1. 1.
  motorlu taşıt sahibi kırolar tarafından yapılan eylemdir.

  her şehrin en piyasa caddesinde görülebilir. normalde en az bmw veya mercedes ayarında bir araba ile yapılması şarttır. ama anadolu kentlerinde şahin, doğan, ford taunus gibi araçlarla yapıldığı da görülmüştür.

  bu eylem yapılırken maksimum süratiniz 20 km olmalıdır. bu hızı aştığınız zaman işin büyüsü bozulur. arabada çalması gereken müzikler ise, arabadaki bünyeye göre değişir. ancak genelde bas ritimilerinin bol olduğu şarkılar tercih edilir. yerli veya yabancı şarkı tercihi size kalmıştır.

  gece icra edilirken, mümkünse arabanın normal farların yanında sis farları, tabandaki neonlar vs. de açılmalı, iyice dikkat çekilmelidir.

  tek kişi yapılması tavsiye edilmez. "mal" damgası yersiniz. onun yerine araç kapasitesi müsaitse 4 kişi olarak icra edilir. böylece "mal" payesini kardeş payı yapabilirsiniz. ayrıca kalabalık olmanın bir diğer faydası da, trafiği işgal ettiğiniz için size arkadan korna çalma gafletine düşecek bünyeleri hizaya sokmak açısında yeterli insan gücüne sahip olmaktır. bu gibi durumlarda araba durdurulur. 4 kapı birden aynı anda açılır ve korna çalan sürücünün gözü korkutulur. eğer sürücü bu tehdide aldırış etmezse, kaba kuvvete başvurulabilir.

  aracın ön ve arka camları açılmalı, sürücü de dahil olmak üzere herkes kollarını camdan sarkıtmalıdır. böylece dışarıdan bakanlara karşı daha artistik bir duruş sergilenir.

  yaz aylarında ise, eğer elinizdeki araç bmw, mercedes veya üstü değilse, şehirleri işgal eden almancılar ile sidik yarıştırmamakta fayda vardır. bu dönemde yeraltına inilir. bu dönemi bir nevi tatil olarak görebilirsiniz. ayrıca bu dönemde, aracınızı sonbahardaki sezon açılışı için upgrade etmenizde fayda vardır.

  almancılar yaz sonunda yavaş yavaş ortadan kaybolduklarında, işgal altındaki caddelerinizi yeniden fethe çıkabilirsiniz.
  ... david brent