1. 1.
  kelt müziğinin abd şubesi.
  kanada'da loreena, amerika'da bu.
  üstelik müziğin hakiki köklerine daha bağlı kalmayı tercih eder kendisi.
  ... cymbeline
 2. 2.
  so ghostly then the girl came in parçasıyla ömrümden on yıl götüren kadın.
  ... baddin nabiyon baddin
 3. 3.
  4-5 yasindaki kizina takma kirpik takip, full makyaj yapıp gece gezmelerine goturen 'anne'. kızının da annesinin yolunu takip etmesini istiyor demekki.
  ... bad influence
 4. 4.
  vokalist, enstrümanist, şarkı sözü yazarı, kompozitör. Çağdaş müzik alanın en yetenekli sanatçılarından. Çok iyi bir vokalist, yetenekli bir şarkı yazarı-kompozitör ve mükemmel bir enstrümantalist olmak gibi yeteneklere bir arada sahip olan az sayıdaki sanatçıdan biridir.

  Utah, Salt Lake şehrinde doğdu, Santa Barbara'da büyüdü. ilk müzik sevgisini erken yaşlarda Bulgar müziğini keşfederek yaşadı. 14 yaşında katıldığı "Santa Barbara Folklore Ensemble" topluluğunda ses gelişimi ve şarkı söyleme konusunda ilk deneyimlerini kazandı. Kısa sürede dans konusunda da yeteneklerini geliştirdi. 16 yaşında "Zdravitsa Balkan Dance Ensemble" topluluğunda koreograf ve vokal direktörlüğüne getirildi. Bu dönemlerde Afrika dansları ve modern dans çalışmaları da yaptı. Santa Barbara'nın zengin kültürel ortamı Kate Price'ı müzik, sanat ve edebiyat konusunda geliştirdi. Erken yaşlarından beri tutku ile bağlandığı "Hammer Dulcimer" çalmayı yirmili yaşlarında kafasına koymuştu. 1984'te ilk kayıt çalışması "Hungary Moon" ortaya çıktı. Kendisini müziği özgün kompozisyonlarla; etnik müzik armonileri ve antik etnik müzik çalgıları kullanımıyla harmanlayan bir besteci-kompozitör olarak olarak biçimlendirdi. 1984'te arkadaş olduğu Kenny Logins'in çeşitli albüm kayıtlarına sesi ile katıldı. 1984 yılındaki ilk çalışması "Hungary Moon" ile beraber üç tanesi uluslararası arenada "new age" ve etnik müzik konusunda meraklılarınca iyi tanınan ve çok beğenilen albümler olmak üzere yedi adet çalışması bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli sanatçı ve topluluklarla ortak çalışmaları bulunmaktadır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Kate_Price
  1 ... hasmet ibriktaroglu