlere uğrayarak kendilerine verdikleri hasarların sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıklarıdır.
(bkz: yoğun ümitsizlik duyusu)
(bkz: distimi)
(bkz: uyum bozukluğu)

yaşadıkları ülkeye uyum sağlayamadıklarından olsa gerek bu hastalıkları.
ben bilmiyorum bu rahatsızlıklardan hiç.. buraya yazmamın nedeni 4 dakka oldu son entryden beri hala kimse siklemedi.. canlandırma işini ben devralayım dedim arkadaştan.. bir elin nesi var iki elin sesi var..
Mustafa Kemal'in yolunda ilerleyenlere laf dokundurmaya çalışılan garip kişilerce açılan entry dir..
kendisini her eleştireni fethullah gülen cemaatinden biri olarak görme. buna bir çeşit takıntı ya da saplantı diyebiliriz. siz komünist, liberal, muhafazakar, anarşist, faşist ne olursanız olun kemalizmi ve kemalistleri eleştirdiğiniz anda "fetocu" olursunuz. garip bir durum ama naparsın işte rahatsızlık. her şeye rağmen kemalistlere kızmak yerine onlara sevgiyle yaklaşıp topluma kazandırmamız lazım.
yobazlık anti mollacılık vede ilkel köktendinci alerji hastalıklarıda vardır. yenilik modernlik ilerleme bilimsellik gibi hastalıklarıda olduğu bilinir.
gerek asker ve gerekse sivil hayatta gösterdiği başarıları ile dost-düşman tüm dünyanın taktirlerini kazanmış bir lideri takip edebilmek, takip edebilecek beceride kadroları yetiştirebilmek; kolay iş değildir elbet!

açıkcası, bu treni; inönü kaçırmış, ecevit; uzunca bir süre peşinden koşmuş lakin yetişememiş, baykal; raylara oturup geri dönüşünü beklemekle; beyhude vakit geçirmiştir.

bir de onlara umut bağlayanlar vardır elbet! oylarıyla destek olanlar... onlar için, dile bile kolay değildir; 1950-2010 arasındaki 60 koca yılı telafuz etmek. ilk 10 yılda nelerin başarılabildiğini görüp de 50'lerden sonraki 60 yılın nasıl hoyratça harcandığını izlemek...

yaralayıcıdır, gurur kırıcıdır ve dahası insanda, ister-istemez bir gerilim yaratır. mazur görmek gerek! bu ülkede kemalist olmak da göründüğü kadar kolay değildir.
(bkz: yobaz obsesyonu)
(bkz: obsession)

(bkz: paranoid şizofreni)
vatan hainlerini becermekten dolayı oluşan bel soğukluğu. oda fizikseldir zaten. ruhsal sorun olmaz bizde.
kemalistlerde görülen psikolojik rahatsızlıklar ı açıklamaya çalışan insandan daha az sayıdadır.
adamlar görünmeyen bir şeye tapıyorlar, hadi onu geçtim, adamın birini "din yenileyicisi" ilan ediyorlar, hadi onu da geçelim ne olduğu belli olmayan, psikolojik olarak tedavi gördüğünü gizlemeyen birine "tabi" oluyorlar sonra çıkıp kemalistlerin şizofren olabileceğini ya da psikolojik rahatsızlıkları dolayısıyla kemalist olabileceklerini iddia ediyorlar, ne diyim böyle bir durumdan ancak tırsılır.
edit: silmiştim başlığa prim verdiğimi farkederek ama yazılmaya devam ediyor madem, silmemek daha mantıklı.
sürekli bir şeylerin gelip gitmesinden korkma. bu ülkeye ya şeriat geliyordur ya da komünizm.... Ya laiklik elden gidiyordur ya da vatan... yani devamlı bir korku. halkı da yıllarca korkutarak militarizm gölgesinde yaşattılar. neyse devir değişti artık.
bu ülkede komünizm geliyor diye yaygara koparanlar din elden gidiyor gomonisler geliyor tantanasıyla yobazlar olması gerekir. (bkz: yobazlar neden atatürk ü sevmez)
(bkz: akplilerde görülen psikolojik rahatsızlıklar)
bide örümceklerde görülen psikolojik rahatsızlıklar vardır daha vahimdir.
kaynak için : (bkz: isviçreli bilim adamları)
(bkz: olmayan bir şeyi kaybetme korkusu)
saygı ve sevgidir olmayana rahatsızlık gibi gelir .
(bkz: şizofreni)

(bkz: şeriat geliyor)

(bkz: laiklik elden gidiyor)
(bkz: kemalizmin akıl yürütme kuralları)'nı oluştururlar.
antisosyal kişilik bozukluğu en başta gelmektedir.
(bkz: el feneri deyince şeriat geliyor diyen ulusalcı)