bugün

(bkz: kasksız motor)
(bkz: ölmeyi bayılmak sanmak)
(bkz: hayat kadınıyla prezervatifsiz ilişkiye girmek)
(bkz: motora kasksız binmek)
motora kasksız binmekten daha tehlikeli olmayandır.
10 tl.lik kaskların kullanıldığı ülkemizde, olması ya da olmaması çok anlam ifade etmemektedir.
Ölüme davetiye çıkarmaktır. Zırhlı mont, kask, kolluk ve dizlikle kaza yapan bir insan olarak 2 ay hastanede yattım, 1 sene sınıf tekrarı yaptım geç mezun oldum, çektirdiği eziyette cabası. Kasksız kesinlikle motora binmeyin. +250 cc üzerindeki racing motorlara biniyorsanız hele boyunluğu ve omuriliği takmayı da unutmayın, en fazla ölüm şekli kafa kopması, omurilik zedelenmesine bağlı felç ve baştan alınan darbeyle oluyor.
Bir türlü anlam veremediğim eylemdir.

Benim motorumda hayvan gibi siperlik varken kafamda kask varken kaskın çenesi ve vizörü açık ama güneş vizörü kapalıyken gözümde de motosiklet gözlüğüm takılıyken yani dünyaya 3 ayrı camın arkasından bakarken ve sadece 50-60 km/s hızla giderken o ağzına tükürdüğümün sineği gelip gözüme giriyor da bu kasksız motora binenler. Ne bok yiyor gerçekten anlam veremiyorum.
Herseyini gectim dusunce kafayi carpmayi falan ulan firevun gibi bi sinek yuzunden helak olursunuz o olmasa onune sikik bi kamyon gelir butun yukunun tozunu attirir gozune gozun kapali kamyona binersin sende.
Akıl mantık işi değildir. Hani bu sıcakta iyi oluyorda serin serin ama sağlığımızı düşünmemiz lazım.
ölüme meydan okumaktır.
cahil cesaretidir.
Anında ceza kitlenir. Acımadan avlıyorlar. Kıytırıktan da olsa bir kask takılması şart.
yurdum insanının yaptığıdır. kemer takmayan milletin kask takmasını beklemek komik. evet.
Aklıma trafik polisinin anonsunu getirmişir.

iki kişi motora binmişlerdi fakat arkadakinde kask yoktu. Polis te "arkadakinin azraille anlaşması mı var" demisti. Tam o sırada yandaki çay ocağında ki amcalar dizlerine vurarak gülmüşlerdi.
aidsli bir fahişeyi prezervatifsiz becermeye benzer... sonu yoktur.
desteklediğimdir.
dünya yeterince kalabalık, aptallar ölsün de hava alacak yer kalsın bize.
Yurtdışından bi arkadaşım gelmisti istanbul'a 3 sene once.. dedim alıp bunu bir gün beşiktaş a gotureyim, yemek icmek sicmak icin. Yolda gidiyoruz yanimizdan vızır vızir motosikletler geciyor. Biri kask takiyorsa 2 tanesi takmiyor. Çocuk şaşkınlıktan kendini şaapacaktı vallahi. o gun durup durup sormuştu bana " bunlar kask takmadan nasıl gidebiliyor? " diye.

Medeniyet baska bir şey amk.
Bir gün kafasız motordan inmenize neden olabilir.
kondomsuz sevişmek gibidir.
Gözlerinize kayar.
intiharın en tatlı şeklidir.
Kelle koltukta gitmekle eşdeğerdir.
Hayırdır genç yürek mi yedin??
Cezası az olan durumdur.

En az 200 lira olmalıdır ki kurallara uyalım.
Ki bu sadece kask veya motor için olmamalı.

Mesela sokağa tükürmenin cezası en az 300 lira olmalıdır.

Ehliyetsiz araba kullanmanın cezası 8000 lira olmalıdır.

Çünkü Türk milletinin cezaya bakış açısı şu şekildedir: "kanka al 90 lira ben bu sigarayı burada içiyorum!" (bkz: bravo orospu çocuğu)
kaza süsü verilmiş intihardır net!...