bugün

büyük bir sorunsaldır. katledilme sebeplerine bakacak olursak hepsi kadınlarımızın yanlış erkeği tercih etmesinden kaynaklandığını görebiiliriz. peki burada kim suçlu ? her iki tarafta suçlu. çünkü, yanlış ve dokunulmaması gereken hayatlara dokundukları için suçlu. çünkü, kadınların efendi erkek yerine piç, zengini yakışıklı, kaslı gibi özellikleri olsun düşüncesinde bulundukları için suçlu.

sizi seveni değil, sizi öldürecek olan erkeği seçtiğiniz için ölüyorsunuz ve ölmeyede devam edeceksiniz.
1. kadınların toplumdaki yeri ve kadına bakış açısı,(o saatte orada ne işi varmış vb...)
2. insanlarımızın yetiştirilme tarzı, (erkeğin elinin kiridir yapar vb...)
3. cezaların caydırıcılığının azlığı. ( sanığın cinayeti ağır tahrik altında işlediğinin anlaşıldığından... vb....)

en temel 3 sebep bu.
malesef bütün dünyada böyle ama daha bi malesef ki bu sayı bizim ülkemizde diğer ülkelere oranla daha fazla heralde kadına verdiğimiz değeri tekrar tekrar gözden geçirmeliyiz milletçe.
Bizi öldüren erkeğin bizi öldüreceğini düşünmüyoruz başında. Bize çiçekler çikolatalarla gelen, hasta olunca gece boyu bekleyen, çorba yapıp kara kışta kapımıza getiren adamın bir anda gözünün döneceğini düşünmüyoruz hiç.

Bir anda gözünün dönmesine sebep şeylerin ondan yüksek maaş almamız, aldatılınca ağlamamız yahut sofrasını hazırlamamış olmamız olacağını düşünmüyoruz.

Ben gece gündüz yollarda olan biriyim. Eve kaçta geldiğim, geleceğim belli olmaz. Çalışırken böyle. Sosyal hayatımda da böyle. Yani beni öldürmek için çok sebebi var erkeklerin. Daha önce iftira da attılar. Evden de attılar. Evde mini etekle geziyorum diye. Eve erkekler geliyor diye. Karşı komşumuz olacak adam yaptı bunları. Okul dönüşü kararmış yolda önümü de kesti. Sevgilim falan da değil. Böyle işte. Yine de, o kişinin de beni öldürebileceğini düşünmemiştim.

Şimdi sokağa çıkınca içimde hep bir panik hali. Taksiye binince, bir yerde iki kadeh bir şey içince, azıcık dekolte bir şey giyince kalbimin artan ritimsizliğiyle baş edemiyorum.

Ek olarak:

hahahahassiktir ya öööööffff gelip gelip fikir sıçanlar var. Bak küçük sıçan, sana, o her daim sikişmekten kuruyup kalmış aklına bir tavsiye (ahahahhahassktir hayvanlarla konuşuyorum, neyse) Durduk yere, sana sataşmayan, sana bulaşmayan, hatta bahsederken seni muhatap bir özne olarak bile almayan bir sohbete taraf olmaya çalışma. Şimdi siktir ekmeğini kemir.
ne idüğü belirsiz adamlarla beraber olursan öldürülürsün canım. sen seçeceksin adam gibi erkeği.
(bkz: dediğim dedik çaldığım düdük)

(bkz: inadım inat)

(bkz: sürekli öküz gibi burnunun dikine gitmek)

(bkz: erkeğe 1 hak dahi vermek istememek)
Çünkü gece yarısı şahinle doğanla son ses müzik açıp gezen yanlayan heriflerle takılıyorlar.
Bir ‘neden’i yok. Geliyor ve öldürüyorlar. ‘Yüz vermedi’, ‘açık giyindi’, ‘içmişti’ hatta kimi zaman ‘sokakta gördüğüm ilk kişiyi öldürmeye karar verdim. O takıldı gözüme.’
Çünkü zayıflar. Narinler. Erkek kaba , kadin açık giyinmiş, su ya da bu sebep hiçbiri bir canlının canını almak için sebep olamaz. Öldüren kadin ya da erkek olsun insanligindan cıkmış bir canıdır. O öldürmek isterse bir sebep bulur.
kadınlarımız nedense beyefendi işinde gücünde, giyimine özen gösteren, tatlı dilli adamları seçmiyor da nerede barzo , kolları façalı , saçları 5 numara yanları kısa azer bülbül havasında insanları bulup bir de üstüne evlenip sorunlu evlilikleri olduğu halde üstüne bir de çocuk yapıyor?. Zaten bu insanlar özgüveni düşük insanlar oluyor evleniyorsunuz bir müddet sonra sorumsuz , baba profili olmayan , arkadaş çevresine ailesinden daha önem veren bir insan olduğunu görünce boşanmaya çalışıyor akabinde bu erkek zamanında nasıl bir ilahi güçse artık mucize falan sanırım elde ettiği kadını elinden kaçırmamak adına bir takım yollar deniyor kadının yanında birinide görünce beyin ve kafa algoritması dönüyor bir an resetleniyor ilk başlarda psikolojik şiddet , akabinde fiziksel şiddet ve bir ileriki safa ölümle sonuçlanıyor.
Ülkemizde erkekler kadınlardan daha fazla saldırıya maruz kalıyor ve ölüyor. Istatistik rakamlarına gözatabilirsiniz. Bu sebeple kadın cinayeti- erkek cinayeti gibi ayrımlara gitmek, meselenin özünü kacirmak bir nevi.

Turkiyede şiddet sorunu var.belli bir cinsiyete yönelik bir şiddete indirgenemez. Bu şiddet hayvana, insana, çevreye yansıyor. Bu şiddetin kaynaklarına indiğimizde de ahlâkı yozlasmislik, medeni ilkeleri benimsememek ve ekonomik sorun yatıyor fikrimce.
Erkeklerle kadınlar, insanlar ne kadar inkar etse de görünmez bir duvarla farklı ortamlara büyütülüyor.

Bir erkekle kadının hoşlanma adı altındaki yakınlaşmaları bazen lise hatta üniversiteye kadar öteleniyor.

Hoş zaten normal arkadaşlık kurduklarında da ailelerden garip tepkiler alıyorlar. Hemcinsleriyle oynamaları normal karşılanıyor.

Birbirinden uzak büyüdükleri için birbirlerine anormal tepkiler veriyor ve birbirlerini yanlış anlıyorlar.

Kadınlar haklı olarak kendilerini geride tutmaya çabalıyor, gerçekten ilgi duymadığı insanlara mesafe bırakmaya çalışıyor.

Erkeklerse karşıdakini tanımadığı için sinyal olmayan şeyleri sinyal, kibarlıkları ilgi olarak algılıyor.

Aileden saygıyı, sevgiyi, iletişimi görmeyen erkek kadını rahatsız ediyor.

Ailede bastırılan ve görece özgür kalan kadınların bazıları da eksik kalan yanlarını kolay yönlendirilen erkeklerin ilgisiyle tatmin etmeye çalışıyor.

Erkekler bazı kadınlara bakıp tüm kadınlara onlar gibi yaklaşabileceğini sanıyor. Kadınlarsa bazı erkeklere bakıp (haklı olarak) hepsinden uzak durmaya çalışıyor.

Aileden bazı şeyleri eksik alan, belki problemleri olan ve cinsel duygularını hep baskılayan bazı hayvanlarsa kadınların bedenine izinsiz müdahil olma hakkını kendinde görebiliyor.

Zaten var olan cinsiyetsel kutuplaşmalarımızı, reklam ve sosyal medya üzerinden kadın vücudunun pazarlanması daha da kötü bir hale getiriyor. Zaten cinsel aç ve kadınları anlamayan erkeklerin kadınları cinsel obje olarak değerlendirme dürtüsünü körüklüyor.

Kesinlikle kadınların bu bedensel öne çıkışı sınırlamak için bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada kastettiğim kadınların istediklerini giymesi giymemesi değil, yanlış anlaşılmasın.

Umarım birbirimizi anlamaya başlarız.

Yazdıklarım kendi fikirlerimdir, her türlü eleştiriye açığım. Saygı çerçevesinde, mesaj kutum açık.
1-ülkede eğitim kalitesi düşük.
2-ülkemizde gelir seviyesi, alım gücü düşük.
3-sosyalleşme alanları az.(yüzme havuzu, halı saha, piknik alanı vs.)

4-anneler erkek evlatlarının hatalarını görmezden geliyor, her hatasını kabul ederek savunuyor.
5-erkek çocukları çok özgür büyütülüyor.

6-anne ve babalar çocukların yanında kavga ediyor.
7-çocuklar genel olarak erkeğin baskı kurarak dediğini yaptırması gerektiğini düşünüyor.
8-erkek; kumar oynuyor, zina yapıyor, alkol-sigara kullanıyor.
9-kaynanalar gelinleri sevmiyor ve oğullarını it niyetine gelinlerin üzerine salıyor.
10-terbiye, gelenek, örf, adet bilmeyen çocuk böyle oluyor.

11-ailelerinde vakti olmuyor, çocuk eğitmeye, ülkemizde yaşam kolay değil.