bugün

-Kadınlar sağlıklarına daha düşkünler ve sağlık sorunlarına karşı daha duyarlılar. Doktorlarına daha sık ve daha erken -başvururlar, sağlık kontrollerini daha düzenli yaptırırlar. Önerilere de dikkatle uyarlar.
-Daha az sigara, alkol, kahve ve bağımlılık yapan maddeler kullanırlar.
-işyeri ve çevresel kirlenmelere yol açan toksinlerle daha az temas ederler.
-Trafik kazaları, işyeri kazaları, intihar ve cinayet gibi beklenmedik sebeplerle ölümler kadınlarda daha düşüktür.
-Daha iyi ve daha dengeli beslenirler.
-Aile ilişkilerine yüksek düzeyde bağlılık ve önemseme, aileye ve topluma aidiyette duygusal samimiyet, dostluk, arkadaşlık, komşuluk duygusu gibi iyilik hali veren ruhsal yapılanmalar kadınlarda daha yüksektir. Dini duygular ve düşsel bağlar daha gelişmiş seviyededir.
-Çok eşlilik eğilimi ve heteroseksüel ilişkiler kadınlarda daha az, seksüel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma oranı daha düşüktür.
-Kolesterol yüksekliği ve damar sertliği sorunu erkeklere oranla daha azdır. Kalp ve damar hastalıklarının sıklığı daha düşüktür.
erkeklerin ömrünü yerler doğal olarak daha çok yaşarlar.
daha dikkatli bir yaşam sürmelerindendir.
erkeklerin daha kısa yaşamasının nedenleriyle aynıdır.
çeneleriyle yiyip bitirdikleri erkeklerin hayatlarının kendi hayatlarına eklenmesi olabilir.*
sağlıklarına daha çok dikkat ederler ne neye iyi gelir, nasıl beslenmek gerekir, nelerden kaçınmak gerekir şeklindeki soruların cevaplarını bilmekle kalmaz uygulamaya çalışırlar. *
erkeklerden sömürdükleri paralarla kendilerine iyi baktıklarındandır. eşine para yetiştirmeye çalışan erkek bakımsızlıktan ölür, kadın başka bir mağdur seçer ve hayata devam eder.
Çünkü Türkiye' de 20 yaşında askere giden yurdum delikanlıları dönemez.

O nedenle kadınlar daha uzun yaşar!
erkekten enerji emerek onu öldürür kendini var ederler. doğadaki tüm lanet dişiler gibi erkeği yerler hep.
--spoiler--
çünkü onların karıları yoktur
--spoiler--
--spoiler--
dostluk, arkadaşlık, komşuluk duygusu gibi iyilik hali veren ruhsal yapılanmalar kadınlarda daha yüksektir
--spoiler--

koca bir yalan. kadınların aralarındaki dostluğun bir tek sözle ya da kavgayla bozulduğunu herkes biliyor.
Iradelerinin erkeklerden yuksek olmasi durumudur.
Çeneleriyle erkeklere verdikleri zarardan dolayı erkekler daha az, kadınlar daha çok yaşar.
kara delik gibi karşısındakinin enerjisini soğurmasından kaynaklanan durumdur. evet.
işin sırrının babadan geçen "Rasgfr1" adlı gende saklıymış. Bu gen iki cinste de olmasına rağmen kadınlarda daha çok baskılandığından kadının bağışıklık sistemi erkeğinkinden daha güçlü.bu nedenle kadının bağışıklık sistemi daha yavaş yaşlanıyor.
Daha az yipranmalari olabilir mi.
Erkekler öldükten sonra yaşamaya başladıkları için.
kadınlar şöyle eziliyor böyle eziliyor laflarının birer safsata olduğunun göstergesidir.

ben işyerinde çalışıyorum. eve de iş getirdiğim oluyor mesleğim icabı.

hanım ev hanımı olmasına rağmen evde her türlü yardımı yapıyorum.

eee nerde kadın çok yıpranıyor?

bütün yük omuzlarımda gibi hissediyorum. kesinlikle ben daha az yaşayacağım.
Daha az yıprandığını düşünen erkekler, bir haftalığına kadın olmaya ne dersiniz?

24 saat dayanabileceğinizi sanmıyorum.
Metabolizmalari daha yavaş çalıştığı için kadınların yıpranma oranları erkeklere göre daha düşüktür.

Erkeklerden daha az oksijen tükettiğimizi biliyor muydunuz? Bilmiyorsaniz öğrenin.
Organları daha cok calisiyor, çabuk bitiyor ve ölüyorlar.
Bence daha da çabuk ölseler sorun olmazdı zira bu dünyaya faydadan çok zarar veriyorlar.
Bakınız reis denen adam erkek, Melih Gökçek, Binali Yıldırım, yiğit bulut.
Gereksiz tipleri gördünüz inşallah.
hocama göre çene farkından.
bana göre östrojen.
Karsi cinsleri daha az dir dir yaptigi daha az darladigi icin olabilir mi?
(bkz: survival of the fittest)

-Kadınlar her türlü değişime daha dayanıklıdır. Regl, hamilelik, hormonların değişmesi vs gibi bir çok biolojik değişimin sayesinde olabilir.
- kadınlar dertleşir, derdini paylaşır, ve psikolojik olarak rahatlar. Kadınlar ağlar, duygularını ifade eder, çoğu şeyi içinde turmayı sevmez.
- kadınlar güçsüz görünsede gerçekten güçlüdürler. Bağlılık duyduğu insanlar onları daha da güçlendirir. Zorluklarla bir şekilde mücadele etmek için bir sebepleri olur, vardır ve pes etmezler.
-kadınlar kendilerini mutlu etmek için basit şeyler yaparlar. Mesela kuaför, alışveriş, spa vs gibi.
hatalı bir tespittir. en yakınımdan bakıyorum anneannem dedemden yıllar önce vefat etti. babaannem de öyle. dayımın hanımı vefat etti dayım sağ.

karşıdaki komşumuzun hanımı göçtü adam sağ. sağımızdaki apartmanda girişteki komşunun hanımı göçtü adam sağ. gene aynı apartmanda en üst kattaki de aynı şekilde. bunlar en yakınımda olanlar gün içerisinde bir çok yeni insan ile tanışıyoruz sohbet etme fırsatımız olursa ekseriyet ile yaşını almış kişiler hep erkek ve hanımları vefat edenlerin sayısı oldukça fazla..
kadınlar konuşarak rahatlıyorlar.
Kadınları bu konuda anlamamk zor değil. kadınların fizik yapısı narindir. bu yapı elbette beynede baskı yapıyor. kadınların kısacas ıdoğası narindir. ben eşime bi torba taşıtıyorum 10 adımda yoruluyor. kendi isteiğyle çalışıyor oturarak çalışmasına rağmen geldiğinde çok yorgun oluyo ama acısını erken yatarak çıkarıyo

1_kadınlar erkeklere nazaran daha iyi uyur, sallanmaz evde
2_kadınlar erkekelere nazaran ergenliğinde daha ketumdur. uzatılan zararlı maddelere erkekler kadar hevesli olmaz (aklınıza ne gelirse)
3_kadınlar korumaları gereken bi bekaretlikle dünyaya gelir ve özellikle bunu elinde tutan kadınlar çok güçlüdür nelere karşı onu korumuşlardır siz düşünün. ne laka demeyin. iRADE erkeklerde daha sağlam derim !
4_işbu ; kadınların dünyaya daha iyi uyum sağladığına delalet ediyor. bizden daha uzun yaşamalarıda doğal