bugün

kabataş yalancısı akp'li elif çakır'ın yeni tercihi.
görsel

eh, akp sayesinde türbanın ekmeğini yedi.
şimdi akp çöküşte, bir daha sittin sene bu zihniyetin iktidar olamayacağını anlayan kabataş yalancısı, şimdi kendini akp sonrasına hazırlıyor belli ki.
Chp iktidara gelse akepelilerden dayak yedim diye ortalığı inletir bu.
Su alan gemi yavaş yavaş terk ediliyor.

N'oldi? Ciddi ciddi sonsuza kadar iktidar hayalleri mi kurmuştunuz?
Bu haliyle kimse işemez, türbanlıyken daha iyiymiş.
Bulunduğu kabın şeklini alan birisi olsa gerek.
sıçanlar batan gemiyi terk ediyor.
Seküler kesimin cehaleti hiç çekilmiyor.
Ulan elif Çakır baş örtüsünü çıkarmış.
Bireysel tercihi. Bunu dinci yobazlar linçlese mantıklı.
Size ne oluyor hemşehrim.
Siz de hiç mi akıl yok.
Ego tatmin edeceğiz diye yaptığınız işe bak.bunun adını muhaliflik değil bunun adı çocukluk.
Seçim de tek bir oy oya ihtiyacınız var.
Siz türbanlı bireylerden intikam almaktan bahsederseniz akp drn bezmiş elif çakırla alakası olmayan milyonlarca insanıda dışlarsınız.
Buna kafanız basmıyor mu.
Hadi ergenlerin basmadı.
Eee koca adamlar var başlıkta sizin de mi basmadı.
Bunların dinî imanı herşeyi para o yüzden sorun yok onlar için.
Sahi bir de balçiçek diye biri vardı. Görüntüşeri izledim ağladım falan diyen ahahah.
çıkarmaya başladıysa iyi. çekirdek çinterek izliyoruz.
Böylelerinin ne türban takmasını ne de çıkarmasını art niyetsiz bireysel tercih olarak görecek kadar saf değiliz.

Bu işlerden çıkar sağlayan biri olmasa, isterse 40 kere fikir değiştirsin laf etmezdik.
Arkadaşlar duyar kasmak tarzım değil
Ülke sikimde bile değil.
Burada arkadaşlar arasında yazışıyoruz.
Seçim gecesi akp oyları çaldı diye ağlamayım diye uyarıyorum.
Mesele akılcılık.
Atatürkün bıraktığı miras bu.
Ben atatürkçü değilim.
Atatürkçü olup akıl dışı davrananlar tutarsız.
Siyaset kazanmak için yapılır.
Kazanmak için her yol mübahtır.
Bu siyasetin temel kuralıdır.
iktidar değişikliğine hazırlık diye yorumladım. chp ve chplilere oynamaya başlamış diye yorumladım.
Şimdi deri elbiseli yarı çıplak dolaşabilir böyle manitalar bulabilir.
Hangi saikle imaj değiştirdi bilemeyiz elbet. Saygılı olmamız gerektiği de ayrı bir konu ayrıca.

Bir nevi niyet okumaya girecek belki, fakat kendimi tutamayarak şunu söyleyeyim: muhafazakâr kesimin önemli bir yüzdesini teşkil eden, akp eşittir din algısı mezkûr kitleyi ciddi bir fikri sapkinliga surukluyor. akp ile kurulan temasın seviyesi dine yakınlık geliştirmeye referans kabul ediliyor. AKP'nin kurumsal olarak temsil ettiği noktanin din olduğu zannı, AKP'yi dine önceleyecek kadar abartılı bir yere taşımalarına sebep oluyor.

Akp ile arası bozulan insanların dinle de teması azalıp bir süre sonra antipatiye dönüşüyor. Oysa akp de diğerleri gibi bir siyasi oluşumdur ve kainattaki her varlık gibi bir ekonomik ömrü vardır. Ona gereğinden fazla anlam yükleyip, kutsallarla özdeşleştirmek bir süre sonra ciddi hayal kırıklıklarına da dönüşmek zorundadır.

Bu ablanin imaj değişikliğinin akp ile arasının açılmasına denk gelmesi ciddi bir sosyolojik vakıadır. Akp ile yolları ayrılan ve bir dönemin ateşli dinci yazarlarının, cemaatleri ve tarikatları eleştiren ve hatta yerin dibine sokan yazılar kaleme almaları da yine akp eşittir din hezeyanındandır. Akp nin din olmadığını, birçok rant merkezi gibi dini değerleri kullanmasını iyi beceren bir işyeri olduğunu fark eden eski yok arkadaşlarının akp nin kusurunu dine fatura etmeleri ve AKP'ye koydukları mesafeyi eski dini goruslerine de aynen uygulamaları doğrudur veya yanlıştır, bilemem. Fakat onlardaki bu sakat degerlendirme biçimi en basit haliyle AKP'nin temsil ettiğini iddia ettiği her şeye karşı olma refleksidir. Alevilerin Emevilere ve sonrasındaki mezhep temsilcisi olan Osmanlıya duyduklari nefretin sebep olduğu "alın dininizi başınıza çalın" fikriyatı birçok alevi fraksiyonu sekulerlige itmesi gibi..
(bkz: elif çakır)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar