bugün

annemden de sıklıkla duyduğum bir cümledir,son zmnlarda kendimde bir hayli fazla kullanmaya başladım...ama bazen gerçekten de o durumu anlatmaya yarayan en güsel sözlerden biri..
bu lafı mart aylarında demesi kuvvetle muhtemeldir
ayrıca kedi için mart aylarında çiftleşmeden kaçma sebebi olarak da kullanılabilir bu yara mevzusu
kıyastan nefret eden insanların tiksindiği cümle. herkesin derdi sorunu kendine büyüktür. bana ne kedinin götünden deyip söyleyene karşı çıkılabilecek bir küçümseme durumu
fazla nazlı pinpirikli hastalık hastası insanlara söylenen cümle. kuş gotunü görmüş yara zannetmiş olarakta bilinir.
doğrusu : kedi kendi götünü görmüş, iyiki ben bu yaradan ölmedim demiş. *
kuyruğunu görüp kovalamaya başlayan kediler için pek de şaşılacak bir durum değildir.
daha argo ortamlarda aynı kedinin vajinasını gördüğü iddia edilir..
An itibariyle ters şey anladığım cümle. r bir adetmiş.
kedi götünü görmüş yar*am var demiş.**
orijinali " kedi götünü görmüş yara zannetmiş " tir.
daha da orjinali; "kedi mını görmüş ne büyük yaram var" demiştir şeklindedir.
abartmayı seven insan için kullanılır.
kedinin tamamen psikolojik probleminin olduğunun kanıtıdır. (duyum, algıya dönüşememiş gibin. algıda problem var zira) halbuki kedi daha önce göt görse "aa bu benim götüm lan" deyip geçecek. ama görmediğinden dolayı kedi bunu yara olarak algılıyor haklı olarak. (algıda benzerlik) şimdi burda kedimiz, diğer kedilerin götüne yada bilimum yerlerine hiç bakmadığı için göt olayına yabancı kalmış. burdan çıkacak sonuç;

bu kedi namusludur, delikanlıdır. kimsenin götüne başına bakmaz. efendidir. insandır, candır, canandır.
"kedi gördü şeyini ne büyük yaram var demiş" götünü görmemiştir arkadaşlar yanlış yazılmış.
bir "doğrusu" ya da "orjinali" tahmini de benden; kedi götünü görmüş yara sanmış, yalaya yalaya yara yapmış.
çok küçük bir sebepten dolayı canı yanan kişilerin, olayı abartması durumunda kullanılan cümlecik.
asli, kedi gotunu gormus, allah diye bagirmis" olan deyim. hatta bir miyavlama olmalidir ki bildiginiz uzere kediler konusamaz, allah der ama daha konusamaz.
kedi götünü görmüş "anne annanneee" demiş.

(bkz: konuşan kedi)
sonunda da "meaaaaaaaw" demiş olması muhtemel kedidir.
(bkz: çocuk klavye görmüş başlık açayım demiş)... gibi bir deyiştir.
poposunu her gün en az 50 defa diliyle yalayıp temizlemesine rağmen hala orasına aşina olamayan kedinin saflığıdır. neyse, insanın derdi olsun da böyle olsun tabi.
tez canli insan davranisidir.
halk arasında pinpirik obsesif-kompulsif kişilikler için söylenen anonim söz.
kim bakmista gormus ve boyle bir benzetme yapmis bilinmesede söz zamanla yanlış yerlere çekilmiş kedi götünü görmüş aaa ya(r)ram var demiş.
orijinali "kedi götünü yara sanmış, kaça kaça usanmış" olan söz.