bugün

muhtemelen anasına da, sevgilisine de, eşine ve kızkardeşine de karı diyen sözlük yazarı(!)dır.
türk ceza kanunu okuyan yazardır. kelime aynen kanun maddesindeki gibi kullanılması gerektiğini savunmaktadır.
muhtemelen değil yüzde yüz erkek olan, saygıdan bi haber yetiştirilmiş erkek çocuklarından biridir. anneler daha oğullarını "paşam" diye sevmeye devam etsin, egoları tavan yapsın. bsg diyorum bsg.
medeniyetten bi haber oluşlarının ıspatçısı, günlük hayatta muhtemelen takım elbise kravat ve efendimlerle kamufle ettikleri asıl kimliklerinin sözlükte dışa vurumunu yaşayan yazarlardır...
büyütülmemesi gereken bir sözü sarfeden yazarlardır. sonuçta nikah memuru da "sizi karı-koca ilan ediyorum" demiyor mu? bir kadın imzayı atar atmaz karıdır artık. dönüşü yok. bu gerçek feminist beyincikleri rahatsız etmesin mümkünse.

: feminist beyincikler rahatsız.
kadındır o kadın. Karı diyen insanlar, bir ortama girdiğinde, en kibar hallerini takınır, az önce karı dediği karşı cinslerine, hanımefendi diye hitap eder.

Edit: imla
bayanlara kadın diyen sözlük yazarı değildir.
kadıncıkların kalbini kırmış yazardır..
Türkçeyi felç etmiş yazardır.
bayan demesinden iyidir.
kafiyeli olması bakımından " ayı " olarak adlandırılabilen yazarlardır.
karı şık bir konu olmakla beraber, yeri geldiğinde çekinmeden kullanılmalıdır. misal çirkef, kaba, ota boka gülen her kadın bu tanımın içersinde yer alır.
doğru diyendir.
ayrıca bakınız:kancık
biz bunu hep kullanıyoruz neden zorunuza gidiyor anlmadım ki işte örnekler;

-belediye başkanının bana verdiği yetkiyle sizleri karı/kadın koca ilan ediyorum.
-karıcığım/kadıncığım akşama ne yemek yapacaksın?
-tanıştırıyım karım/kadınım scarlet
-çağımızda hala kocakarı/kadın ilaçlarından medet umanlar var.

felan filan çokta önemli değil aslında.
kancık demesinden iydir.
Herif diye karşılık verilir.
(bkz: boyun devrilsin herif)
karım veyahut kadınım olarak kullanıldığında gayet hoş şeyler söyleyebilen sözlük yazarıdır bence.
ehem ehem ozaman sizi kadın ve koca ilan ediyorum.
(bkz: alçak üslup)
(bkz: bayan koduğum bayan)
anasına, kız kerdeşine ve eşine değil akrabası olmayan diğer karılara demektedir bence. kendi halinde sakin bir yazardır bu.
Ağzı çekecek yazardır.
''21. yy da karı mı kaldı be deyyus'' demekten kendimi alıkoyamadım.
sözcüklere takılmayan sözlük yazarıdır.

ne diyeceğidi yani, herif mi?
kesin erkektir.
karı değil bayan.