bugün

hayat sanki varolmak için değil kaybolmak için bulunduğumuz bir yer mottosundan hareketle denemeyi bırakmış, siestada karar kılmış, azim eksikliklerini de sanatla kapatmaya çalışan kişilerden biri olmaktır kaybeden olmak. oysa önemli olan bir kere daha yere serilmiş olmamız değil, bir daha ayağa kalkıp kalkamayacağımızdır.*
"günümüzde kaybetmek, kaybeden bri olmak bile bir başka statü simgesi oldu.ortalık sahte kaybedenlerle kaynıyor. kaybedenlerin mitolojisinden kendilerine macera ve tarih istiyorlar. yani kaybeden olmanın kazançlarını istiyorlar.hayatın out ettikleri kültür dünyasının in'leri olmaya çalışıyorlar"
murathan mungan
en kötüsü sanırım kendini kaybetmek olan kaybeden olmak. o ki en kötüsüdür. kan kaybetmek gibi. o kandan yoktur birde nakil yapılamaz yani. ayrıca alışırsın artık kaybeden olmaya, diğer türlüsü bünyeyi sarsar. ben severim bazen kaybeden olmayı, hüzünlerimi yüceltmeyi. kaybeden ne kaybetti, bir zamanlar kazanma umudu varmıydı, kazansamıy dı kayıp olacaktı, iyiki mi kaybetti vs vs vs bu durumda oralar muamma. *
yalnızlığı da beraberinde getiren durum.
etrafınız tenhalaşır birden kaybettiginizde, arkadaşlarınız birer ikişer yitip gider, sözün özü fena bişidir kaybetmek.
(bkz: loser)
Hayatta istenmeyen bir mevki.

Her insan hayatında kazanan olmak ve kaybeden olmak kadar doğal bir hadise yoktur. Gelişmeleri olgunluğu ile karşılayan insan kaybeden olduğunda gerekli derslerini çıkarır ve bundan sonraki hal ve davranışlarını ona göre sergiler. Ancak hırslı ve yenilgiyi hazmedeyen insanlar ise kontrolden çıkar ve bir süre sonra tekrar aynı durumla karşılaşırlar.

işte hayat bundan ibaret. Ders çıkaranlar hayat basamakları teker teker çıkarken, herşeyi negatif düşünen yani yenilgiyi hazmedeyen insan ise tepetaklak yerin dibine doğru düşer.

Bazı arkadaşlar yenilgiyi kabullenmemesi gerektiğini savunabilirler. Doğrudur ama bu yerine göre değişir. Abartıya kaçmadığı sürece yenilgiyi hazmedememekte pozitif sonuçlar doğurabilir. Burda da yukarıda bahsettiğim gibi olgun davranmak gerekiyor.
hayatın zaman zaman herkese verdiği rolü mecburen oynamak demektir. bunun herkesin başına geleceğini kabullenmek gerekir. kişi bunu sakin karşılamalı, arabesk pozlara girmemelidir.
hayatın olmazsa olmazlarından olan durum. eksikliği büyük bir eksiklikken fazlalığı da çok yıkıcıdır. ancak insanın sürekli kaybetmesi onun karakterine olumlu etkiler yapacak ve onu daha güçlü bir birey haline getirecektir. ama kaybedenlerin çoğunda da kaybedilen şey ters etki yapıp onların hayatlarında fazla risk almamalarına sebep olduğu için bu monoton bir hayat geçirmelerine sebep olabilir.
kazanmak için sebepler oluşturmaktır.
Bazen kazanan olmaktan daha iyi bir durumdur tabi ders çıkarılabiliyorsa yaşamda..
Bütün bir hayatım boyunca yaşadığım durumdur. Geçmişe dönüp baktığınızda gururlanacağınız hiç bir şey yoksa, bunu da ben başardım dediğiniz hiç bir şey yoksa, kaybedenler klubüne hoş geldiniz.
Bir yerden sonra karaktere işleyen, etiketleşen bir durumdur. Allah hepimizi korusun.