1. 1.
    osman hamdi bey'nin ünlü tablosu.
    tabloda osmanlıdaki sabır anlayışının resmedildiği söylenmektedir....
    kaplumbağa terbiye etme eylemi sabra verilen önemin ve değerin simgesidir.
    tablo bir vakıf tarafından 5 trilyona satın alınarak bir rekora imza atmıştır.
    9 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    hemen hemen tüm çizerlerin karikatür malzemesi yaptıkları tablo.
    1 ... cikarinbeniburdan
  3. 3.
    tablo; "suna ve inan kıraç vakfı" ya da sadece; "kıraç vakfı" olarak bilinen vakıf tarafından sergilenmek amacıyla satın alınmıştır.böylece bi kolleksiyonucunun eline düşmemiştir.
    1 ... bluto
  4. 4.
    terbiye edeyim derken, kaplumbağa tarafından mideye indirilmesi, muhtemel insan. aç bırakmamak lazım.
    -3 ... pilotmont
  5. 5.
    ince işlenmiş detaylar, fotoğrafmışçasına gerçekçi bir görüntü, unutulmuş bir dönemin unutulmuş bir mesleğini bize hatırlatan kompozisyon.
    1 -2 ... asiti kaçmış kola
  6. 6.
    bu tabloda kaplumbağa terbiyecisinin avrupayı, kaplumbağalarında osmanlıyı temsil ettiğini, osmanlının bişeyi öğrenme konusunda en az kaplumbağalar kadar yavaş olduğunu,osmanlıları yönetenlerin aslında avrupalılar olduğuna dair bir gönderme yaptığını okumuştum bi yerlerde osman hamdinin. hatta unuttuğum bazı detayları daha varki, okuduğumda vay be dediğimi hatırlıyorum..
    5 -2 ... mavigomlek
  7. 7.
    +bak cafer, sen benim kariyerimin sonu olacaksın ya. ne yeteneksizmişin olum sen.
    -ya abi daha napim. konuşmayı bile söktüm. taklamı atayım ya
    +koçum bak biraz daha çaba göster. uçmak o kadar zor birşey değil
    -abi intahar ettirtme beni. zaten bu taktığın pervanede bi halta yaramıyor.
    +aptalsın olum sen. yemini kesicem senin
    -yuh abi ya. verdiğin iki tutam marul zaten
    5 -2 ... pilotmont
  8. 8.
    tablonun aslını almak mümkün olmasa da, educa firmasının urettiği puzzle versiyonu 30 ytl ye alınıp, zevkle tamamlanarak, 30x70 ebatlarında güzel bir kaplumbağa terbiyecisi tablosuna sahip olunabilir.
    1 ... infantes
  9. 9.
    ynısını ben yapsam asla 5 trilyon etmeyecegini dusundugum tablo.
    -2 ... sosyoklon
  10. 10.
    başyapıt olarak nitelendirilen osman hamdi bey tablosu.
    ... celibon