bugün

game of thrones'un en karakterli adamidir.
pic olsada kalbi tertemiz , melek gibi biri. starkların hası o.
uğur boralın ek iş olarak oynadığı dizideki karakterin adıdır.

dipnot: adamın dibidir
(#16208430) * adam yazıyor ya. eline sağlık kardeşim, devam.
nickine 2 dakikadır güldüğüm yazar. seni gidi bastard.
dizideki en taş hatunu götürecek olan şanslı piç. piçtir miçtir ama reyiz karizması vardır kendisinde, ah bir de bakir bakir dolanmasa ortalıkta... gerçi dolanmayacak ama neyse spoiler vahasına dönmesin burası, kitapları okuyan daldırıyor zaten. *
kitabın sonunda demir taht'da görmek istediğim şahıs.
adamın dibidir. o kırmızı kafalı hatuna kaymazsa daha da kuzeye gelmesin zükerim.
dağda yabani kızla kaldığı gece küsküyü vermediği için (-) puan almıştır ama iti güzeldir.
en azından sağlıklı bir erkek olduğunu 2. sezonun sonunda öğrendiğimiz karakter. bakirlik millilik davası bizi ilgilendirmez.
aşığı olunası karakter.

sanki aramızdaki tek engel ettiği yeminmiş gibi duvarda yemin ettiğinde kahırlara boğmuştum.

istese veririm o derece seviyorum yani.
eddard stark'ın piç oğludur. stark ailesi içerisinde az da olsa dışlanarak büyümüştür; burada en büyük katkıyı sağlayan kişi ise, üvey annesi catelyn stark'tır. en sevdiği kardeşi arya'dır. (kimin favorisi olmaz ki o ufaklık zaten)

güçlüdür, cesurdur, herkese karşı anlayışlı, iyi ve korumacıdır. bir kral olmasını diliyorsam da, o suru korumaya şimdiden ant içmiş, bir ölü yürüyen öldürmüş, güç ve zekasını herkese kanıtlamış, yine de bazı orospu çocukları tarafından piç diye aşağılanan bir gençtir. bu karakterden çok ama çok şey bekliyorum. hatta kral olsun, westeros'u ve beni yönetsin. tam hayallerimdeki adam, karakter.

dizide kendisine hayat veren aktör kit harrington gerçekten iyi iş çıkarıyor. o mazlum bakışlar her cesur davranışının, zaman zaman asabiyetinin üzerine çöküyor ve "ben bir piçim" diye bağırıyor.

(bkz: ay ben bunu yerim)
--spoiler--

--spoiler--

ateşle öpülmüş olan kıza ateşle öpülmüş çocuklar verecektir.
Gercek soyadi targaryen'dir.
kıvırcık siyah saçlarını, artist bakışlarını, kendinden emin tavırlarını, sert mizacı varmış gibi gösterse de yufka yüreğini sevdiğimdir.

Ayrıca duvar soğuk, kar ve buzlarla kaplı olduğu için karakterin soy adını bilerek snow diye yazıldığını düşünüyorum.

O kızıl kızla bir şey yaşarsan hakkımı helal etmem piçim.
(bkz: #16804404)
buz ve ateşin şarkısı serisindeki en saf karakterdir. dizi fanlarının robb stark'tan sonra en çok sevdiği karakterdir.

--spoiler--
Surda çıkan isyan sonucu her yeri delik deşik ediliyor.
Stannis tarafından winterfall lordluğu teklif ediliyor. reddediyor.
--spoiler--
yedi krallığın yüz karası. tez zamanda babası eddard stark gibi kellesi vurulması gereken vasıfsız karakter. bu piç karakterin targaryen çıkması tüm targaryen ailesi için hayal kırıklığı olacaktır.
Kurdu ile bir bütün olan karakter.
Asalak da değildir ayrıca.
kurdu ve bıyığından ülkücü olduğu anlaşılan karakter.
kış tepesi ülkü ocaklarına mensuptur. daha sonra ocak ile anlaşmazlıklar yaşayıp duvarın öbür tarafına geçmiştir.
3. sezonun 5. bölümünde nihayet bakirliğini yitirmiş olan karakter.
beşiktaş'ta forma şansı bulamayınca şansını gece gözcülerinde deneyen ancak yine şansı yaver gitmeyen kuzeyli bastard uğur boral.
--spoiler--
bin bir türlü nazdan sonra nihayet vermiştir. sen nası bi erkeksin ben anlamadım ki arkadaş...
--spoiler--
games of thrones adlı tv dizisindeki bir karakter türkçe ye jon kar şeklinde çevrilmiş olması da ibretlik bir olaydır.

kaynak: http://viki.gameofthrones...m/index.php?title=Jon_Kar
güncel Önemli Başlıklar