1. 1.
  hayatı şarkılarına en gerçek haliyle yansıtan muthiş besteci, soz yazari, ressam ve tam anlamiyla sanatci kisi ayrıca "a case of you" şarkısıyla büyüler insanı...
  ... manifesto
 2. 2.
  bob dylan'ın dişi hali benzetmesine "o benim şey takılmış halim" diyen ve gayet de haklı olan süper teyze. günümüz kadın şarkı yazar-söylerlerinin yüzde doksan dokuz nokta dokuzunun feci borçlu olduğu yol açıcı. kafasındaki müziği çıkarabilmek için akorlar icad edebilmiş, world müzik dalgasına herkesten on sene önce uyanıp kullanmış şair, ressam ve saire kadın.
  ... cloudynow
 3. 3.
  '74'te Court and Spark ve Miles of Aisles gibi listelerin üst sıralarında yeralmış albümlere imza atmış ve kariyerine şimdiye kadar 21 albüm eklemiş Kanadalı sanatçı. ilk dönem albümleri rock müzik severler için tavsiye edilesidir.
  ... nothingman
 4. 4.
  türkiye'de dinlenilmeyen en azından öne çıkmayan bugünkü kadın sanatçıların büyük bir kısmının ilham kaynağı, gelmiş geçmiş en iyi kadın sanatçıdır.
  ... jarek
 5. 5.
  led zeppelin abilerimizi bile peşinden koşturmuş kadın kişisi. jimmy page ve robert plant açık açık ona aşık olduklarını defalarca belirtmişlerdir ve hatta aralarında bu konuda tartışma bile olduğıuna dair söylentiler vardır. ayrıca bu ablamız için, led zeppelin efsanelerinden olan '' going to california'' şarkısını bestelemişlerdir.

  zamanının ve günümüzün en iyi sanatçılarından birisidir. vokal yetenekleri ve söz yazarlığı çok çok iyidir. ayrıyetten gitarda serbest akor kullanımı ve buna benzer çalış tekniğiyle yeni bi çağ açmıştır. ressamlık yaptığıda bilinmektedir.
  1 ... birkucuksusamcik
 6. 6.
  Efsanedir.
  1 ... birkucuksusamcik