bugün

insanları katagorize etmenin örneklerinden sadece bir tanesi.
Kovalasın senidir.
Ordan olmayıp önyargıyla yaklaşanlara söyleyeyim ben de ardahalıyım hepsi esmer değil güzel çirkin her ilde var.Doğulu herkes Kürt değil artı bu utanılacak bir şey değil.Irkımızı seçmiyoruz ben Türk’üm ama Kürt,Azeri,Ermeni kırması insanlar da var.At gözlüğüyle bakmayın.
Ermenı sensın. Bu terbıyesızlık. Yok karaymıslar yok azerı yokmus yok atmayı tutmayı severler bılmem ne. Kardesım her ilin kotu ınsanı var ıyı ınsanı var. Bende Karslıyım ne var ne densızlıktır bu. Cok ayıp cok yanı cok sey dıyesım var da neyse edep yahu dıyıl susuyorum.
karslı yazarın söylemi.
karsın;
1-kazı
2-kızı
3-kaşarı
üçlemesinin muhattabı ikinci dişil şahıs.
Hepsi esmer değildir, süt beyaz tenli olanları da var.
Kürt olanları genetiklerinden gelen soğuk ve zorlu iklimin de etkisiyle kabadır.
Ama birey kimlikleri pek gelişmediğinden olsa gerek, vefalı ve büyüklerine bağlı olurlar.
Kaslı kızlar diye okudum. Aradaki r harfini sonradan fark ettim.
Beyaz tenli uzun boyludurlar. Hele karsta çarşıda giyim mağazası vardı orada 2 kız çalışıyordu çok güzeldiler.
genelde kıvırcık saçlı ve tatlı olurlar.
hayatıma bir öğretmen olarak girdi kendileri kendileriyle hep ters düştüm zaman zaman kıl oldum da sürekli ezerdi büzerdi Türk ü Türk milletinin yaptıklarını ya da yapmadıklarını benim gözümün içine baka baka sayardı her dersin sonunda. cehaletten de bahsederdi sık sık tabi Türk milletinin cehaletinden... cehalet derdi adına. Genelleme değil amacım bende böyle bir anısı olduğu sebepten yazıverdim. * *
(bkz: karslı kızları kaslı kızlar olarak okumak)
kaz eti yaninda bir ekmek cesidi veren memleketin kizlaridir. her sey gonullerince olsun. cok seneler oldu ama tadi hala damagimda.
Tüylü olurlar.
Erik gibiler.kütür kütür