bugün

Köpek eğitmenliği.
Rütbeli askerler tabiki.
Mühendis değildir, mühendis diyecek varsa da sussun, sakın tek bir kelime daha etmesin. Neden biliyor musunuz? Çünkü inanırım...
Kartoncular.
uludağda yazarlıktır şüphesiz..
yaşadığım üniversite mahallesinde gözlemlediğim kadarıyla motorcu, dövmeci, sporcu, müzisyendir. bu arkadaşların aşk ve seks konusunda şikayet ettiğine henüz şahit olmadım.
unutmadan barmenler ve garsonlar da bu konuda oldukça şanslıdır. ben sadece okuyup yazmakla ilgilendiğim ve fırlama olmadığım için bütün kadınlar tekmeyi basmaya devam edebilir. ne de olsa kalbim ve hislerim yok, öyle değil mi ? mutantım ben.
Yazlık satın alabilecek herhangi bir meslek.
(bkz: baytar)

bunlara özel ilgi duyuyorlar.

eldiveni takıp ineğin karnına kadar kolunu soktuğunda film kopuyor.
(bkz: Uzakyol gemi kaptanı)

Zaten havalı da sanırım benim için ilk aşık olduğum adamın mesleği olduğu için yeri ekstra bir ayrı.

Dersanede tanıştığım, aşık olmama rağmen arkadaş ayağı çektiğim ee haliyle o da arkadaş gibi davranınca çıkmaza girdiğimiz biri vardı. Yıllar sonra itiraf etsek de, o ilişki içindeydi tabii kaçtı dalyan gibi yakışıklı adam.

Boğazdan geçerken çok havalı oluyordu. Sahilde telefonla iletişim halindeyiz, kornaya bas diyordum ve kocaman gemi boğazı inleterek bana selam veriyordu.

Hey gidi yaşlandık. Şimdi çoluğa çocuğa karıştı ama hala taş gibi benim biraderim. *
akademisyen değil, yalnızlıktan mesleği bıraktım amq.
Asker ve polis başı çeker. Bizim kadınlarımız uniformayi sever.
Pilot,
Akademisyen,
diplomat,
süper lig, la liga, Bundesliga, premier league, seria a gibi liglerde futbolcu,
Nba de basketbolcu,
Fbi ajanı.

Gibidir. Bu meslekleri yapan erkekler hiç boş kalmaz. Kadınlar her daim peşinde olur.
Fabrikada asgari ücrete çalışıp:
neden evlenemiyorum? Demeyin.
Mesleğinden çok işini ciddiyetle yapan erkek çekici geliyor.
Doktorluk, müteahhitlik.
kadından kadına değişir tabi;

mühendislik, olmayan bir makinenin çizimin yapılması tasarlanması ve somut hale getirilmesi sonrasında hataların ortaya çıkması ve bu hataların giderilmesi. yani hayatın getirdiklerini mesleğinde yaşamış olmasından dolayıdır.

bir kadın da böyledir, ortada olmayan bir şey çıkarır, somutlaştırır sonrasında hatalarını bulur ve düzelttirmek için uğraşır.
Formalı meslekler asker polis vs.
hurdacılık. neden olmasın.
dozer kaptanı.
Benim gibi tur rehberidir nihahaha.
Genelde o beyefendi çekici geldiği için mesleği de çekici geliyor. Yoksa doktor olmuş mühendis olmuş ama adam olamamış neye yarar?
En popüler meslekte yağ torbası , saçları seyrek ve ağzı leş kokan bir de üstüne biçimsiz giyinen bakımsız biriyle kimse sevişmediği sürece tırt olan listedir.
Mühendis yazan arkadaşları bütün sap mühendisler bir araya gelerek döveriz! Tanjantını kaydırırız valla Dedirten meslek karşılaştırması.
Sonra bana közban dedi diye haykirmayin alayinizi mühendis öpe bir insanı o olduğu için secerim diyen olmamış pes.
Turnusol kağıdı.
çevirmen, basketbol oyuncusu, savaş pilotu gibi meslekler.