bugün

kadınları anlamak....cok zormuş gibi görünür ama hiçde zor degil...düşünceli olmayı bilmeyenler utansın...!
imkanı yok.ben bile bazen kendimi anlayamıyorum da bir erkeğin beni anlayabileceği ihtimaline bile bir anlam veremiyorum.
(bkz: yok daha neler)
mümkün değildir. anladığını söyliyen külliyen yalan söylemiştir. öyle bir olasılık yoktur.
güngörmüş aksakallı dedeye danışıldığında, başka konuya geçilmesini istemesine neden olandır.
"Türkiye'de Kadının Anlaşılamaması" ayrı bir durumdur tabi...

http://www.sonbaski.com/mayis2006mine.html
bagkurdan emekli olabilmek ve saglık karnesi cikarmaktan daha zor eylem.
(bkz: deveye hendek atlatmak)
hatta bir ust kur icin:
(bkz: deveye 400 metre engelli kosturmak)
"Kadınları anlamaya kalkmayın hiç...Kadınların gerçekten ne demek istediğini bilmek istiyorsanız (bunun her zaman tehlikeli bir şey olduğunu belirtmek gerekir) yüzlerine bakın, sakın dinlemeyin" demiştir, irlandalı yazar (bkz: Oscar Wilde)Önemsiz Bir Kadın adlı eserinde..
(bkz: mine bahadir)
dünyada yasam bitesiye kadar gerceklesemiyecek olan durum.. *
zaten onlarda kendilerini anlamiyor ya neyse...
Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan "Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?" diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.
(bkz: nazım hikmet ten aşk üzerine)
anlayan kişinin kitap yazarak bilgilerini paylaşması sonrasında kitabın - satış rekorları kırması* - bir çok ödül alması* ama hayatının feministler tarafından tehtit altında olması muhtemeldir *
Gereksizdir,sevişin gitsin efenim!*
Romantizm peşinde koşup anlamaya çalışmaya gerek yok
Realist olup işe bakmak gerekir.
Yani mission impossible'dır.

ayrıca;
erkekler birbirine benzer, basit varlıklardır
kadınlar birbirine benzemez, kompleks varlıklardır.
onu varedene has durum, onları anlamak kolay olsaydı...*
kadınları bir erkeğin anlaması çok zordur. bazı şeyleri anlamak için onlar gibi davranmalı onlar gibi yaşamalısın fakat bir erkeğin bunu yapma ya da deneme gibi bir lüksü yoktur çünkü bunu denediği anda statü değiştirir.

(bkz: gay)
(bkz: anlayışlı erkek)
zor bile değildir.
hiçbir ademoğluna nasip olmamıştır, bu gidişle olmayacaktır da.
zordur. önce dilini öğrenmeniz gerekir.
örneğin; olumsuz cevap verirken bir erkek "hayır" der. ama bir kadın "belki" der. çünkü kadınlar evet-hayır polemiğine girmektense kafalarına koydukları şeyi yapacak zaman kazanmak isterler.
önceden neden anlamasınlar ki diye mantıksız bulduğum durum. fakat tecrübeyle beraber gördüm ki anlaşılmaz yaratıklarmışız. içimdeki canavarı gördüğümde ben de inanamadım. olsun böyle daha havalı. bizi anlayamazsınız.*
pas
kadınları anlamak marifet değil. marifet anlayamayacağını anlayıp, kabullenmek...
suya yazı yazmaktır.
(bkz: anladım ama anlatamıyorum)