entry'ler (37)

çifte okey atıp dizlerin üzerinde kaymak

Vay beeeee, "memleketimden insan manzaraları" dedikleri bu olsa gerek.

dolar 2 liraya çıktı diye ekonomi kötü zannetmek

Doların 2 TL'nin de üzerine çıkması şaşırtıcı olmaz. insanı şaşırtıcı gelen, bu hükümete ve bürokratlarına güvenip de doların 2 TL'nin altında kalacağını zannetmek.

şener şen

sanatçılığı ile toplumsal duyarlılığı/ politik duruşu ters orantılı bir aktördür. kendisini hiç bir eylemde/ protestoda göremiyoruz. memleket o kadar da güllük gülistanlık değil oysa ki. şener bey, iktidarları rahatsız etmekten bu kadar korkmayın.

edit: AKsaraydan ödül alarak yukarıda söylediklerimi teyit etmiştir.

selamun aleyküm deyince merhaba diyen tip

ya, telefonu kapatırken "es selamû aleyküm" diyene ne buyurulur?

pamukkale üniversitesi

Denizli d.m.m.a. adıyla maruf olan canım okulum büyümüş, serpilmiş ve adı paü olmuş....hey gidi günler hey...Sene 1979, aylardan Eylül. çamlık kolejinden satın alınan lise binasının çatı kiremitlerine beyaz boya ile "denizli d.m.m.a." yazısı yazılmış ve anadolu'dan kalkıp, başka bir anadolu kenti olan denizli'ye, "üniversiteye" gelen benim gibi bir garibanın, bu yazıyı ve okulun girişine iliştirilmiş bakkal tabelası gibi bir tabelada okulun adını görünce yaşadığı düş kırıklığını, geçirdiği şoku anlatamam. akademi başkanlığını da yapan bir adet profesörümüz, prof. dr. ziya alkan'ımız vardı (yaşıyorsa allah selamet versin, ölmüşse gani gani rahmet eylesin); bir adet de doçentimiz, do. dr. merhum Mesut Köseoğlu'muz vardı (Allah rahmet eylesin, çok iyi bir insandı). diğer hocalarımız ise denizli'de serbest mühendislik yapan meslek büyüklerimiz ile odtü ( doç dr. ali imre usseli) ve ege üniversitesinden ( dr. adnan akyarlı, merhum çetin varlıorpak, prof. dr. aziz balcı, prof.dr. sıracettin bilyap, nazif girgin)...çok sonra da (1982'de)iTÜ'den gelen hocalarımızdı(merhum Yalman odabaşı, halûk gerçek ve soyadını anımsayamadığım, temeller dersine giren bülent bey)....kantin ve yemekhane diye bir barakamız, sosyal aktivite yapabilelim diye de kantinin kuzeyinde konuşlanmış basket sahamız vardı...hey gidinin denizli d.m.m.a.'sı heyyy!!!!gençler, okulunuzun kıymetini bilin! emin olun, hayatınızın en keyifli günlerini yaşıyorsunuz ve eminim yıllar sonra -tıpkı benim gibi- okulunuz aklınıza gelince gözleriniz buğulanacak, o dönemdeki arkadaşlarınızın ve hocalarınızın sesleri kulaklarınızda çınlayacak, sevgililerinizle geçirdiğiniz saatler ile okulunuz özdeşleşecek. hele de denizli'ye dışardan gelmişseniz, orası artık sizin ikinci memleketiniz olacak, belki denizli'ye damat ya da gelin olacak ve artık denizlili sayılacaksınız.....yaaa, yine çok kötü oldum....bu günlerin değerini bilin...hiç birinizi tanımasam da hepinize sempati besliyorum, inanın.

kafa tokuşturmak

Her gördüğümde, içimden, "ulan boynuzunuz kırılır inşallah" dediğim, MHP'lilerin 90'lı yıllarda icat ettiği selamlaşma hali.

türk ün türk ten başka dostu yoktur

Ben dost aramıyorum ki. ibnelik yapmasınlar yeter.

fethullah gülen i savunmak müslümanlığın gereğidir

Ulan bu fetullahgillerde müslümanlık 'soksan' da durmaz.

fethullah gülen i savunmak müslümanlığın gereğidir

ulan şu platformda, cumhuriyet düşmanı feullah gülen propagandası serbest, ama "başlatma kendine de fetullah'ına da" demek kabahat oldu. sözlük moderatörü "bir yerinden" mi korkuyor ki benim bu ifademin olduğu 19279433 nolu entrymi silmiş. ulan madem bu kadar ödleksiniz, bu platformu niye açtınız? bu lafımda ne buldunuz da sildiniz?

fetullah gülen e laf atanın ağzını yırtarım

Ulan şu platformda, feto propagandası serbest ama "başlatma kendine de Fetullah'ına da" demek kabahat oldu. sözlük moderatörü "bir yerinden" mi korkuyor ki benim bu ifademin olduğu 19279433 nolu entrymi silmiş. Ulan, madem bu kadar ödleksiniz, bu platformu niye açtınız? Bu lafımda ne buldunuz da sildiniz?

üniversitelerdeki ahlaki yozlaşma nasıl önlenir

Sığırlara hakaret etmeyelim lütfen.

kemalist faşistlerin mahkeme salonunu basması

Ulan ne solcuymuş a.k. Bitiremediniz ulan bu solcuları. adamların ocağına incir diktiniz, hâlâ soğuk savaş dönemi lafları ile demagoji yapmak zavallılığına düşüyorsunuz . Demek ki bu solcularda iş var arkadaş. Baksanıza, adamların ölüsü (!) bile dudak uçuklatıp, saçmalatıyor.

dudaktan öpülen sevgilinin parmağına yüzük takmak

ilk kez öpüşen a.salağın düşeceği durumdur.

bağımsız yargıya müdahale eden solcu güruh

Ulan ne solcuymuş a.k. Bitiremediniz ulan bu solcuları. adamların ocağına incir diktiniz, hâlâ soğuk savaş dönemi lafları ile demagoji yapmak zavallılığına düşüyorsunuz . Demek ki bu solcularda iş var arkadaş. Baksanıza, adamların ölüsü (!) bile dudak uçuklatıp, saçmalatıyor.

kemalist faşistlerin mahkeme salonunu basması

Valla kimin faşist olduğu gün be gün ortaya çıkıyor.

uyuyan sevgiliyi tıraş etmek

Her ikisi de uyuzlukta birbiriyle yarış ediyordur sanıyorum.

kadınların evli erkeklere zaafı

O erkekle yatsa da kalksa da, başının belaya kalmayacağını bilir. Kahramanımız Necati ne de olsa evlidir ve halden anlar.

benhacifisfis

Eyvallah canlarım benim.

bekar sanılan evli kadın

Mantık evliliği yaptığını sanıp da evlendiğine de, evleneceğine de çoktan pişman olmuş olan; ancak, evdeki ve eldeki "sigortadan" da olmak istemeyen; lâkin, gözü her an dışarı kayabilecek kadındır.

hiç sevgilisi olmamış 25 yaşında zeki ve güzel kız

burnundan kıl aldırmıyordur. "Ayna ayna, güzel ayna; söyle bana, bu dünyada benden güzeli var mı?" sorusunu sora sora ömür tüketir. Sonra da sevgilisi olan hemcinslerine düşman kesilir.