şu sıralar hemen her yerde satılan mısır. ama bardaktakinden bahsetmiyorum. koçanıyla kaynatılan bu. ailecek seviyoruz ama keşke diş aralarına dolmasa.
kokusuna bayıldığım mısırdır.

yeme de yanında yat
süt mısır. ah bir de sıcak yaz günleri değil de kışın yetişse, kaynasa, satılsa.
daha da kaynayacak. rejim yapanlara zararlıdır. yarın (01.02.2011) büyük gün, diğer arap ülkelerine sıçramasından endişe duyulandır aynı zamanda.
mısırın koçanı
mübarektir kaçanı. *
sahilde açan bitki.

koparıverin gari.
sıcakken güzel oluyo soğuyunca tadi tuzu kaçıyo.
başlığı görünce canımın çektiğidir. bir diğer ayrı lezzeti daha vardır. (bkz: közlenmiş mısır) oda çok lezzetlidir.
mısırın en güzel hali olup kaynatma ve servis işlemleri başkası tarafından yapılınca daha bir lezzetli olandır.
yılın 4-5 ayı eminönünde adım başı bulabileceğiniz muhteşem yiyecek. özellikle temmuz-ağustos gibi abartı sayıda mısırcı oluyo etrafta. 2-3 tane yemeden ordan ayrılamıyo insan. böyle tuzlu tuzlu. ohhşşş
- aşkım dişinde bi şey var?
+ ne var la şifreli konuşma ne?
- ay aşkım mısır var ya.
+ salak senin ağzında diş kalmamış heryer mısır. dişler mısırın arasına girmiş artık gelmiş burda kibarlık yapıyosun ayı.
- ay inanmıyorum çantamdan aynayı versene.
yüzüldükten sonra yenilmesiyle ayrı bir tadı olan yiyecek.
şu an çok iyi gidecek olan yiyecektir. aklımdan kaynamış mısır geçiyordu sokaktan mısırcı geçti. ama tanesi iki liraymış. ben bir tane mısıra 2 lira veremem. kusura bakmasın.
(bkz: Patlamış mısır)
(bkz: Kaynamış darı).
Ne zaman sokakta satıcısını görsem, aklıma rahmetli babaannem gelir ve yoğun bir duygulanma yaşarım.

Bir yandan da sevinç hissederim esasen.

Çıkmış darıcı. Gördüm bir tane.
Çocukken mısır arabasını taşıyan adama yardım ederdim yokuş çıkarken. izmir kızı olmak böyle bir şey.