bugün

aşırı makyaj yapmaları,

parfümü kafalarından aşağı boca etmeleri,

bir yerde otururken kafasını telefondan kaldırmamaları,

sosyal medya takıntıları, yedikleri her boku paylaşmaları,

regl olduğu halde haber vermeden sevişmeye devam etmesi,

sevişirken bir çuval gibi yatakta durması,

sevmekten bir haber olmaları...

vs vs
erkek de doğurabiliyor olmaları. keşke olmasa. bunun dışında iğrenç özellik yok sanırım.
kadınlar da sıçıyormuş lan, iğrenç.
Erkeklerle sevişiyor olmaları..

Düşünsene kıllı göbekli ve biçimsiz vücutlu bir hanzoyla seviştiğini. iğrenç değil mi?
küfür edip sigara içmeleri ve genel olarak bakımsız olmaları.
aynı anda başka erkekleri de ceplerinde tutması.

cinsel açlık çeken, arap zihniyetine sahip bir ülkede yaşıyoruz. bu durumda kadınları anlıyorum. onlar ellerindeki imkanı kullanıyorlar. özellikle ruhunda kevaşelik olanlar. zira, bu imkan erkeklerde olsa, özellikle cahil arap zihniyetiyle yaşayan bizim gibi ülkede, erkekler her gece başka bir kadınla birlikte olurdu.
Dişiliklerini kişiliklerinden önde tutmaları. Bazıları için geçerli tabi.
-Seçici olmamaları,

-kültür ve sanattan bihaber olmaları,

-samimiyetsiz ve vasat adamlara prim vermeleri,

-her zaman ve her yerde ilgi çekebilmek için kırk takla atmaları,

-hayatlarının en büyük başarısı olarak evliliği görmeleri,

-düğün, nişan, kına gibi rezalet ötesi organizasyonların müdavimi olmaları,

-siyaset ve ülke yönetiminden anlamadıkları halde, mutlaka bu konulara ilişkin bir görüş beyan etme ihtiyacı hissetmeleri,

-birlikte yapılan aktivitelerin fatura ve giderlerini erkeğe yüklemeleri,

-okumaya ve araştırmaya kapalı olmaları,

-kendini ifade etmekten yoksun, ardarda mantıklı ve tutarlı iki cümle kuramamaları,

-adab-ı muaşeret bilgisinden yoksun olmaları,

-hiçbir artı değer üretmeksizin yalnızca tüketim odaklı yaşamaları,

-sıradan bir insandan beklenen genel temizlik ve düzen yükümlülüğünü yerine getirememeleri,

-yöresel lezzetlere, adı sanı duyulmamış şarkıcılara, en fazla 300 kişinin izlediği film ve adedi 12.50 TL+kdv'ye satılan, edebi olarak ne kattığı belli olmayan kitaplara gökten indirilmiş muamelesi yapmaları...

Çok daha fazlasını yazabilirim ama buna değeceğini sanmıyorum.

Elbetteki istisnalar var, ve kesinlikle hiçbir kadını aşağılamak gibi bir niyetim yok.

Teşekkürler.
Para ve maddiyata tapmalari.
Dedikodu.
Pıtışına elleyip koklamak. Iyyyy iğrençsiniz amamsmsmsmsmsmsö.
ister güzel ister çirkin konuşmaya başladıkları an iğrençleşiyorlar.
böyle düşünmeyen hanım kızlarımızı tenzih ederek söylüyorum; genel olarak vizyonsuz olmaları. etrafınızda ben gelecekte bunu yapmayı planlıyorum,ileride kendimi şurada görmek istiyorum diyen, tek derdi evlilik olmayan kaç tane kadın gördünüz?
Ulan ilk defa içi bu kadar dolu bir başlık gördüm. Bana yazacak bişey bırakmamışsınız ibneler.
haset.

misal: gözüm yok allah daha çok versin. ama benim niye yoook.
Aşırı makyaj yapmak mı istiyorum yaparım sana ne?
Sokakta sigara da içerim
Sokakta sakız da ciğnerim
Sokağa gecenin 3 unde de çıkarım
Sokakta sevgilimle ele ele de gezerim sana ne düdük makarna?

Eğer iğrenç bir özellikse mevzu söyleyeyim kadın olmayı becerememiș aklından çok poposuyla memesinin ölçüsünü önemseyen para görünce bedenini pazarlayan(is olarak yapanları tenzih ederim ataerkil toplumun canı cehenneme) insanlardan nef ret e di yo rum!
Gerisi ne seni ne beni ne onu alakadar etmez!
kadınların lüx araba merakı erkenlerin gözünde kalite düşüren en büyük etkenlerin başında gelir.
-sadakatsiz olması
-kötü kokması
-erkeğini milletin önünde ezmeye çalışması.
-yüksek sesle toplum içinde kavga etmesi
-oturmayı kalkmayı bilmemesi vs uzar gider.

hayat kimseyi değiştirecek kadar uzun değildir.
vur geç amk gerisini salla.
hepsinin değil ama bazılarının (özellikle türkiye'dekilerin) eli sopalı erkek sevmesi.
bunu hiçbir zaman anlayamayacağım. bir insan nasıl kendisini baskılayan, ikinci sınıf olarak gören, itip kakan insanı tahrik edici bulabilir? evet evrimsel sebepleri var bunun, biliyorum. ama artık vahşi doğada yaşamıyoruz ki. özgürlüğüne son derece düşkün bir erkek olarak bunu gerçekten anlayamıyorum.

türkiye'de kadın haklarının gelişmesinin önündeki en büyük engel bu maço erkek sevdası içinde olan kadınlardır. benim düşüncem bu yani.
Kol kıllarını almadan insan içine çıkmaları. Bu ne utanmazlıktır. Kadın dediğin tüysüz olur.
- modernleşeceğim ayağına kaşarlaşması,
- biri bana değer versin diye dolaşması, ilgi manyağı olması,
- ayrılık lafını çok kullanmasının yanı sıra ara sıra bu iş bitsin demesi,
- sözünün eri olmaması,
- gerçek hayatla dizi hayatını karıştırması,
- hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin demesi,
- özel günlere gereğinden fazla anlam yüklemesi,
- er kişinin işi olduğunda ona saygı göstermemesi onu da kendisi kadar boş sanması,
- hep şikayet etmesi ama şikayet ettiği şey hakkında gram emek sarfetmemesi,
- hayatın en önemli olayı olarak aşkı görmesi,
- cazibesini kullanarak iş yaptırması,
- güzelliğin gelip geçici olduğunu farketmeyip kendini donatmaması vizyon katmaması,
- 12 yıllık eğitim öğretim hayatına rağmen çarpım tablosu gibi basit şeyleri bile bilememesi,
- sevişmeden önce hangi günler yumurtlayıp yumurtlamadığına bakmaması,
- kendi vücudundan bir haber olması,
- her denilen şeye inanıp referans diye bir şeyin varlığından haberdar olmaması,
- yemek yapmayı bile bilmemesi,
- sevişmezsen ayrılırım diyen erkekle sevişmesi, terk edilince de ağlaması,
- ilişkinin temelinde arkadaşlık yattığını bilmemesi ve sevgilisine saygı duymayıp destek olmaması,
- eğilip bükülmesi, şartlara göre kendinden kolay taviz vermesi, ve bunu adaptasyon olarak tanımlaması,
- özgürlük alanı tanımaması,
- fal falan baktırıp gerçek sanması,
- rüzgar nereye esiyorsa o yöne gitmesi,

dolmuşum be. daha da sayarım
kesinlikle yılışık olmaları ve bunu belli etmeleri.
Dar jeans üstü türban. Altı açık üstü kapalı.
Surekli olarak erkekleri ikinci sinif, kendine muhtac, kadinlarin pesinden gitmeye mecbur oldugunu sanmak ve simarik,burnu kalkik olmalari. Kimsiniz lan siz? Kimsiniz oloooom.!
"Tunç Beril'le çocukluk arkadaşı öyle bişey hayatta düşünmez" Demeleri ve buna yürekten inanmaları.

görsel