bugün

karıncaların barındığı, o bıkıp usanmadan taşıdıkları besinleri sakladığı yer. psikopat veletlerin bozup dağıtmaktan zevk aldığı şey.
evin içinde bir yerde olan ama bir türlü tespit edilemediği için karıncalarla beraber yaşamaya alıştıran mekan.
karınca yuvalarının girişi her zaman kuzeyi gösterir bi de..
(bkz: yoksa güneyi mi gösteriyodu lan!)
karıncaların hem larvalarını hem de kışlık yiyeceklerini koruyup, toplu halde yaşadıkları ve toprağı kazarak, ağaç kabuklarını oyarak ya da çamurla yükselterek yapyıkları mekan. bir kısmında larvaları dururken bir kısmında da topladıkları bsinleri çiğneyip tükürerek mantar üretirler ve kışın bu mantarların çıkardıkları özleri yerler.
ilk bölümlerinde tutmayacakmış izlenimi verse de her yeni bölümünde seyri daha da güzelleşen eğlenceli güzel dizi. ben gibi bir dizi düşmanına bile kendini sevdirebilmiştir.
genelde hiç dizi sevmeyenlerce sevilen ancak dün aksam son bolumu yayınlanan dizidir. boyle diziler değil şıra- boza, bindir bir tarzı diziler seviliyor demekki dedirten rating alamıyor diye yayından kaldırılan dizidir.
yayından kaldırıldığı için üzüntü yaratma başarısını elde etmiş, tekrarları takip edilesi kanal d dizisi.
(bkz: süper bir final olmuş)
(bkz: şeref efendi kırdı geçirdi)
dün akşam süper bir finalle veda eden, benim de son bölümlerine yetişebildiğim, diğerlerinden çok farklı, eğlenceli bir romantik komedi sayılabilecek kanal d dizisi...
içinde mehmet ali alabora nın olmasına rağmen, izlenilen, gülünen, bittiği için üzünülen dizidir.
içinde hiçbir zaman ağustos böceğinin olmadıgı, 7 gün 24 saat mesainin bitmedigi muhtesem mimari.
Karınca yuvası "köre" ismiyle adlandırılır.
şimdilerde sabah 6 buçuk civarlarında kanal d de tekrarları yayınlanan, güzel geçen, geçen kışımı hatırlatan sevimli dizi.
http://www.youtube.com/watch?v=s4o_pYv9eaE&feature=fvwrel
elemanlar bir karınca yuvasına 10 ton beton dökmüşler..sonra o betonun etrafındaki toprağı temizlemişler..ortaya çıkan muazzam görüntü,karınca yuvasının büyüklüğünü ve düzenini anlatmaya yeter..
4200 metreden serbest düşen bir kadının hayatını kurtarmışlığı olan mühendislik harikası.

ürgüp'e gittiğinizde dibiniz düşüyor ya, düşmesin. her alelade karınca kolonisi yerin altına tokyo şehrini inşaa ediyor.

https://ofpof.com/merak/4...-mucize-kadin-joan-murray
Çocukken gördüğümde etrafındaki karıncaları yorulmasınlar diye alıp yanına bıraktığım (karıncaları eve bırakıyordum güya) bir de o dönemler içeride neler olup bittiğini baya merak ettiğim bir çeşit yuva.
Böyle bir dizi vardı bir ara. Kanal d deydi.
Amblemi karınca olan bir spor kulübünün lisanslı ürünlerini satmak için açacağı mağazalar zincirine verebileceği ideal isimdir.

harika da olur, karınca yuvası, çok iyi ya.
Acayip bir tahıl deposudur.

Her yıl yazları hasat zamanı köye gittiğimde dedem, buğdaydaylar hasat edildikten sonra her gün düzenli olarak evin etrafındaki karınca yuvalarına buğday taşır.

Ben de küçüklükten alıştım. buğdayı yuvanın etrafına döküp izlerim. Karıncalar etrafta yokken buğdayı dökdükten kısa bir süre sonra karıncaların hepsi birden taşımaya başlar. Buğdayı kaldıramayana yardım eder, güçsüz olan yetişsin diye güçlü olup hızlı taşıyanı oyalarım. Sonra yuvada ben çok taşıdım çok yerim diye artistlik yapmasın koduğum.

Bu aşırı düzenli taşıma işini izlemek tüm sıkıntımı alır. Hele de dedemin karıncalar tüm buğdayı taşıyınca on yıllık erzaklarını taşıdılar diye sevinmesi acayip haz verir bana.
Geçen 3 karınca büyük bir çekirdek çöpünü müthiş bir azimle yuvaya sokmaya çalışıyorlardı.

Bu karınca milletine saygım her izlediğimde artıyor.