bugün

bir şans daha verseydiniz kesin kazanacaktı...
2028e gümbür gümbür gelen genç ve dinamik aday.
Chp genelbaşkanları arasında en kötüsü. Şimdi yerine gelen de bunun yenilgilerini bir üst seviyeye taşıyacak gibi duruyor.

chp resmen kalifiye siyasetçi sorunu yaşıyor.
Cumhuriyet tarihinin en basiretsiz, en basarisiz, en silik siyasimsisi. Tarih seni de unutmayacak dede.
Özgür'ü görünce bunu özler olduk.
Kuzeni ile evli olan ex siyasetçi.
sahip olduğu bir tek chp genelbaşkanlığı vardı. onu bile kaybetti.

sen kiiiim, cumhurbaşkanı adayı olmak kim? kazanılacak seçim senin yüzünden muhalefetin hezimetiyle sonuçlandı. sırf sen aday oldun diye tayyibe tav olan insanlar ona oy verdi.

sen türk siyaset tarihinde asla unutulmayacaksın.
Özledik.
aylık geliri 140 bin lirayı bulan, tüsiad ve müsiad ın gözbebeği sosyal demokrat.
sözlüge girmişken bir beddua etmeden çıkmayayım dedim. senin allah belanı versin sürünerek geber inşallah haysiyetsiz bencil adam. tayyipten çok zarar verdin bu millete. inşallah en acı şekilde geberirsin.
kayboldu gitti. bize bir eyt kazığı yadigar bıraktı.
kaybolur mu hiç? şimdiden türkiye'de 4, almanya'da 1 baykemal center açtı. tek rakibi a101.
görsel
görsel
görsel
Dede en azından bir özür dile insanları mahkum ettiğin gelecek için. Özür dilemek bir medeniyet göstergesidir.
(bkz:gerçekten zeki bir siyasetçi idi. sekülerleri ve solu maksimum oy potansiyeline ulaştırdı. %50'yi geçememiş olması yanlış yaptığı anlamına gelmiyor. mağlubiyeti kabullenmesi gereken kılıçdaroğlu değil sekülerler.
14
16.01.2024 22:14)

ben sayamadım. Sen saymışsındır. Kaç sefer yanlış yapmadı kardeş.
Yenisi eskiyi aratacak gibi duruyor.
özgür’den daha yüksek profildi.
Alevi sayfalarında gerçekten sadece alevi olduğu için sevilen, saçının dip boyası gelmiş chp'li teyzeler tarafından aynı zamanda sevilen, sosyal medya muhalifleri tarafından "dede" olarak zamanında görülen, chp'nin eski genel başkanı.
son ısrarla seçim kaybedici, millet ittifakı dağıtıcısı, muhalefet ivmesini darmadağın eden büyük lider.
yarın bu şahsın ismi sanılandan çok daha fazla hatırlanacak, yazılacak, çizilecek..

akşener, imamoğlu, yavaş belki unutulup gider bir gün.
ama kılıçdaroğlu unutulmayacak. tek başına ısrarla aday olmaya yeltenen, demokratım deyip halka kendini zorla dayatan, belki bile isteye seçimi kaybeden kutlu lider.

olumlu mu hatırlanır, pek sanmıyorum.
unutmayacağız.
cumhur ittifakı sevdalısı genç ve dinamik reis.

yok lan ittifakların adını karıştırmadım.
Akp'nin bisürü yolsuzluğunu ortaya çıkarmasaydı, hiçbirimiz bilmeyecektik. Bi de o var.

Çok kötü bi lider, ona şüphe yok.

Ama çok iyi bi gazeteciydi lan adam!

Muharrem ince'nin de önüne bisürü belge gelmiş ama o akp'yle pazarlık edip bayaa bi para indirmiş, diye bi dedikodu vardır, biliyosunuz, onun da, gerçi şimdi unutuldu ama bisürü gayrimenkulleri pahalı arabaları çıktı.

Bunu kılıçdaroğlu yapmadı!!

Böylece bisürü olay devletin arşivine geçmiş oldu!! Bunları gizlemek için katakulli yapılması gerekti, o katakulli de devletin arşivine geçti.

Bu var ya, bi devlete yapılabilecek en üstün hizmetlerden biridir!!

Hiçbi gazeteci ulaşamazdı onun ulaşıp açık ettiği belgelere...

Bilal oğlan 'ın "doktora yapıcam" ayağına italya'ya ya gidip ordan isviçre bankalarına milyarlarca € götürdüğü mesela...Ilk kılıçdaroğlu'ndan duyduk bunu biz!!

Man adası, direkt kılıçdaroğlu'nun keşfettiği bişeydir. Onu da hiç bilmeyecektik.

Yaptıgı aptalca liderlik hamleleri, kendi kurmaylarından bile gizlediği protokoller...büyük rezalet onlar. Öyle ki, en son iyi ki seçilmemiş, dedi herkes.

O öyle, onu kimse tartışmıyo.

Ama dürüstlüğü bu yolsuzluk konularını açığa çıkarmak adına gösterdiği de önemsenmelidir.

Bu bence önemlidir, çünkü akp'liler artık öyle bişey olmadı diyemeyecek.

Oldu, belgelendi, arşivdeki yerini aldı!
kimsede yokken akp'nin bir çok yolsuzluk dosyasını ortaya çıkarmış olması kendisini daha şaibeli hale getirmiyor mu? kendisi dedektiflik bürosu mu işletiyordu?

hani akp'yle ortak hareket eden ismi-lazım-değil bir tarikatın şöyle bir plan kurması gibi mesela:

* chp'de olup da cumhuriyetle ve atatürk'le ve chp değerleriyle derdi olan bir adam devşirelim.

* istihbarata yerleştirdiğimiz elemanlarımızdan üç-beş akp yolsuzluk dosyası toplayalım. adamımıza ulaştıralım. yıldızını parlatalım.

* tamam adamımızı yeterince parlattık. başka bir operasyonla (bir kaset kumpası mesela) ana muhalefet partisinin başkanını devirelim. yerine adamımızı getirelim.

* adamımız da indirileceği güne kadar yıllarca muhalefetin en tepe makamından muhalefetin canına okusun.
özgür ile eko'nun çarpışmasını ellerini ovalayarak bekleyen zat. geçtiğimiz haftalarda rte kendisine olan hasretini dile getirmişti. geri döner mi döner yüzsüzlük seviyesi hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek bir şahıs.
aday olma kaybedeceksin dedik demi... hey allahım ya.
eğer chp önümüzdeki seçimlerde daha iyi bir sonuç elde ederse ve ekrem istanbulu kazanırsa, geçtiğimiz seçimlerin bunun yüzünden kaybedildiğine zerre şüphe kalmaz.
eğer biraz olsun haysiyeti, onuru varsa ülkeyi terk eder.
iddialara göre partiyi dışarıdan karıştırmaya devam ediyor.
bu herifin ciddi olarak ülkemiz adına, demokrasi adına, cumhuriyet adına tehdit olduğunu düşünüyorum.

https://www.gazeteduvar.c...oglu-verdi-galeri-1675061