bugün

Vefat etmiştir.
ölümü ile günümüze neşe katan çakma tarihçi.
Ölmüştür. Bundan sonraki her şey allah ile onun arasında.
Ben izmirliyim, atatürkçüyüm . Herkes atatürk ' ü sevmek zorunda şeklinde bir düşüncem yok.

Bu bir bakış açısı olayı . Şöyleki : ülkede harf inkılabı olmuş, dedem o zaman henüz 7 yaşında. Camiye gidiyorlar tüm köyün çocukları gibi. Hoca onlara kur 'an öğretiyor. Arapça öğretiyor zaten o sıralarda insanlarin dili o idi. Neyse ismet inönü ve adamları camiyi basıyor. Cami hocasının eline kalem çakıyorlar. Dedemleri alıp karın içinde saatlerce yürütüyorlar ve dedem hayatı boyunca hep ciğerlerinden rahatsız oldu en sonunda da akciğer kanserinden vefat etti. Hastalığını hep o güne bağlardı. Çok ağır hasta olmuş çünkü. Aylarca iyileşememiş. Bu olay trabzon' da meydana gelmiş.

Diğer dedem ise egeli idi ve atatürk ' ü çok çok severdi. Onların köyde hep yunanlılarla mücadele etmiş. Hatta evlerinin önüne aşıyorlarmış öldürenler. Herkes gorsun diye. Atatürk ' ü görmüş dedem çocukken. Onun için ise atatürk bir kahraman, ülkeyi kurtarmış.

Benim için de atatürk bir kahraman ama dediğim gibi bakış açısı, coğrafya, aile, kültür hepsi o kadar etkili ki. Diğer dedemden atatürk hayranlığı bekleyemezdim ve sevmediği için ona kızamazdım.
Mezarına gidip mustafa kemal'in askerleriyiz diye bağırılırsa dirilir belki üstadcılar.

Bi deneyin lan.
Osmanlı neden çöktü yıkıldı diyenlere canlı örnek olarak gösterilebilir.

Neden mi?
Padişah'a-halifeye karşı dün şeriat isterik diye ayaklanan, Osmanlı'nın her yenilik hareketini baltalamak suretiyle Avrupa karşısında çökmesine hukuk sanayi bilim eğitim insan olarak çağının gerisinde sömürülen hasta adam olmasına neden olan bu zihniyet sahibi insanlardı.

Dün padişah olan islâm halifesine karşı şeriat isterik diye bağıran insanlar bugün Yunan galip gelseydi diyor.
Emin olun Rahmetli Atatürk Osmanlı'nın devamını sağlasa halife olsa bu insanlar yine keşke Yunan galip gelseydi derdi.
Padişah olan islâm halifesine karşı şeriat isterik diyen zihniyet sahibi insanlardan ne beklenebilir ki?
Allah rahmet eylesin. Her ne kadar fikirlerim onunla uyuşmasa bile benden büyük biri olduğu için saygımdan rahmet diliyorum.

Yani ölünün arkasından konuşulmaz, ama
yazılan ağır yorumlara bakınca insanın içi acımıyor değil.

Ben de zamanında dalga geçmiştim, hatta Şeyh Pir olayı üzerinden epey makara yapmıştım. Ama sonuçta vefat eden birisi var, ayrıca benden yaşça büyük birisi. Ben bundan ötürü saygı gösteririm, yalnız sizin kültür ve ahlâk anlayışınızı bilemem.
çok sevdiği mustafa kamal'ın birkaç kat üst komşusu olacaktır.
Çaycı hüseyin gibi her hafta öldüğü için ciddiye almadım ama harbiden ölmüş.
şerefsizlik yapmayın haysiyetsiz insanlar topluluğu. dedeniz yaşındaki profesörün arkasından utanmıyor musunuz lan? herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda mı arkadaş.

adam sürekli belgelere dayalı açıklamalar yaptı. beğenirsin beğenmezsin bu ayrı bir konu. ama yüzlerce eseri olan bir adama böyle itham edilemez.
ramazanın ilk günü sahur vakti özel
günde vefat edip direkt cennete giden
ünlü tarihçimize alahtan rahmet dilerim.

mekanı cennet olsun..
Gebermesi baharın geldiğini hatırlatmış fesli maymun.
görsel
ateistin şükür namazı kabul olur mu? Bilen varsa yeşillendirsin. Çıyanların bol olsun popcorn reis.
Uludağ sözlük admininin taziye mesajı

görsel
Bugün de başkaları adına utandım.

Adam ölmüş, gözünü kapatıp gitmiş, yok artık nefes almıyor, görmüyor, duymuyor... niye bu kadar kin kusarsınız ki size zararı olmamış(burası çok önemli) ölen birinin arkasından.

Çalmamış, çırpmamış, birine tecavüzde bulunmamış, dağa çıkıp teröre destek vermemiş, kendi halinde takılan bir deliydi hem de okumuş deli...

Sırf siyasi, tarihi görüşleri farklı diye okuduğu, araştırdığı kaynak sayısının belki de %1 ini bile okumamış insanlar gelmiş ahkam kesiyor burda adama. Utanıyorum cidden.
kendisi ölüm akıbet için ibrettir demişti. çok doğru söylemiş çünkü hayatı boyunca hakaret ettiği atatürk uykusunda ölürken kendisi hastanede acı çekerek öldü.
keşke yunan galip gelseydi o zaman ne hilafet yıkılırdı, ne medreseler kapatılırdı, ne hocalar asılırdı diyen bir hain. gerçek müslüman türk milleti sana hakkını helal etmiyor. ee artık yunan senin için bayrakları yarıya indirir.
Ateş seni çağırıyor...
gebermesi bu yılın şu ana kadar ki en güzel haberi..
görsel
Çok şaşırdım. Beklemiyordum.
o zaman dans. https://www.youtube.com/watch?v=nZIPeGN7CPQ
" hiçbir şeyden nefret etmedim insanları ayrıştıran o.b. Çocuklarından nefret ettiğim kadar "
bu gece hakkın rahmetine kavuşmuş, türkiye'de bir çok insanın zihnini açmış ezberini değiştirmiş güzel insan. hakaret eden keferelere lafım yok. ben onlara sövmekten bıktım onlar bıkmadılar. nasıl olsa ahiret denen bir yer var ve herkes sevdiği ile beraber olacak. allah herkesi sevdiği ile haşretsin madem.
ölümüyle eserleri daha fazla tanınacak gibi gelen kişi. youtube kanalı vardır, açın izleyin.