bugün

her akşam köpeklerden kaçmaktan bıkmış köpeklerden tırsan insan söylemi.
sokaksız köpekler istiyoruz.evet
Bunun için ilk başta insan kılığına girmiş Köpeklerden kurtulmamiz gerekir.
köpekler insansız sokak isteseler anlayacağım da size ne oluyor, şeklinde cevap verilesi insan düşüncesidir.
Ne dedigini bilmeyen yazar söylemi. oldukça fazla köpek olan bir yerde yaşıyorum. bazen 6-7 köpek bir arada oluyor hatta ama asla şikayetçi değilim. kaçmazsan kovalamıyorlar. uğraşmazsan hiçbir şey yapmıyorlar. yalnızca geç git yanlarından. ama olmaz değil mi. birilerinin rahatı için zarar görmek zorunda o hayvanlar.
ne yazık ki onlarında bir canlı olduğunu düşünemeyen insan söylemi. Yazık.
dünyayı sadece insanların zanneden kişi söylemidir.
(bkz: polissiz sokaklar istiyoruz)
kendisinden daha düşünceli yaratıklarla aynı ortamda bulunmak istemeyen insan düşüncesidir.
(bkz: alalım arkadaşı)
onların canı yok sanıyosun da onlar senden daha değerli denilecek yazarımsı söylemi.
köpekten korkan bir insandan duyulduğu zaman, kızılmaması gereken söylemdir. ama.....

-doğada var olmayan canlılar üretip, sokaklarda heder olmalarına neden olan insanları
-gittikçe yükselen bir ivmeyle doğayı talan edip, başka türden canlıların yaşam alanlarını katleden insanları
-"bak mamanı yemezsen, seni köpeğe veririm" gibi travmatik yaklaşımlar benimseyen ebeveynleri
-köpekleri kendi egosu için kullanıp, diğer insanların köpekten korkmasına sebep olan insanları

dünyadan, sokaklardan, içimizden temizlersek, işte o zaman sorunu temelden çözmüş oluruz. köpekleri sokaktan temizlemek ne bir çözüm, ne bir seçenektir. unutulmamalıdır ki konuşamıyor olmaları, düşünemiyor veya hissedemiyor oldukları anlamına gelmez. korku altında düşünüp sadistçe kararlar verilmemeli, dile getirilmemelidir. doğanın dengesinin bozulmasına göz yumuyorsan, sonuçlarına da katlanırsın.
köpekten korkan insan beyanı.
orumcek adam gibi binadan binaya hoplamasi halinde istegi gerceklesecek kisidir.
iki ayaklı olanlar tabi ki.
Sokaklar onların. Senden önce onlar vardı. O köpekler bana neden rahatsızlık vermiyor, ısırmıyor, saldırmıyor, havlamıyor? için fesat çünkü hisleri kuvvetli anlıyor.
yürekten katıldığı önerme.
kimisi kendini damdan atar, kimisi polisimizi ısırmaya çalışınca gebertilir...
çok havlıyorlar bu ara.
Hansi bende öyle yapıyorum. 3 tane kalas alıyorum. Fakat onları daha geçerli bi iş için kullanıyorum. Sizin gibilerin içindeki boşluğu dolduruyorum. Yağ kullanmıyorum. Yazık çünkü üstüne sürülecek kadar yağlık adam değilsiniz.
köpekler olsun efendim, bizler kadar yaşam hakları vardır hepsinin.

ama kask takan köpekleri istemiyoruz. bilmem anlatabildim mi?
bütün ak parti yandaşları ve yobazları öldürmen gerekir o zaman.
hem iki ayaklılardan hem dört ayaklılardan özelliklede bunların çeteleşmiş olanlarından korunmamız dileğiyle.
sabahları köpeklerin beni kovalayıp okul erkenden gittiğim günleri özledim köpekler sokağın aksesuarıdır heycanıdır adrenalidir bunun için köpekler sokaklardan eksik olmamalıdır.
(bkz: Tayland)'a gidebilirler istemeyenler. Malum kedi köpek kesip yiyorlar sokaklar da köpeklere rastlamak pek mümkün değildir.
saçma bi sözdür. sen gel hayvanın ekosistemine kaldırımlar asfaltlar yap ağaçları kes çimleri yok et beton dök, üstelik insana en yakın hayvanlardan biri olmasına rağmen o güzel hayvanları isteme. geçecen o işi.
(bkz: iki ayaklı köpeklerin olmadığı bir sözlük istiyoruz)
edit: bazı insanlar saygıyı haketmiyor gerçekten.
köpek beslemiş biri olarak hak verdiğim istek. tamamen insanlara göre modifiye edilmiş alanlar olan şehir sokakları köpekler için uygun bir yer mi ki bu kadar çok tepki görmüş bu düşünce anlayamadım.

köpeklerin yeri büyük şehir sokakları değil. hayvanlara yazık; özellikle büyük şehirlerde nüfus çok, illa ki işkence eden çocuklar çıkıyor, çocukları geçtim eşek kadar adamlar bile tekmeliyor hayvanları. trafik zaten ayrı bir olay, yemek desen birileri bir şey bırakırsa bırakmazsa bulabildikleri çöpleri eşelemek zorunda kalıyorlar.

sokakta kedi köpek görmek güzel, sevimli oluyorlar, ayrı bir hava katıyorlar, seviyoruz, yemek veriyoruz, fotoğraf çekiyoruz falan ama bizim g.tümüz kışın hayvanla beraber donmuyor sonuçta. sokak hayvanları hadım edilip, hayvanları sokağa bırakmak gerçekten düzgün şekilde cezalandırılırsa, evde bakılması gerekirken sokakta acı içinde yaşayan hayvan kalmaz.
Özkan' sız mfö istiyoruz gibi bir söylemdir. kaldı ki dünyanın en masum canlılarından biri olan köpek nasıl olur da istenmez ! ha tabii ' benim söylemek istediğim tüm sokak köpekleri sahiplendirilsin, sıcak bir yuvaları olsun ' diyorsanız o