1. 1.
  japonca yeterlik sınavı (noryoku shiken) başvuru tarihi 24-28 eylül tarihleri arasındadır. japonca yeterlik sınavı hakkında ayrıntılı bilgi için türk- japon vakfı ve japonya ankara büyükelçiliği’nin resmi web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

  http://tjv.org.tr/default.aspx (türk-japon vakfı)

  http://www.tr.emb-japan.g..._Duyurular/2012_08_08.htm duyurular

  japonca yeterlik sınavı nasıl bir sınav?

  *amaç ve hedef

  japonca’yı ana dili olarak kullanmayanlara yönelik, japonca yeterliklerini ölçme ve değerlendirme amaçlı düzenlenmektedir.

  *uygulama

  1984 yılından bu yana japon vakfı (japan foundation) ve japonya eğitim değişimleri ve hizmetleri (japan educational exchanges and services) ortak çalışmaktadır. yurt dışında japon vakfı, sınavın uygulanması konusunda çeşitli kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. japonya’da ise, 2009 yılında dünyada 54 ülke ya da bölgede, yaklaşık 770,000 kişi sınava girmiştir.

  japonca yeterlik sınavı resmi sitesi : http://www.jlpt.jp/ japanese-language proficiency test

  katılacak arkadaşlara başarılar. ayrıca, sınav için n5 seviyesine katılsanızda büyük bir adım sayılır o yüzden temel bilgileri dahi biliyorsanız katılın derim.
  ... cloudtsuchiya
 2. 2.
  (bkz: japanese language proficiency test)
  N5 en düşük olmak üzere n1'e kadar 5 seviyeden oluşan japonca yeterlilik sınavı. Türkiye'de her sene ankara'da düzenlenir.
  Bu sene koronavirüsten kaynaklı olarak başvurular sayılı olacak. N3'ün ilk gün akşamından kotayı doldurması üzücü mesela. Diğer Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.
  ... fischerin piyonu
 3. 3.
  lgbt gibi bir şey zannettim. jigolo lezbiyen putperest travesti.
  1 ... toyboxtan cikan oyuncak