bugün

dizide tam ismini söyledikleri yerde sesi kısma sebepleri de budur.

Targaryen olsa alman sarısı saçları olurdu, ateşte yanmazdı ama ilk kitapta ve sezonda yandığını biliyoruz.Lannister olma ihtimali de yok.

o zaman lyanna rhaegar tarafından kaçırıldığı halde ve onunla bir stockholm sendromu vari bir hayranlık beslediği halde, o bebeğin babası kimdir diye soracak olursanız bu sorunun tek cevabı,

oberyn martell dir.

Eniştesi olan rhaegar ablası elia martell i aldatıp ta kuzeyden kız kaldırınca oberyn reyiz de bir yılan gibi gece lyanna stark ın yatağına süzülmüş ve ölüm vuruşu yaparak çocuğu koymuştur. böylece hem savaşı körüklemiş, hem ablasının intikamını rhaegar dan almıştır. heyhat celladından da intikam almak istedi ama olmadı...

oberyn reyiz in dağ ile dövüşürken ki tarzını hatırlayın ve jon snow un dövüş tarzını, ya tipler ?

görsel

görsel

jon martell dorne da ki prens eksikliğini yerine getirecektir, dorne öyle kadınların hükmünde fazla kalamaz, ayrıca tarihte targaryen hanedanının en güçlü savunucusu ve sancak beyi gibi hareket eden martell hanedanı ile targaryen hanedanı daenerys ve jon evliliği ile tüm westeros a hükmedecektir böylece jon hem prens (dorne da kral yoktur hep prens derler) hem de kral olacaktır.

the king in the north
the prince in the south

all hail jon martell...

george r r martin böylelikle r+l= j gibi basit ve ilk akla gelen teoriye bu kadar inanan fanlarla yine taşşak geçmiştir.
değil zaten amk, hurafe çıkarmayın. merzifonlu olduğu burnunda belli.
(bkz: jon martell)

oberyn martell in biricik emanetidir westeros a...
jon snow merzifonlu kara mustafa paşa'dan olma, hanife hanım'dan doğmadır. konu kilit.
Gece gece akla gelen teoridir.
Stark ile targaryen aşkına kimse engel olamaz ulen. serinin adı buz ve ateşin şarkısı. bence jon karekterinin targaryen soyundan olması gayet olası. sonuç olarak jon baba boynuma dola.
görsel

Hbo bu görseli yayınlayarak tartışmalara son vermenin yanında genel bir durum özeti de çıkarmıştır.
Dizi kitaptan bağımsızdır, ben kitabı baz alıyorum.
Bir olasılık.

--spoiler--
Ned stark'ın ilk aşkı ashara dayne'le olan ilişkisinden doğan ve öldüğü söylenen bebek olabilir.
--spoiler--
büyüksün abi nerden okudun bilmiyom da güzel saç konusu aklıma gelmişti lakin ne olursa olsun siyah saç baskın gendir olur böyle şeyler demiştim de haklısın valla aklımda bi resim vardı atacaktım ekrem abili ama vazgeçtim şapka çıkartıyorum amaaaaaa sorun şu ki o zaman lyanna neden robert öğrenirse öldürmesinden korktu.sonuçta targaryen değil.
Snow (bkz: piç) olmadığı kesindir.