bugün

yaşamın sırrını çözmüş adamlardır.
erkeklikten çıkmış erkeklerdir. (bkz: erken adam kadını anlamaz)
(bkz: bülent ersoy) zamanında anlamış olmalı ki tercihini değiştirmiş kendisi.
30 yaşında olupta 70 yaşında gösteren erkeklerdir.
ağzıyla kuş(unu) tutmuş erkeklerdir. zira, kadınlar bunu koz olarak kullanırlar ve isteklerine sürekli riayet isterler.
- bana tek taş yüzük alır mısın erkan?
+ paramız yok biliyorsun!
- hani beni anlıyordun?
bu diyaloglar bitmez.
hastasıyım diyerek başlayayım ardından, kadınları tek tip sanan bünyenin de hasta ettiğini de belirteyim. kadınlar (töbeestafirullah sanki zürafalardan bahsediyo gibi)farklı bünyelerde, farklı karakterlere ayrılmış canlılardır. her kadını net çözebilen bir erkek belki çıkar belki çıkmaz ki aynısı erkekleri here hörö yapmış kadınlar için de geçerlidir. bu da zamana bağlı bir şey değildir, kadınına karşısındaki er kişiye bağlıdır. kadın kendini açmak isterse açar, saçar er kişi de onu anlayabilir.
(bkz: beni bir tek sen anladın sen de yanlış anladın)
(bkz: jean paul sartre)
(bkz: charles bukowski)
(bkz: aşmış kişilik)
hayatı anlamayı basarabilmiş erkeklerdir...
(bkz: neverland)
zaman zaman buluduğumuzu sandığımız fakat akabinde yanıldığımızı anladığımız erkeklerdir.
belki de kadınları anlayamayacak hiç erkekler,,,belki de kadınlar anlatmaya başlamalı kendileri,oturup anlaşılmayı bekleyecklerine !!!
(bkz: en iyi erkek ölü erkek)
(bkz: seçilmiş insan)
bu eylemi başardıktan sonra hala erkek olarak kalmayı başarmışsa ders alınması gereken kişidir. (bkz: saygı)
pek bulunamayan ama bulununcada alnından öpülesi erkek.
(bkz: olsa da evlensem)
kadınlara ruhuyla bir bütün olarak bakabilmeyi başaranlar. yoksa kelimeler, sözler bir kulaktan girer diğerinden çıkar ve her defasında anlatmaktan yorulur kadın bir gün ve susar sonra, sonsuza kadar susar..
başarsa da sadece teoride kalmış; yani sadece anlamış, kafasına dank etmiş ama uygulamaya koymamış erkektir. hiç bir zaman da uygulamaya koyulamaz, çünkü hiç kimse başkasının hayatını kolaylaştırmaz, aksine zorlaştırır..
bu olayı açıklayan bi fıkra vardır.adamın biri bi gün bi kitapçıya gider. kitapları incelerken orada çalışan bi kadın eleman yanına gelir:
-buyrun nasıl yardımcı olabilirim?
-merhaba. sizde "kadınlara karşı zafer kazanmış erkek" kitabı bulunur mu?
asistan kadın dükkanın bir köşesini işaret ederek:
-şurada masal kitapları bölümünde bulabilirsiniz.
işte diğer durum da tam bu fıkradaki gibidir.
(bkz: çokeşlilik)
(bkz: nirvana ya ulaşan imam)
bir bayan sırdaşı veya kardeşi gibi sevdiği ve yakın olduğu bayan arkadaşı olan erkektir.
(bkz: rocco siffredi)
para, şato, ferrari, paris tatili, en kralından hayat...aranızda bu adam kadınları anlamamıştır diyen var mı? peki ülker şikolatalı gofret sevmeyen var mı?..

+yaaa bij bi keye güce tapmayız tımam mı...hem o erkekler aşktan anlamazlar bi kere.
-o erkek benim...akşam için planın var mı?
+bilmem ki...