bugün

Saman altından saten milyarlarca dolar sıcak para sağlıyorlar. Doları 3 liraya indirecek yatırımlardır.
götü sikik pis arapların parasına kaldığımız için daha da derinden yaralayan durumdur. 15 milyar dolar lan, ali koç'un serveti 10 milyar dolar düşünün. adamlar taşşak geçer gibi bir de haber vermişler. kurban bayramı harçlığını koymuşlar cebimize sağolsunlar...
umarım inşaat değildir.
arapların gözü paradan başka bir şey görmez net.
Ülkenin batmasını isteyecek kadar gözü kara olan muhalifleri çıldırtmış olan bir yatırımdır.

görsel
Dostumuz yok diyenlere gelsin.
Göbek atanlar şu yazıyı önce bi okusun da ondan sonra göbek atmaya isterlerse devam etsinler.

Yazar: Güven Sak, son derece güvenilir bir ekonomist-yazar.
Başlık: Türkiye'deki Katar yatırımları: Bir şehir efsanesi
http://www.hurriyetdailyn...ey-an-urban-legend-114422

Birtakım yine gaz haberler pompalıyorlar yarınki yatırımcılar telekonferansından önce ama durun bakalım ne çıkacak.
edit: çevirisini sonra koyacağım.
Kavramları doğru kullanalım, buna yatırım denmez.
Basit bir örnekleme ile açıklayalım; geliri olmayan ödeme zorluğu çeken bir insana taksidini öde diye 1000 TL vermeniz gibi.
Yatırım demek iş alanı katmadeğer istihdam teknoloji üretim alanı açmaktır.
Enfeksiyon kapmış bu yüzden vücudunda yaralar çıkan birine yaptığınız pansuman tedavinin aracıdır ama enfeksiyonu yok edecek çözüm değildir.
(bkz: #40051978)

Erdogan gitsinde isterse ulke batsin diyen o. cocugu bulamazsin ama dolar isterse 50 tl olsun, yeterki erdogana dokunulmasin diyen o. cocugu tonla.
katar kardeşim 15 ateşle seri.
Aq kara daşşaklı araplarını sevmezdim ama helal olsun. Zor günümüzde yanımızdalar. Bizdeki orospu çocuğu pembe götlüler de ülke batsın diye uğraşsınlar.
suudiler hariç araplar kemalistlerde üstündür.
Adamlar 15 milyon dolar getirmiş, tabi getirir amk bizde dolar 6 lira.
Burada yüksekten bozduracaklar kesin.
Bazı arap fobisinden kabuslar gören ezikleri kudurtan yatırımdır. Neymiş arabın eline düşmüşüz sen kimsin lan tirrek.
abd ile mütemadiyen iş birliği içinde olan arap emirliklerine bir tepki de sayılabilir. arabistan atom atsalar türkiye' ye ses etmez neticede. e düşmanımın düşmanı dostumdur tabiiki de. ayrıca bu hamle, bakınız efendim islamcılık böyledir, biz birleşirsek hey yavrum hey vs. gibi bir göz dağı niteliğindedir. tabii daha diplomatik bir lisan da kullanılabilir, mesela altarnatif olarak ey amerika, biz bize yeteriz. gibi. *
Bunların çıkarı olmasa böyle şeyler yapmazlar herkes bilir.
karadeniz yaylalarına oteller yapmak olabilir mi diye akla gelendir.
Karşılığında ne alacaklar acaba? Merak uyandıran yatırımdır..
Doğrudan finans sistemimize aktaracaklar parayı, dolayısıyla bundan sonraki olabilecek kur manipülasyonlarına önlen olarak tutulabilir sanırım.
katar'ın bize 15 milyar dolarlık yatırım yapması, maalesef ki erdoğanın işe yaramaz, seviyesiz ve beceriksiz olduğu anlamına geliyor. katar'dan 15 milyar dolar almak nedir?! biz önceden kendi kendimize yetebilen ülkeyken, erdoğan sayesinde dışa bağımlı kaldık!
buna yardım dıyen hemen cıkar sımdı.
katar bize 15 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra, sayfaya ulaşılamıyor! doları protesto ediyoruz ama dolar üzerinden katardan yardım alıyoruz!

görsel
görsel
Bize fazla geliyor alın biraz da sizde dursun sonra paranız olursa geri verirsiniz yatırımlarıdır.
Umarim karadenizi peşkeş çekmezler. ..
muhalefeti üzmüştür her zaman ki gibi çok pis göt etmiştir .

gerçi götlük göt oluş göt olmak muhalefetin dna sına gurur ve onur olarak kodlanmıştır .

yüzsüz olmalarından mütevellit ! yani suratlarına da s.çsanız kibirli kibirli gülmeye devam ederler !

bu muhalefet sikilmedikce rahatlamaz yani !

ben muhalefeti direk rakı şişesine oturtalım diyorum .

çünkü bunların anladığı dil budur .