bugün

O kadar korkusuzlaşmaktır.
Kazanmaktan daha çok şey öğretmesidir.
elindekinin değerini anlamak da olabilir kanımca. ayrıca daha iyilerini kazanmak içinde çaba göstermeyi de öğrenmek olabilir.
tecrübe kazanmaktır. aslında bu şekilde hiç kaybetmemiş olursunuz.

ama pratikte direk kazanmayı seçerdim.
Biraz daha Özgürleşmektir.
Neyi kaybettiğinizle alakadır. Kaybettiğiniz şey kendinizseniz pek güzel yanı kalmıyor.
yavaş yavaş tecrübe edinmeye başlarsınız.
" Eğer bir hedefin yoksa kulağın rahat olur. Kaybedecek bir şeyin yoksa kaybolmak seni bozmaz.Yenileceğinden eminsen rakibini ciddiye alman gerekmez. "

Ancak bu durumlarda kaybetmek seni bozmaz.
Daha sonralari kaybedince ilki gibi takilmiyorsun hayirlisi deyip geciyorsun.
16 nisanda akpye sorarız.
Tecrube kazanmaktir.
arada kalmaktan iyidir, en azından sonuçlanmış ve acabalara yer kalmamıştır.
hayatın o olmadan da güzel olduğunu daha iyi anlamak.
Kazanabileceğin yeni şeyler olduğunu farketmektir.
Kaybedecek birşey katılmamasının verdiği rahatlıktır.
Tecrübedir efenim. Tecrübe edersin ve bir daha o hatayı yapmaz, yaptırmazsın. Hayatın en güzel öğretilerinden biridir.
sonrasında kazandıklarının kıymetini bilirsin.
ne kaybettiğinize bağlı ben sevdiğim kızı kaybettim o gün bugün hangi kızla takılsam hala onla karşılaştırıyorum. ama en güzel yanı onun gibi birini tanıdım diğer kızların ne kadar değersiz olduğunu anlayabiliyorum.
züğürt tesellisi yapmayın. ölümden ve gönül işlerinden başka bi şeyi kabullenmeyin.

kaybetmenin güzel yanı hırs yapıp vakti gelince this is spartaaaaaaaa!! deyip o kaybettiğin şeyi söke söke geri alabilmektir.
Büyüyürsün sözlük akillanirsin.
Kayıp+kazanç=gelişim. Teşekkürler.
kaybedecek neyimiz var ki zincirlerimizden başka. fuck of dedim ya.
Bir erkek kadın ilişkisi olarak ele alıyorum konuyu. Kaybettiğinde en güzel şey herşey bittikten sonra o insanın nasıl iğrençleştiğini görmek. Ve iyiki kaybetmişim demektir.
neden kaybettiğini öğrenmektir. (bkz: tecrübe)

eğer ki yaşadığın zırvalardan ders çıkarıyorsan bir yerden sonra tam bir ölüm makinesi olursun. hiçbir şey sana zarar veremez.
Ilk kaybedesini, ilk acini erken yaslarda yasayip hayatini kaybedis ustune kurarsan artik bu isin guzel yanlarini gormek zorunda hissedersin kendini. Mesala ilk kaybettiginde tanriya, ailene ya da cevrene isyan edersin. Ama bu kaybedis rutin haline geldiginde inanilmaz guzel yanlar bulursun bu iste. Mesala ruhsal aci esigin guclenir. Ya da Muslum Gurses sarkilarin dinlemezsin, yasarsin. Ama en guzel yani gene ölmedim diyebilmektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar