bugün

ibadet değildir. zaten kimse kandil ibadettir dememiştir zannımca, sadece ibadete vesiledir. bilgi kıt olunca, bazı aklı evveller kandil'i de ibadet zannediyor.
değildir.

"peygamberimiz zamanında ibadet olmayan bir şey bugün asla ibadet olamaz, asla!"

ben demiyorum türkiye'de tevhidi bilince ulaşmış ender hocalardan, emin saraç hoca'nın talebesi nuredin yıldız söylüyor...

http://www.fetvameclisi.c...l-ibadet-midir-18981.html

biz söyledik mi adımız fetva veren kemalist oluyor...
ibadet değildir sadece iyi niyetli bir şekilde insanlar senede bir kaç gün yoğun anlamda ibadet etsin diye uydurulmuştur aylrıca özellikle bu günün kutlanma sebebi bana biraz saçma geliyor.
ibadet değildir diyen ahlaksız ateist ilan ediliyor. gerekçeleri de kutsala saygı. sanırsın allah kitap küfrettin.
yobazlar ne derse o doğrudur, kitabın peygamberin dediği değil.
zaman bu...düşünme, sorgulama, bilineni sürdürmeye devam et.
Kandil ibadet değildir tabiki efendim. Niye herşey böyle çarpıtılır bilemem.

Yüce Allah kullarına mağfiret kapılarını sonuna kadar açık bırakmıştır. Ancak bazı önemli günler vardır ki Allah'ın rahmeti sağnak sağnak gelir insanlara. Tabi istemesini bilene. Bunlardan biride kandil günleridir.

insanlar hayatlarında birçok günah işler, kandil günlerinde bunlardan af diler kullar.
saidi dinsizlerin islam'ı çarpıtma hızı ışık hızından bile yüksek...

maşallah yani!

virgül virgül açıklamak mı lazım?

ibadet olmadığı gibi ibadete vakfedilmiş "dini" bir gün de değildir.
gelenektir tıpkı kurban bayramı gibi.

ibadete özel zaman, yer, gün belirlemeye bailadınız mı dinden çıkarsınız. "şirk" kelimesini bunlardan daha iyi tanımlayan bir durum yok...

musa gidince arkasından altından boğa putu döken israiloğulları gibi olursunuz.

samimi müslümanlar bu kürtçü dinsizleri dinlemezlerse iyi olur.
Kandil ibadet değildir.

Hoca her kimse fazla açıklama gereği duymamış ama insanların yanlış anlayabileceğinden bihabermiş.
Sanki kitabın her dediğini, peygamberin her dediğini yapan insanlar gelip orda burda "aman şu dinimizde yok" diyorlar.

yeni moda; "inanıyorum ama saçma geliyor". *
bir çocuğun doğmasına vesile olan gecenin ibadete vesile olması durumunu bu şekilde açıklayınca ahlaksızlıkla itham edilir. bu ayıpsa neyi kutladığını bilmemek daha ayıptır cehaleti seçtiğin için.
onu bunu bilmem efendim, facebook üzerinde çoktan başlamış ibadettir.
kandiller ibadet değildir.
kuran'da da bahsedilen kadir gecesi dışında islamda kandil vs yoktur. bunların çoğusu sonradan uydurulup dine sokulmuştur. gerçek islamı yaşamak isteyen müslümanlar bu uyduruk bidatlardan uzak durmalıdır.