silahsız gezemeyen insanların korkak olduğu gerçeğidir.
bunu söyleyenin büyük yarası var anlaşıldı.
Karadenize hiç gitmemiş insan beyanı. Sen bir evde 40 nüfus yaşarsın, karadenizli tek yaşar. En yakın kardeşinin evi 100 metre uzaklıktadır. Karadenizde Evler arasında koca bir futbol sahası boşluk bulunur. Bu yalnızlığın ve cesaretin göstergesidir. Kalabalığı sevmez bizim insanımız. Kolay kolay bir araya gelemez, birlik olup bir iş başaramazlar kolay kolay. Bu yönüyle benciliz. Her şeyi kendimiz yapmak isteriz. Köy yanıyor desen arkasına bakmadan, kim var kim yok diye bakmadan fırlar koşar. Kıyasladığın o öteki bölge insanı kaç adam toplarım, ne kadar kalabalık olurum onun derdine düşer.
Bunu iddia edenin.. koca yürekli şehidimiz Eren'den haberi yok herhalde!
(bkz: eren bülbül)
Üstteki ne söz be.
Bizim oralarda analarımız dışarı çıkarken kendine dikkat et demezler aslanım 'kimseye bulaşma' derler.
Bir karadenizlinin altında-üstünde inim inim inlemiş ve sonrasında götüne tekmeyi yemiş yazarın bugün ki uğraşlarından.
anca 10-20 tanesi bir araya gelince efe olurlar tek olduğu zaman hemen şiveye bağlayıp kendilerini acındırırlar. evet.
görsel
Bilinen gerçektir. 10-20 tanesi bir araya geldi mi erkek olur bunlar tek kaldıklarında kedi yavrusu. Evet.
çokça duyulan iddia.

ben de çok duydum.

anne tarafım Giresunlu gözlemliyorum not düşerim buraya!
birtakım kendini bilmezin uydurduğu zırvalık.
karadeniz bölgesinde ayrılıkçı örgütlerin diğer bölgelere nazaran daha az etkili olmasını karadeniz insanının cesareti ile ilişkilendirmek ve karadeniz insanı korkak değildir eğer olsaydı örgüt karadenizde daha etkin olurdu demek sığ bir bakış açısıdır.
KÜrtleri öpen(!) Karadenizlileri gaza getirme çabasıdır. yalnız tehlikelidir bu çaba.
gereksiz, asılsız, amacını aşmış bir iddia için yazılmış 15 entry. türk insanı merttir. konu benim için bitmiştir.
Tek korkuları vardır. O da allahtır. Kürtlerden korktukları için mi karadenizde dogru düzgün kürt yok. gereksizin biri ortaya gereksiz bir iddaa atıyor, düsünme yetisinden yoksun bikaç gereksiz de gelmiş yorum yapıyor. Başlık bundan ibaret.
bütün genellemeler hata payı içerdiği için hatalı önermedir. sinirlenince hemen silaha davranmak görece korkaklığı ortaya koyabilir ama bunu bir bölgeye ya da halka mal etmek tutarlı değildir.
saçmadır.
Ulan bir ıngiliz bir fransız ile dil bilmeden uçağa binmiş temel hiç korkak olur mu?
asilsiz bir önermedir. Madem kolaysa sen vur da bi içeri gir akşam haberlerde seni izliyelim.
Karadenizliler adamdan değil o adamı vurup hapse girmekten korkarlar.
kısmen doğru, kısmen yanlış önermedir. çünkü her bölgenin korkağı da, yüreklisi de vardır.
karadenizlilerin gerçek dinleri hristiyanlık iken sonradan müslüman olmaya zorlanmışlar eğer islamiyeti seçmez iseler öldürülecekleri söylenerek korkutulmuşlardır.
hazreti isaya yanlış yapmışlar ve binlerce yıllık dinlerini değiştirmişlerdir.
korkaklardır efendim. askerde 2 karadenizli vardı. hangisine diklensem diğerini satıyordu. özelliklede kürtlerden korkuyorlar sözlük.
amacının ne olduğu belli olmayan yazarın ortaya attığı gereksiz iddiadır. hayatında kaç karadenizli tanıdın diye sormazlar mı adama.