Advertisement

 1. 1.
  bir samuray döğüş sanatı olan jiu jitsu ya da başka bir söyleyişle ju jutsu'dan türemiştir. kurucusu jigaro kano'dur. kano, judo'yu 1882 yılında tokyo'daki kodokan adlı okulunda kurmuştur. judo tarz olarak güreşe çok benzer. karate, kick box gibi sporların aksine bu sporda vurma, çarpma yoktur (rakibi çok güzel yere çarparsınız o ayrı) rakibi yere düşürüp etkisiz hale getirmek esastır.
  ... ditty
 2. 2.
  (bkz: aikido)
  ... ditty
 3. 3.
  mike o'hearn 'ın büyük başarılar elde ettiği martial art.
  ... roy mustang
 4. 4.
  nazik yol anlamına gelen dövüş sanatı.
  ... salca
 5. 5.
  dişilerin müsabakasında ağızdan sular akıtan spor.
  http://www.youtube.com/watch?v=clpLOwJIV1A+
  -1 ... comedia
 6. 6.
  okulda aikidoya giden arkadasimi sinirlendirmek icin soyledigim uzak dogu sporudur...
  ... onish
 7. 7.
  güreşe çok benzemekle bir aikido kibarlığına ve estetiğine asla ualşamıştır. ju do ve tae kwondo çalışmış bir mahlukat olarak gördüğüm en üst sanat aikido dur. şimdiden teşekkürler.
  ... ditty
 8. 8.
  darp etmek yerine yerden yere çalma düsturunu benimsemiş spor.
  3 ... david addison
 9. 9.
  Tamamen savunma sporudur. Bu savunma sporunun eğitiminde en temel nokta düşmedir. Düşmesini öğreneceksiniz, düşerken ağırlığı vücudun her noktasına yaymak sakatlanma olasılığımızı düşürür.
  1 ... popoye
 10. 10.
  masahiko kimura, judo aleminin en çılgın dövüşçülerinden biridir. karşısına çıkan boksör, güreşçi, taek-wondocu ve benzerlerini allah yarattı demeden dövmesi ile meşhur bir sporcudur. en önemli vukuatlarından birini işgalin ardından gelen amerikalı boks şampiyonunun çenesini tek bir uchi mata ile göçerterek * gerçekleştirmiştir.
  judo eğer etkili bir şekilde kendinizi savunabilmek istiyorsanız kyokushin kaikan ile birlikte olmazsa olmaz bir disiplindir.
  1 -1 ... falkenheim