bugün

görsel
her ekipmanın ayrı bir önemi var en ufak kazada bile motorun kaportası sizsiniz hele ki kasksız alabileceğiniz en ufak bir darbenin bile kalıcı sonuçları olabilir. Hızlı yaşa genç öl felsefesini benimsemeyin ve bana bir şey olmaz demeyin.
Çokça insanın hayatını karartan hatadır.

Ve anlamam da bu tipleri, arkadaş ne sürüşten keyif alıyorsun rüzgardan dolayı ne de motor sesinden dolayı.

Yapmayın. Sadece çarpma durumu değil basit düşmelerde bile kafanı rendeye uzatmış gibi rendeler asfalt insanı.

Kask önceliğinde body armour, kevlar pantolon, bot, eldiven gerekir.

60 TL'lik çin malı değil en az MT ya da nolan alınız.

Hadi tekeriniz düz bassın ve imha olmayın.
(bkz: kasıksız motora binmek)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
ölüme davetiye çıkarmaktır.
her an bir şeyin kafana düşme ihtimali yüksek olan bir metropol de, yolda yürüyenlerin bile kask takması gerekirken, otomobillerin sağından solundan cambazlık yapa yapa geçen motor siklet sürücülerinin kask takmaması kadar büyük bir aptallık olamaz. 1000 liralık motorun olsa bile darbeye daha dayanıklı en az 1000 liralık kask takacaksın. unutma ki kafan motordan çok daha değerli.
(bkz: doğal seleksiyon)
bugün daha 27 yaşında birini bu sebeple kaybettik tüm çabalarımıza rağmen dönmedi. yaşasanız bile travma sonucu kalan hasar o kadar ciddi boyutlarda ve kalıcı ki kalan hayatınızı toplumdan kopuk geçirmenize sebep olabiliyor. kendiniz için değilse bile sevdikleriniz için önleminizi alın hayatınız bu kadar ucuz olmasın.
Bir çok kez kasksız motora bindim. Korkuyor muyum? Hayır. Tehlikeli olduğunu biliyorum. Belki bir gün kaza yapıp ölebilirim. Her ne kadar beni koruyacak olsa da, kask takmak pek hoşuma gitmiyor.
Tanım: tehlikelidir.

Edit: imla.
Net mallık. 50-100 tl lik kask ile de motora binmek net mallık.
kaza süsü verilmiş intihardır net!...
Cezası az olan durumdur.

En az 200 lira olmalıdır ki kurallara uyalım.
Ki bu sadece kask veya motor için olmamalı.

Mesela sokağa tükürmenin cezası en az 300 lira olmalıdır.

Ehliyetsiz araba kullanmanın cezası 8000 lira olmalıdır.

Çünkü Türk milletinin cezaya bakış açısı şu şekildedir: "kanka al 90 lira ben bu sigarayı burada içiyorum!" (bkz: bravo orospu çocuğu)
Kelle koltukta gitmekle eşdeğerdir.
Hayırdır genç yürek mi yedin??
intiharın en tatlı şeklidir.
Gözlerinize kayar.
kondomsuz sevişmek gibidir.
Bir gün kafasız motordan inmenize neden olabilir.
Yurtdışından bi arkadaşım gelmisti istanbul'a 3 sene once.. dedim alıp bunu bir gün beşiktaş a gotureyim, yemek icmek sicmak icin. Yolda gidiyoruz yanimizdan vızır vızir motosikletler geciyor. Biri kask takiyorsa 2 tanesi takmiyor. Çocuk şaşkınlıktan kendini şaapacaktı vallahi. o gun durup durup sormuştu bana " bunlar kask takmadan nasıl gidebiliyor? " diye.

Medeniyet baska bir şey amk.
desteklediğimdir.
dünya yeterince kalabalık, aptallar ölsün de hava alacak yer kalsın bize.
aidsli bir fahişeyi prezervatifsiz becermeye benzer... sonu yoktur.
Aklıma trafik polisinin anonsunu getirmişir.

iki kişi motora binmişlerdi fakat arkadakinde kask yoktu. Polis te "arkadakinin azraille anlaşması mı var" demisti. Tam o sırada yandaki çay ocağında ki amcalar dizlerine vurarak gülmüşlerdi.
yurdum insanının yaptığıdır. kemer takmayan milletin kask takmasını beklemek komik. evet.
Anında ceza kitlenir. Acımadan avlıyorlar. Kıytırıktan da olsa bir kask takılması şart.
cahil cesaretidir.
ölüme meydan okumaktır.