bugün

koyunlarda güç belirtme olayı.
doksanlı yılların ortalarında "icat edilmiş" salakça bir davranış biçimi.
Tokalaşırken aynı zamanda kafaları birbirine hafifçe vurmaktır.

Şu korona illeti yüzünden tokalaşmayı bıraktık umarım bu selamlaşma yöntemi de korona sayesinde unutulur gider.

Korona ile beraber bi an önce bitmesini dilerim.
Ülkücüler yapıyor diye biliyorum. Erkeklerin sarılma biçimi. Ama uzaktan komik görünüyor.
Samimiyeti belli etmenin en bariz yoludur.
(bkz: yapıldığında iq yu 50 puan düşüren şeyler)
hangi gerizekalı buldu, hangi gerizekalılar yaydı bu saçmalığı amk.
"paskalya yumurtası" kavramından esinlenen, ancak kafaların rengarenk boyanmadığı, hangi kafa daha sağlam eylemidir.
son derece aptalca ve samimiyetsizce bir hareket. tokalaşmak varken ne gerek var arap kültürünü edinmeye ya da kurttan türediğine inanan mankafalar gibi yapmaya. bir de bozulanlar var kafayı uzatmayınca.
yakın olmadığın kişilerle selamlaşma şekli de olabilir.
bilimsel olarak çok sağlıklı olan selamlama çeşidi. beyin hücreleri her tokuşturmada yenilendiği için yerilerine daha sağlıklıları çıkıyor.
sevimsiz bir selamlaşma yöntemi. geçenlerde firmacı bir arkadaş yaptı bunu. ısrarla tokuşturmak istedi ben de ısrarla adam gibi öpüşelim dedim. garip bir durum ortaya çıktı, ikimiz ne öpüşebildik ne de kafa tokuşturabildik. mal gibiydik, ne bok yediğimizi kendimiz de anlamadık.
anımsıyorum okulda da reddetmiştim hepsini. gerçi bazısı piçliğine yapıyordu tepki ölçmek için. ben de nazik nazik kantinin kapısını açıp herkese yol veriyordum. naziklik insanın ruhuna işlemesin. piçliğe cevap kibarlıktan geçer.
ezelden beri kaba bulurum bu selamlaşma tarzını. siz tokuşturadurun kendi aranızda, ben almayayım.
eski köye yeni adettir. şu kurtalar vadisi gibi dizilerden sonra ağır abilik vakasından sonra erkek adam yanak yanağa olmaz iddiasında bulunan öküzlere paralel olarak artış gösteren selamlaşma biçimi. iğrençtir.
en beteri de bayanın elini sıktıktan sonra, kafasını tokuşturma girişinde bulunmaktır. Bakın beyler Bunları yapmayın.
malca bir selamlaşma biçimi.
saçmalığın dik alasıdır. adamlar birbirine kafa atıyor lan. bi de açılı giriyolar birbirlerine öyle alından falan değil. tam böyle kaşların bittiği yerin 5 santim üstünden vuruyolar. akıl işi değil lan.
bıngıldak selamıdır. bakın artık büyüdük ve bıngıldaklarımız da gayet sağlam demenin bir yolu olabilir. elbette şaka bir yana mühim olan iki kimsenin birbirini muhabbetle selamlamasıdır. kimi kafa tokuşturur, kimi yanakları buluşturur. kimi tokalaşır, kimi sadece selamlaşır. iki insan arasındaki muhabbete pek müdahil olmamak lazımdır.
bi keresinde bi kıza yapmıştım yeminle. şu an olsa en yakın binadan atlardım düşündükçe yerin dibine giriyom.

-bi kızla hiç o kadar yakın olmadım. yabancı filmde olsa öpüşürler ben kafa tokuşturdum amk.
ülkücü karıncaların eylemidir.
Türk insanının samimi olduğu ortamlarda yaptığı selamlaşma biçimidir.
Her gördüğümde, içimden, "ulan boynuzunuz kırılır inşallah" dediğim, MHP'lilerin 90'lı yıllarda icat ettiği selamlaşma hali.
genellikle sağ kesimin bakın ben sağcıyım hağ durumunu vurgulamak için gerçekleştirdiği eylemdir.
ben el bile sıkmaz, sadece sözlü merhabalaşırken, bu insanlar bir de üşenmeyip kafalarını uzatıp tokuşturuyorlar. bu kadar mı çok vaktiniz var?
günde bilmem kaç kişiyle işiniz gereği görüşüyorsanız ve bir türk adeti olarak öpüşme mecburiyetiniz varsa hijyenik ve homofobik kurallar gereği tokuşturmak en güzelidir.
dünyanın en samimiyetsiz hareketleri sıralamasında ilk 3 sırada yer alacak olan über insanların eylemi.