benim de çok sevdiğim fakat sanırım aradaki 10 yaş nedeniye pek iyi anlaşamadığım biriciğim.
kelime anlamıyla aynı anneden veya babadan olan bireylerdir sanırım. bazıları süperdir, bazıları formalitedir. iyi anlaşırsın kötü anlaşırsın. belki kan bağı olmasa sikine takacağın insan değildir.
ama bazısı var, kan bağı olmasa da o sözcüğü yakıştırırsın. hatta bazısına az bile gelir. bir sözcük olsa daha büyük, daha özel; bu adama bahşetsem dersin. bulamazsın ama kafanda yeri vardır.
kan bağın olanıyla konuşamadığın, yaşayamadığın, paylaşamadığın neyin varsa her şeyi onunla yaşarsın.
moralin bozulduğunda yanında olur. içersin, sarhoş olursun götünü toplar. insanların yanında ağlamayı sevmezsin, bir onun yanında ağlarsın. sen ağlarsın onun da gözleri dolar. ama hiç yadırgamaz da, yorumlamaz da. her türlü, kayıtsız şartsız yanındadır.
siktiğimin astım krizi tuttuğunda ya erkenden ilaç alırsın ya hastanelik olursun ya. bu adam yanına geldiğinde hiçbirine gerek kalmaz. bir anda düzelirsin.
yine içer sapıtırsın. sızarsın bulduğun ilk boş yerde. sabah gözünü açtığında yere oturmuş seni beklemiş bir adam görürsün.
2 gün görmediğinde bir sorun olduğunu hissedersin. gerçek anlamda kimseyi özle(ye)meyen, siklemeyen bünyeye özlemenin ne olduğunu hatırlatır. telefonu kapalı olduğunda veya açmadığında meraktan kafayı yedirir. ortalığı ayağa kaldırasın gelir. 2 günlük boşlukta çıldırırsın sonra karşına çıkınca bir anda geçer sinirin. salak salak sırıtırsın falan.
yazın yurt dışına gitmeyi planlar, 3 ay o olmadan ne yapacağını düşünürsün. bir yandan gitsin istersin. bir yandan gitmesin lan diye dua edesin gelir. tabi onun iyiliği için olanı sike sike kabullenirsin.
sevgili yapar, kendisinden çok sevinirsin. kalbini kırarsa canın ondan çok yanar. suratı asılsa canın yanar. bizzat kendisinden daha çok şey hissettirir.
içinde bir boşluk olur bazen. "karşiiiiim" der "beybiiii" der gelir sarılır, rahatlarsın.
bunun gibi bir sürü bir sürü şeyler hissedersin. işin ilginç yanı bunları, kan bağı olanla değil de alakası olmayan bir kişiyle yaşarsın. sonra tabii ki kardeş sözcüğünü ona yakıştıramayacksın. neyine yakıştıracaksın ki. kardeş neymiş, bizde çok daha fazlası var.
Kurlar Vadisinden sonra herkesin ağzına sakız olmuş ve tüm anlamını yitirmiş bir kelimedir.

(bkz: birader)
canın diğer yarısıdır.
sürekli iyi mi diye düşünmekten paranoyak eder.
atsan atılmaz, satsan satılmaz, zaten biri elimden almaya kalksa öldürürüm.
gerçi elime de gelmiyor artık ama olsun.
görsel
aynı karından çıkıp aynı sütü emme şartı gerektirmeyen can ciğer insan.
bazen ana baba bir olmaz insanın kardeşi.
kardeşim dersin birine o sana öz kardeşinden daha yakındır.
kardeşim dersin. canı yandığında canın kat kat fazla yanar. üzülür bazen, bazen de ağlar...
yaşlar onun gözünden akar senin kalbine damlar.
sen ağlama diyemezsin boğazında bir düğüm yaşar.
sarılmak istersin, kolların üstün körü uzak kalır.
derdine çare olamıyorsan kardeşinin, o an ölmek istersin.
ölemezsin, kardeşinin sana ihtiyacı olur yetmek istersin.
aynı evi paylaşırsın belki, aynı yatakta uyur aynı sofrada yemek yersin...
bazen her haltı birlikte yersin. hata yaparsın sineye çeker. hakedilmek ister kardeşlik.
ortak bir karın istemez sadece. seversin. onsuz nefes alamazsın ihtiyacın olduğunda.
onsuz ağladığında ayazda kalmış gibi hissedersin. o giderse çok üzülürsün. çok üzülürsün.
öyle bir üzülmek ki dünyanı alıp gider kardeşin.
sen dünyanı verir kardeşini geri istersin. en büyük mutluluklar yanında yaşanmıştır çünkü ve bir dünya plan vardır geleceğe dair.
bir yazı yazarsın bazen kardeşini anlatırsın. ama kelimeler çıkmaz bir yerden sonra tıkanırsın.
Benim Sahip olduğum gibi bir tanesine sahipseniz sinirden sizi deli edecek şahıstır.
Ulan bir insan bu kadar mı terbiyesiz, bu kadar mı bencil olur?
"Telefonunu bir versene, şarkı indireceğim" diyorum (televizyon büyüklüğünde telefonu var, ben nokia c3 kullanıyorum) yüzünü ekşitip "arka kapağı çok zor açılıyor, hafıza kartı da çok dolu, veremem" diyor.
Kulaklığını kullanıyorum (benimkinin ahı gitti vahı kaldı, yenisini alacağım yakında, umarım) gelip "kulaklığımı alabilir miyim, benden çok sen kullanıyorsun" diye kızıyor. Alıp kaldırıyor, müzik dinlediği de yok.
Yatağına yatıyorum bazen yorgun olduğumda, "Örtüyü bozuyorsun!" diye bağırıyor.
Lan böyle kardeşi geç, insan mı olur?! Çok sinirliyim, çok!
iyi ki sahip olmadığım gereksiz canlı yük.
istediğin kadar anlaşama, kendisine zarar geldiğinde kendi canından daha çok acı çektiğin insan. kılına zarar gelmemesi için dünyayı yakabilirmiş insan, o hissi yaşadım. parmağını kesti diye akşamdan beri kendi parmağımı tutuyorum istemsiz şekilde. böyle bir şeymiş ablalık da...
bu konuda çok şanslıyım. dünya'nın en iyi ki var denilesi ablasına sahibim.
ona bir şey olsa dayanamam, kesinlikle. en büyük güvencim, en büyük destekcim. candır.
baş ağrısı sebebi.
(bkz: birinin ellerini sımsıkı tutmak/#22949481)
bir parmağını uzatır mısın diyip ben farketmeden parmağımı burnuna sokan kişilik, elimi üç defa yıkadım ya ııy.
atsan atılmaz satsan satılmaz lakin ne onunla ne de onsuz olmaz konuşmadan da anlaşa bilirsin onun için dünyaları da bir kalemde silip atabilirsin ve en önemlisi dosttur gerçek dost..
karındaş olmaktan gelmektedir. bir insanın kardeşi olması güzeldir eş dost arkadaş bulunur o bulunmaz.
-çeşitli ayak işlerinde kullanılmak üzere anneniz tarafından sunulan imkana kardeş denir.
bir anda aklınıza düşüp ağlamanıza sebep olur.

" o daha küçük, bakkala gitmesin" dersiniz, o küçük adam basar askere gider.

geç ulan 121 gün, çabucak geç.
Kendinizden 1 yaş küçük erkek kardeşiniz varsa hayat size güzeldir. Bilgisayar veya playstation hakkında bilmediklerinizi sorabilirsiniz. Beraber film izlersiniz kısacası ev kankanız olur.
Kardes kandir,candir. Insani zaman zaman duygusalliga iter ama verdigi duygu bile guzeldir. Caninin bir parcasidir ozlenendir. Hic doyulmayandir. Kokusu yeryuzundeki en guzel kokudur icine cekilesidir bikmadan. Ozledim kardesimi kanimi canimi.
Bir tek çocuk olarak ne zaman kardeş çiftler görsem, bu tarz şekillerde karşıma çıksa içim burulur. Güzeldir insanın default kankası olması. kıssadan hisse bunların değerini bilmek lazımdır.
ne zamana adam olacağı, akıllanacağı çok ama çok merak edilen insan.
her türlü zorlukta yanımda olacaklarını bildiğim başım sıkıştığında ilk arayacağım ve sonsuz güvendiğim insancıklar, iyi ki de hem ablam hemde erkek kardeşim var çok şanslıyım ben yahu.
en son doğan küçük bebek en son doğğan bebek anlamında.
kardeş dünyadaki en güzel varlıklardır sizde öylesiniz. kardeş sahibi olmak güzeldir.
kardeşimiz çok şirin güne başlar kardeş çok güzel varlıklardır.