bugün

ben de vuku bulan olaydır efendim. an itibariyle çok şiddetli ağrı yapıyor. nasıl bir geri zekalılıktır bilemedim. eğitim sistemi bunları böyle zavallı koyunlar haline getiriyor. bir kere bunlar: yüce türk milleti vs. şeklinde söylemlerin cereyanında çok kaldıkları için iflah olmaz derecede ırkçılar. üstelik sosyalist gibi de davranıyorlar.( oksimoron) sonra durup dururken bile bir nefret, hep o gericiler, müslümanlar yüzünden.. başlarını kapamasalardı, şimdi uzaya atatürk kapsülü ile türk adını yazmıştık zihniyetindeler.

sabaha kadar,: sözcü, oda tv vs. takılıp gaza gelip burda ağızlarından köpükler saça saça konuşuyorlar.

birader karın ağrısı yapmak istemiyorsan bir kere biraz oku iki zıt şeyi birden olamazsın. hem sosyalist hem kemalist olunmaz, olunur ama tek şartla o da ergen olmak.

birader bir kere türk milletinde bir keramet yok. bırak bu küçücükken kafana işlenen ezberleri. .mına koyim türk milletinin.( ben de türküm. silmeyin diye diyorum entryi)

birader atatürk öyle dünyanın en büyük adamı da değildir. basit bir siyasetçi, asker ve devrimcidir. ama: nietzsche, goethe, shakespeare, rimbaud,kapitalist sirin, abraham lincoln....... ayarında değildir. yerel bir adamdır. tıpkı o sizin yerel ve sınırlı kafacığınız gibi.

ve beyler şeriat gelecek diye korkmanıza ya da korkuyor gibi yapmanıza gerek yoktur. başka türlü de sosyalleşebilirsiniz.

ayrıca kapitalizm, mağarada yaşayan ya da gölden çkan bir yaratık değildir. köklü bir felsefesi ve savunucuları vardır. ama gölgeleri bile kalmadı nerdeyse bu avam öfkesi yüzünden...

işte saydığım ülkemizde solcu sayılmak için gereken şeyler ya da ülkemizdeki klasik solcu imajı, tipi..

sadece ot kafa olmamanızı bekliyorum. unutun o meb ezberlerini.

atatürk fetişizmini, türk ırkçılığını, iflah olmaz islamofobi ve nefreti bir kenara bırakın her şeyden önce. o zaman karın ağrıtmazsın, kafa sikmezsin. koyun olmazsın robot olmazsın her şeyden önce.

zira bu durumda emolardan hiç farkınız yok. onlar nasıl her şeyi orta düşünüyorsa siz de öyle tek bir vücut gibi iğrenç.. düşünme işini başkalarına devretmişsiniz, hayvan gibi yaşıyorsunuz yazık..( hakaret sayıp entryi silmeye çalışanlara yazık demek ki onlar ömrü boyu koyun kalacak.)
(bkz: hazımsızlık)

sodayla giderilmeye çalışılabilir pekala.
kesin yediği bir şey dokunmuştur.

(bkz: bok)**
kemalistlerin yobazlarda yarattığı etkidir. beyinleri de yok ki başları ağrısın.
AB ve ABD Emperyalizminin işbirlikçisi olmak sureti ile dindar olunabileceği iddiasını ortaya sürerek hakaret eden abdestli kapitalist önermesi.
regl olup boku mustafa kemal sevenlere atmaktır.

yok tamam triplere giriyorsunuz böyle dönemlerde ama bu kadar da olmaz ki canım.*
Mustafa Kemal tabiki dünyanın en muhteşem adamıdır! ve kemalist olmak (tam anlamyla saptırmadan) ve bunla ilgili düşüncelerini paylasmak hiç bir şekilde karın ağrıtıcı bir durum olamaz! Kemalist olmak ırkcılık değildir! keşke herkes Atatürk'ün izinden gitse onu anlayabilse. o ki yalnız bize değil tüm dünyaya önder olmuştur. şuanda ülkemizde yeterince olmayan o duyguyu avrupalılar bile yaşıyor, o önderi örnek alıyor, kıskanıyor, anlıyor, ve yolundan gidiyolar. bu midesi bulananlar yeterince bilgiye sahip olmadıkları için bunu hissediyor. mide bulandırıcı olmamak için anlaşılan vatandaşı düşünmeyen , cebini dolduran bir önder olmak gerekiyor..
20-25 yıl sonra olanları seyrederken tüm bunları yeniden konuşmak isterdim yazarın ta kendisi ile.
Kemalizm meb ezberi ile ilgisi yoktur.Kemazlizm önemli ve de uygulanabilir bir doktrindir.Bizzat Mustafa Kemal tarafından kaleme alınmış değildir.Ancak Mustafa Kemal'de yer yer cümlelerinde kemalist ideolojinin mantığını açıklamya çalışır.Mustafa Kemal fikriyatına inananlar tarafından geliştirilmiştir.Kaynağını ilericilikten alır.Özünde her daim yeniliğe açık olmak vardır.Bu da ona inananları 'durağan' olarak tanımlamanın ne kadar yanlış olduğunu gösterir.Tek başına Atatürkçülükten biraz faklıdır,ince bir çizgi vardır arada.Hayat ve gerçeklerden kopuk değildir.Ülke ilerlemesi için önemli fikirleri vardır.Hiçbir zaman sabit değildir,her daim yeni ve yenilikçi fikirler üretir.Ancak önemli fark, bu fikirlerde ülke ve ulus çıkarı en ön plandadır.AB ülkelerinin yakın gelecekte ulus devlet modelini benimseyeceklerine dair minik sinyaller vermesi de sanırım fikrin doğruluğunu biraz daha gözler önüne serebilir.ideolojinin CHP ile özdeşleşmiş olmasının sebebi ise Kemalizm'in temel prensiplerinin (6 ok) partinin tüzüğüne eklenmiş olmasıdı(Cumhuriyetçilik,Milliyetçilik,Devletçilik,Laiklik,Devrimcilik,Halkılık).Karın ağrısına sebebiyet veren prensipler de daha çok 'Laiklik ve Devletçiliktir'.En basit tanım le laiklik din ve devlet işlerini ayırmaktır.Bu,ulema sınıfının,ayrıcalıklı zümrenin oluşmasını da önler.Cemaatler için 'karın ağrısı' yapan kısım işte budur.Devletçilik ise 'küresel ekonomi' uğruna tarım ve hayvancılığı bitirenlerin,değerli arazileri ne olduğu belli olmayan sermayeye satanların midesinde gaz yapar.
Tek parti yönetimi ile ideolojiyi yargılamak ya da durum tespitinde bulunmak da hatadır.Tarihi vakaları,durumları her zaman dönem tarihinde ve dönem yönetimleri ile değerlendirmek gerektiği düşünülürse bugün için tek parti yönetimi ne kadar yanlışsa o gün için o kadar doğru olduğu bilinmelidir.Kemalizm tek partili hayatın sonucunda ortaya çıkmış bir yol değil 1919 yılında başlayan ilericilik hareketinin mantığıdır.Cumhuriyeti kurduran ideolojidir.
Kemalist ideolojiyi genç beyinlerin içine 'dinazor,statükocu' diye işleyenlerin el altından ulusal sermayeyi talan ettikleri,cemaatlere göz kırptıkları,Dubai ile Türkiye'yi karıştırdıkları,halktan ve ilericilikten giderek koptukları görülmektedir.Yazık ki yanlış bilgilendirilen genç beyinler bunu, 'karın ağrısı ' olarak görürken,kendilerine ülkede tarım ve hayvancılığın neden ve nasıl bittiği,tütün,fındık pamuk gibi ürünlere ne olduğu,patates'i niçin dışardan aldığımız,Doğu'da bile ithal et yememizin sebepleri sorulduğunda şaşıp kalmaktadırlar.Kemalizm;ekonomisi,sosyal yaşantı üzerine söylediği sözleri,devrimciliği ile her daim ilerler.Devlet yönetmenin şirket işletmekle aynı olmadığını bilir.
yine başlayan karın ağrısı. lütfen yardım beyler. yazmayın abi yazmayın. gidin biraz okuyun.