bugün

zihinsel açlığı fiziksel açlığına galebe çalan, sevdiği bir yazarın yeni kitabı çıktığında alıp okuyuncaya kadar rahat yüzü göremeyen, ileride edebiyat alanında başarıya ulaşması hiç de sürpriz sayılmayacak idealist fakat pek de akıllı olmayan adam.
Yalancıdır. Aç ayı oynamaz diye boşa dememişler.
ihtiyaç önceliğini karıştırmış insandır.
dünyanın en geri zekalı adamıdır.
yemek yemek için aşevine gider.
normal adamdır. eve gidince karnını doyuracaktır. sokağa çıkarken yanına az para almıştır ve bir kitabı beğenip almıştır.
Sicsin bokunu yesin pezevenk, ne uzulecem de.
adam gibi adamdır. Kitap ruhu doyurur yemek karnı. Dünyada o kadar karnı tok ruhu aç insanlar var ki, varsın bunun da ruhu doysun.
bu ne iştah amına koduğum denilesidir.
kpss öğrencisidir. gerçekten de böyledir, kursağındaki lokmaya göz dikmiştir ösym çünkü. dünyanın parasını yığarsın aç aç sene boyunca. bir bakarsın ki hepsi birilerinin cebine gitmiş, sana da koskocaman bir naaahhhhh kalmıştır.
yani öyle sanıldığı gibi romantizm kokmaz bu adam, açlıktan nefesi kokar.
bilgiye aç adamdır.
Kültüre aç olan adamdır.
bilgi açlığını doyuran adamdır.
Tapılası adamdır, Buyursun gelsindir. yemek de yaparım mum ışığında birlikte kitap da okurum.
hiç samimi değildir amk.
açlıktan nefesi kokacak kitabı da sesli okuyamaz.
hadi sessiz de okusun adama zarar bu sefer.
O gun Yemegini evde yemeyi dusunur. Cogunluklaki halimdir. Zevklidir yesyeni kitabin sayfalarini koklayip hemen onu okumak icin ilk otobuse yetismeye calismak. karin bi sekilde doyar ama merak baska birsey.
o kitabin tadi, o gune kadar tatmis oldugu ve tadacagi her yemekten, her yiyecekten daha lezzetli gelecektir.
açlık güdüsel olarak en önde olan ihtiyaç olduğu için var olmayan adamdır.
ertesi gün gitarıyla gözlüğüyle kör taklidi yapıp dilenecek olan insandır.
yemek her türlü bulunur.doğrusunu yapmış adamdır.
heykeli dikilecek adamdır.
okumak ekmekten daha değerlidir.
Her türlü salaktır. Halk kütüphanesi bunun gibi avanak olan varsa para vermeden de kitap okuyabilsin dangalaklıktan kurtulsun diye vardır. Şahsen binlerce liram olsun yine de kullanırım kütüphane.
Her zaman değil ama Özel durumlarımda benim bu.
bu özel durumlarımda eve yada sevgilimin yanına gitmeden önceki otobüs yolculukları genelde ya onun siparişi olur ya ben beğenirim alırım yolda nasıl olsa suyumuzu veren var evde parasız da kalsam doyarım nasıl olsa.
Verilmemesine içerlendiğim bir örnek yazmanın bana düşmesine de sevindim aslında.
(bkz: martin eden)
(bkz: jack landon)