bugün

istanbul'da elektronik cihazlara teknik destek veren kuruluş. LG de bu firma ile çalışıyor.

LG ile çalıştıklarını nereden biliyorum? Henüz yeni aldığım LG 43UF6407 marka TV'den kapalı haldeyken bile cızır cızır sesler geliyordu. Kanal geçişlerinde de bu ses alenen duyuluyor. LG sitesinden servis talep ettim, geldi. Gelen eleman cihazdan ses geldiğini ve cihazın trafosundan kaynaklı olduğunu teyit etti. Cihazı götürdü. "Bakın burada ses geliyor, siz de duyuyorsunuz, servise gidince şuan sorun yok diye beni aramasınlar lütfen" dedim. Daha önce yaşanılan şeyler bunlar çünkü. Aradan 2 gün geçti arayan soran yok. Ben aradım ve 5 saatte ancak ulaştım. Telefonu açan hanımefendi atölyenin numarasını veriyor ama elbette açmıyorlar. 5 saat sonra ben atar yapınca hanımefendi bir şekilde ulaştı.

Telefonu açan servis yetkilisi Erdem Bey, "TV'de arıza yok" dedi. Tam da beklediğim gibi. Kurumsal duruşun gereği evde kabul ettiklerini serviste etmediler. Tokuz artık bunlara. Ama ikaz ettiğim halde "sesi özellikle teyit ettirip televizyonu öyle göndermeme" rağmen "şuan arıza yok" diye döndüler. Ne dönmesi? Ben aradım da öyle söylediler.

Erdem Bey'e "Ama arkadaşınız teyit etti. Ben ikaz ettim, bu şekilde bir cevap almak istemediğimi söyledim" dedim ama nafile.

LG'nin böyle bir servisle çalışmasını kınıyorum.