bugün

chp'yi, kemal kılıçdaroğlu'nu çok sevenler inanmayacaktır belki, belki de beni garip sıfatlarla etiketleyeceklerdir ama şu bilinsin ki kemal kılıçdaroğlu denilen adam bir proje. bu projenin sahibi kim? tabi ben bile bilemem orasını, abd mi destekliyor, almanlar mı destekliyor, cia mi, mi5 mı ya da mossad mı? ben nerden bileyim?

kemal kılıçdaroğlu'nu 5 sene önce kim tanıyordu ki bu adam bu kadar hızla yükseldi? ben bi adamın ne zamandan beri ünlü olduğunu öğrenmek için ekşi sözlük'teki ilk entry tarihine bakarım. kemal kılıçdaroğlu hakkındaki ilk entry 2005'in 5.ayında girilmiş. yani adamı ilk olarak tam 5 yıl önce tanımışız.

bu kadar kısa bir süre içinde deniz baykal gibi bir adamı koltuğundan eden(ki karşısında mustafa sarıgül bile duramamıştı) kemal kılıçdaroğlu'nun önümüze sunulan bir proje olmadığını kimse bana inandıramaz. hem de baykal'ı öyle bir rezil etti ki, sokağa çıkamaz hale geldi deniz baykal. varan 2 kasedinden korkmuyor olsa idi, yine istifa etmeyecekti ama o da haklı istifa etmekte.

böyle bir kasedin, akp tarafından tezgahlandığı düşünüyor herkes ancak gerçeğin bu olmadığını birazcık düşünen herkes anlayabilir. akp, bu ülkede son 8 yılda oldukça güçlendi ama deniz baykal'ın odasına gizli kamera yerleştirebilecek kadar değil. eğer o kadar güçlenselerdi, çok daha farklı bir şekilde belli ederlerdi bu durumu.

son olarak, bu iddiama inananlar ve inanmayanlar olacak ama bütün gerçeği ilk seçimlerde göreceğiz. kemal derviş için de aynı şeyleri düşünmüştüm ki gerçekti. o da bir projeydi, türkiye'nin anasını ağlattı. sonları benzemez inşallah.

(bkz: paranoyak insanların düşünceleri)
kendi eski başbakanları ve yardımcılarından tut şimdiye kadar ki tüm akp yöneticilerinin bir proje olduğunu unutan akp trollerinin yedirememesi üzerine çamur atma durumuna geçişidir.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu nun ömer olduğu gerçeği)

not: lost'un finalinden sonra ezel de buna bağlanırsa hiç şaşırmam.
ak trollerin götünden uydurduğudur.

olm bu nasıl proje ki it gibi korkuyorlar iktidar olmasından?

projeye bak. öyle bir seçim programı hazırladı ki tüm partiler ona uymak zorunda kaldı.
emekliye ikramiye
asgari ücret zammı
merkez türkiye
gençlere burs, genç işsize destek

bakın şimdi diğer partilere, 1 kasım için hepsi benzer şeyler söylüyorlar.
böyle projeye can kurban.
ortada (bkz: chp nin türkiye yi kurtaracak projesi) olduktan sonra ötesi, gerçekliği filan mühim olmayan iddialardan biridir.

şahsen, sırf bu projenin hatırına, gözümü kapatıp, basacağım oyu y-chp'ye... y-chp'den beklentim, koalisyon ortağı bile olsalar bu projeyi gerçekleştirmeleridir. bahane kabul etmem... gerçekleştirmedikleri taktirde bir daha ağızlarıyla kuş tutsalar oy alamazlar benden.
gerçek olup olmadığı kanıtlar sunulmadan bilinemeyecek önermedir.

aslında burada suçlu medaya da olabilir. sabahtan akşama kadar yayınlanan diziler, yarışmalar, kimin eli kimin dötündeler sayesinde insanımız da şaşırıyor elbette; "hı? nereden çıktı bu adam?" gibi söylemlere gark ediyor kendini.

sonuçta bir partinin içinde aktif bir çalışan değilseniz kendini işine vermiş, medyatik olmayan bir siyasetçiyi nasıl tanıyabileceksiniz ki?
hükümet yanlısı basının saçma sapan sebeplerden ötürü kendisini suçladığı için göz ardı edilmemesi gerekendir. yok gömelk, yok sünnetsiz! tam bir halk kahramanı yaratılıyor gözlerimizin önünde...
bu ülkede proje olmayan lider var mı sorusunu sordulan durumdur. bu ülkeye gelen, giden liderler, yaşanılan ekonomik krizler, istifa eden hükümetler, bir anda yıdızı parlayanlar bunları elbette birileri yapmakta. en son örneğini recep tayyip erdoğan da görüyoruz. recep tayyip erdoğan'ın proje olmadığını düşünen var mı ? konjonktür ılımlı islam devletinin olmasını gerektiriyordu türkiye de o da oldu. neden ? orta doğu projesi için. kürtlerin bu çıkışı, küstah açıklamaları, demokratik açılımlar bunların hepsi proje değil mi sanki ?

ırak tan çekilen amerika'nın kürtleri ıraktan şutlayıp türkiye nin başına bela etme projesi değil mi ? bu ülke tam bağımsızlığını kazanmadığı sürece üzerimizde projeler uygulanmaya mahkumuz. haa tam bağımsız türkiye diyoruz asılıyoruz orası da ayrı bir muamma. bağımsız türkiye demek bu ülkede bölücülük oluyor ne hikmetse. ayrıca kılıçdaroğlu'nun proje olup olmadığını da zaten gelişmelerden anlayacağız.
son dönem beyaz türklerin fikir babası süheyl batum un emanetciliği kılıçdaroğlu na düşmüş, chp nin dersim herzesinden sonra, alevilerin oylarını kaybetmesin diye ve biraz solcu solcu konussun malum baykal ın ağzına yakışmıyordu bunlar, süheyl batum gelir oturur o koltuga, malum demirel tipi var adamda, utanmak gibi, ben profesörüm bu işler bana göre degil durumları yok işi gücü ergenkon un avukatlığı, gerçi bu tiplerin profluklarıda darbe dönemi hediyesidir ya neyse!!!
Turan projesidir.
koltuğunu bırakması ancak ölümüyle gerçekleşebileceği düşünülen baykal'ın iki hafta içinde düştüğü durumu ve kılıçdaroğlu'nun bu hızlı yükselişine bakılırsa doğru olabilecek bir önerme. medyanın desteği de buna kanıt olabilir. son iki haftadır kılıçdaroğlu rüzgarı esiyor deniliyordu fakat bunun için tufan, kasırga gibi kelimeleri kullanmak çok daha yerinde olur. erdoğan'ın son zamanlarda iran ve rusya'yla yakınlaşması ve kendisine baykal devrilmeden güçlü bir alternatif bulunamayacak olması kılıçdaroğlu'nun yolunu açmış gibi görünüyor.

not: kılıçdaroğlu 5 yıldır ünlü olan bir adam değildir. en basitinden 1990 yılında yanılmıyorsam bağ-kur başkanlığı sırasında uğur dündar'ın programına konuk olmuşluğu bile vardır. bu sebepten halkın her kesimi onu tanımasa bile en azından milletvekilliğinden önce kendisi medya tarafından tanınan bir bürokrattı.
chp'yi iktidar yapmamak için uygulanmış proje olabilir. evet.
önce bir kaset, sonra baykal'ın sürpriz istifası, sonra aday olmayacağım açıklamaları, sonra baykal ile görüşmeler, sonra aday olacağım açıklamaları, sonra partide bölünme sinyalleri, sonra bir dizi görüşme trafiği, sonra kurultay ve başkanlık. hepsi 15 gün içinde gerçekleşmiş. vaay be!
(bkz: project mahatma)
(bkz: bitirme projesi)