1. 1.
  çok anlamlı bir gazete yazısı. görüş fark etmeksizin herkesin okuması gerekli.

  --spoiler--

  BiR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM
  Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır? Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL ÜLKENiN, TÜRKiYE'NiN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir?
  Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası âdetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak âdeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CiNAYETLERi'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuştur ucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTiRi yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, her şeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman var olmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.
  Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve Vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyalogu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde....
  Avrupa'da Türkiye'yi şikâyet etmek söz konusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkâğıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliği ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde? Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..
  Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz? Eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz. Dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''Kürtçe Kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı? Siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorsunuz. Yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor....
  En ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz. Sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı? istanbul ' da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, Molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? Hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu? Bugüne kadar hangi ''Kürt kökenli'' Türk vatandaşına; hop! Sen Kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte? Bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; tv'de, gazinolarda iş yapan isimler (ibrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Ceylan, Yılmaz Erdoğan vs.) değil mi? Hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?'' işin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile, vurarak, kırarak bölmek! Bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bu kadar basit.
  Şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirler. ''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRiSTLERi hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞiL, KENDiLERiNDE ARAMALIDIRLAR! Meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü PKK'nın afişleri, terörist başı Apo'nun posterleri, yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük kentlerde meydana gelen şu terör olayları...
  Çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''Şemdinli fiyaskosundan'' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve Molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar... Çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsaade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin. Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. iNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.
  Kısacası; TERÖRiST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDiSi ortaya koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak. Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği ''FEODAL DÜZEN'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? Ne zaman HANIM FERTLERiNE gereken ''ÖZGÜRLÜĞÜ'' teslim edecek? Ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları Batman'da? Neden aile içi şiddet sorununda ve TÖRE CiNAYETi denen illette ekseriyetle Kürt kökenli insanların yaşadığı iller de başı çekmekte?
  Büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk v e gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden? Kürdüm diyen sizler, acaba bu KUSURLARINIZI hallettiniz mi ki, TÜRKLERi pervahsızca eleştiriyorsunuz? Size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları?

  --spoiler--

  Gazeteci HAKAN ÇELiK
  12 -10 ... flavius arcadius augustus
 2. 2.
  Madem kurtler bu kadar ise yaramaz, neden hala kurtlerle bir arada yasamak icin can atiyorsun diye cevap verilesi soru.
  Sonsuza kadar istenmeyecegin topraklarda bayrak dalgalandirma hevesi yuzunden ne diye cekiyorsun bu eziyeti?
  1 -13 ... baddin nabiyon baddin
 3. 3.
  Hepiniz pkk'yı desteklemiyorsunuz diye düşünüyorum, öyle mi?
  1 -1 ... modern pamuk prenses
 4. 4.
  benim de sorum var. bu nedir ya? https://www.youtube.com/watch?v=_cg2tAbJ0FE+
  10 -2 ... deniz sacli kiz
 5. 5.
  Biri gider Demirtaş'ın demediği şeyi caps yapar.
  biri gider hakan çelik beyin 3 yıl önce tekzip ettiği yazıyı bugün yazılmış gibi paylaşır.
  kısaca bu yazı o gazateciye ait değil.
  uydurma

  kısaca ne kadar provakasyoncu it var bugün ortaya çıkmış .
  ayıptır yapmayın etmeyin.
  millet okuyor buraları.
  bitiniz mi kanlandı sizin.
  5 -3 ... kara sin
 6. 6.
  ben sormuyorum söylüyorum hepiniz orospu coçuğusunuz.
  5 -2 ... poete
 7. 7.
  cevabını gerçekten merak ederek bir kaç kürt arkadaşıma sormuştum, burada da sorayım:

  yüzyıllardır devlet kuramamanızın bir sebebi var mı?

  sizin haklarınızı savunma adına ortaya çıkan terör odaklarına mesafeniz ne kadardır?

  bugünlerde pkk ile ordu arasında kaldığınız ve bu durumdan da rahatsızlık duyduğunuz göz önüne alındığında şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz?

  iddia edildiği gibi özerklik istiyor musunuz?

  eğer özerk olursanız şimdikinden daha iyi olacağınızı düşünüyor musunuz?

  zamanında size yapılan zulümlerin bu şekilde ödeştirilmesini doğru buluyor musunuz?

  sizi temsil ettiğini söyleyen siyaset adamlarının ülkenin başına geçince iyi bir idareci olacaklarını düşünüyor musunuz?

  türkiye sizin için ne ifade ediyor?

  çocuklarınız eylemlerde boy gösterirken neler hissediyorsunuz?

  hüdapar ile hdp sizin için ne ifade ediyor?

  bu durumun sorumlusu olarak kimi görüyorsunuz?

  müslüman-kürt mü, kürt mü, müslüman mı yoksa hiçbiri mi?

  osmanlı sizin coğrafyanıza kurdistan eyaleti adını verirken yine de ayaklanmanızın bir sebebi var mıydı?

  korkuyor musunuz? bu durumdan mutlu musunuz?
  1 ... zalahani
 8. 8.
  Türk bayrağı bir yerinize mi battı, bir de direğini deneyin.
  4 ... osmanpamukoglu
 9. 9.
  birincisi herhangi bir gazeteci -yeni şafak, takvim gibi paçavraları saymazsak- böyle bir şey yazmaz. yazarsa yaptığı gazeteciliğin hiçbir ehemmiyeti kalmaz. ikincisi, velev ki yazdı diyelim, türkler gerçekten bu ülkeyi mi düşünüyorlar, yoksa her biri teker teker cebindeki parayı, mevkisini, gücünü mü? kaç tane türk sayabilirsin, bilim adına büyük işler yapmış, sanat mevzusunda uluslararası üne sahip? yazıdan hareketle gidersek, beşik kertmesi, çocuk gelinler gibi mevzuların kürt coğrafyasında yaygın olduğu bilinen bir gerçek eyvallah. ama yozgat'ta eşek siken, toros dağlarında kardeşinin karısını kendine yapan çok insan olduğu da gayet aşikar bir durumdur. yani bu coğrafya, türk-kürt diye ayırmadan lanetlenmesi gereken, leş olaylara gebedir. evet bizler kürdüz, ama bu ülkenin vatandaşıyız. yurt dışına çıktığımızda türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız ve en az sizler kadar da bu ülkenin ekmeğini suyunu yiyeceğiz. bu ülkede kürt bir cumhurbaşkanı, başbakan da olsa, kürt sanatçılar milyon dolarları cebine atsa da, bu ülkede hala kürdüm demeye korkan insanlar oldukça bu mücadele devam edecek. 5 yaşındaki çocuklar okullara gittiğinde türkçe konuştuğu için öğretmenleri tarafından aşağılanacaksa bu mücadele devam edecek kardeşim. bu kadar basit.
  1 -3 ... yazdostum
 10. 10.
  (bkz: k*rtler insan mı)
  5 -1 ... osmanpamukoglu