bugün

Ceviz çok yakışır bu tatlıya.
Bikmadan yiyeceğim tek tatlı.
olsa da yesek.
çok sevdiğim bir tatlıdır. kireçli olursa daha bi kıvamlı daha bi lezzetli olur.
cok lezzetli cok cok cok cok cok cok ama bana dokunuyor.
hoş bir tadı vardır. yeter ki şerbeti abartılmasın.
görsel
Dünya üzerindeki en lezzetli şeydir. Bilmiyorum dünya dışında bundan daha lezzetli bir şey var mıdır.
nefret ettiğim bir tatlı çeşidi.
gayet güzeldir, ama çok yiyince de kabak tadı verir.
kabak tadı vermektedir.
Az sonra bu kabağı ya allah diye taşıyıp lezzetli bol cevizli bir tatlı yapacağım.
Çok ağır arkadaşlar. Hamile olan taşısa valla çocuğunu düşürür.
Sonra editlerim.

görsel
Yeryüzündeki en güzel gıda.
(bkz: canım çekti)

en sevdiğim tatlıdır.
bayılırım.
zaman içerisinde fikrimin değiştiği tatlı. çocukluk yıllarımda kabağı sevmediğimden mütevellit tatlısına karşı da önyargı ile bakmıştım.
Şu anda evde halihazırda bulunan tatlı, üzerine bol fındık ve ceviz dökülerek yenilmesi tavsiye edilir, birazdan indiririm mideye.
Üstüne tahin ve ceviz kırığı gezdirilirse şahane olur. Onlarsız da olur da onlarla daha bir güzel olur.
Kireçte olanına hasta olduğum hatta adeta aşık olduğum Tatlı.
En basit tatlılardan birisidir, sunum esnasında bir çok yardımcı lezzet eklenebilir buda en güzel tarafıdır. Ayrıca kirece yatırılan kabağın dışı sert içi yumuşak olur tamam tercihtir ama ben tutmuyorum bunu ne o risotto mu bu gerek yok. Yazarın asıl meslegi aşçılık olunca işte böyle uzar entry neyse. Yemek konusunda başı sıkışan danışabilir.
Seveninin damak tadını çözemediğim tatlı. Cevize abanınca yoklukta gideri anca vardır ama sade sade deli misiniz kuzum siz?
Hiç sevmezdim. Geçenlerde denk geldi denedim. Gayet güzel, lezzetli.
genelde küçükken nefret edilip büyüyünce aşık olunan tatlılardandır.

ne oluyor da öyle oluyor anlamış değilim.
Türklükten aldığım tadı şu dünyada hiçbir şeyden alamadım. Belki kabak tatlısı...
eskiden zannediyorum kabak ile tatlıyı pek bağdaştıramadığımdan olacak ki pek ilgimi çekmiyordu ve ben de dolayısı ile hiç yememiştim...

fakat zaman geçip günün birinde bir tatlı krizine girdiğim anda elimin altında kabak tatlısının olduğunu bilmem ile sonlandı bu bağdaştıramama hali. meğer bunca yıl yemeyerek çok şey kaybetmişim.

üzerine tahin ve ceviz de serpilir ise tadı nirvanaya eriyor zannımca.