bugün

Son birkaç aydır denediğim ve kesin sonuç aldığım maske. Baya bildiğin türk kahvesini su ile krem kıvamına getirip yüzüne sürdükten sonra 15dk'dan fazla beklettin mi yetiyor.

Ben bazen sadece su ile bile denedim, işe yaradı. Ancak cildim karma olduğu için ve kaş yaparken göz çıkarmamak için kahve ile hindistancevizi yağını karıştırıyorum sadece aklıma gelirse bazen az da zeytinyağı ekliyorum. Hem cildi temizleyip hem de yağlar ile nemlendirmiş oluyorum. Telveyi temizledikten sonra yüzümden, kalan o yağlı cilt inanılmaz güzel bir his veriyor. Sabah uyandığımda cildim daha canlı oluyor. Kesin bilgi.

Çocukken anımsıyorum, komşu kadınlar ya da annemin arkadaşları filan kahve içtikten sonra telveleri hem sıyırıp yer hem de yüzlerine sürerlerdi. Aptal aptal hareketler yapıyorlar diye düşünürdüm, şu an bildiğin haftada 3-5 kere uyku öncesi rutinim haline geldi. Ciltteki güneş lekeleri ve özellikle gerek var olan sivilceler gerekse geçmişte olan sivilcelerin lekelerini ciddi oranda temizledi.

Ki bu lekelerden ne kozmetik ne de eczane ürünleri ile kurtulabilmiştim. Kimyasal uygulama ile yüzümü soydurmak da istemiyordum. Ne yalan söyleyeyim yüzüm kararır sanarken tam tersi daha beyaz oldu.
Okumadım.