bugün

kuruluş gününün; pkknın, ayaklarından ağaca astığı bir astsubayın altından ateş yakılarak kafasından itibaren yanmaya terk etmesi sonucu olduğunu duymuştum.
jandarma söz konusu astsubayı bulduğunda kendisi kül haline gelmiş durumdaymış.
o gün aynı vahşeti kendisi de uygulamaya karar vermiş.
ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem tabisi.

günümüzde jit ve tem olmak üzere ikiye ayrılmıştır.
jit jandarma istihbarat anlamına gelirken,
tem terörle mücadele dir.

aynı departmanlar emniyette,
işb istihbarat şube müdürlüğü ve tem yine aynı şekildedir.
pkk ile mücadele edebilmenin en akılcı en etkin yolu idi. hangi sebepten olduğunu kestirmek güç maalesef tasfiye edildi. bence daha modernize edilmiş biçimde sahaya sürülmelidir tekrardan ve daha donanımlı şekilde.
http://www.bianet.org/bia...gi-pkk-degil-biz-oldurduk
Şerefsiz ve vicdansız topluluk.
devlet her nekadar varlığını kabul etmese de doğuda askerlik yaparken bi operasyonda jitem timini görmüşlüğüm var. terörist. kıyafetleriyle dağda operasyon yapan bir timdi ve tek kuşun atmadan teröristi paketleyip almışlardı. tamamı rütbeli personel ve başkarında bi yarbay vardı. eminim bu time rastgelen terörist keşke anamı sikselerdi de dağa çıkmasaydım der ama kendileri yemek yemeden bu orospu çocuğuna su ekmek verin dediler.
varlığını herkesin bildiği ama ne hikmetse var olmayan bir "sır", mistik bir devlet güvenlik kurumudur.
http://m.radikal.com.tr/t...n_bitmeyen_davasi-1214055
90 larda halk ile bir türlü birlikte hareket edemeyen pkk nin birlik olmasın da en çok emeği geçen, kürt halkının pkk ye destek vermesinin en büyük sebeplerinden biri olan şerefsizce hareket eden bir kuruluş.

hemen her kürt evinden birinin asit kuyularında yakılıp cesetlerine dahi ulaşamamaları göz önüne alınırsa kurtarıcı olarak pkk yi kurtarıcı olarak görmelerinde hiçbir sebep göremiyorum.
tekrar kurulması gereken yapıdır.
tekrar kurulmasi durumunda herkesin popisine okkali bir cuk penetre ettirecek kurumdur.
vatanı canından çok sevenlerin içinde bulunduğu teşkilattır.
Kalmadığı söylense de hala var olduğuna inandığımdır.
(bkz: je taime)
1994'de hakkari'de köy korucusu 12 kişiyi işkence ile öldüren devletin karanlık yüzü.

atv'de özel haber'de anlatılıyor.

https://www.facebook.com/video.php?v=754172894643598
90 larda halk ile bir türlü birlikte hareket edemeyen pkk nin birlik olmasın da en çok emeği geçen, kürt halkının pkk ye destek vermesinin en büyük sebeplerinden biri olan şerefsizce hareket eden bir kuruluş.

hemen her kürt evinden birinin asit kuyularında yakılıp cesetlerine dahi ulaşamamaları göz önüne alınırsa kurtarıcı olarak pkk yi kurtarıcı olarak görmelerinde hiçbir sebep göremiyorum.
O kadar gizli ve derindir ki hakkındaki herşeyi tüm gazeteciler ve vatandaşlar bilir.
Bu JiTEM denilen yasadışı örgüt neden kendi halindeki vatandaşlara dokunmaz. Ne tesadüfdürki hep pkkya yardım ve yataklık eden uyuşturucu baronlarını şehir içi pkk Milis yapılanmasını hedef seçer. Şerefine sıçtığımın pkklılar ben her türlü kaypaklığı yapayım. Hain pusular kurayım. Uzaktan kumandayla bomba patlatıp sivil asker ayırdetmeden insanları öldüreyim ama devlet yasanın kanunun sınırları dışına çıkmasın. Yok öyle devlet ananınızı bile diker...
olsaydı 3 askerimiz yaşıyor olurdu...
net.
günümüzde personellerinin mit, cia ve ışide aktarıldığı eski jandarma istihbarat.
terörün terörle, şiddetin şiddetle çözüleceğini bilen yapılanma. kürdler korkarlar bundan çünkü sivil kılığına girmiş kürd militanları gözlerinden tanırlar ve gereğini yaparlar -dı-. devam etseymiş kürdistan kurulurmuş deniliyor, türkiye'nin 14-15 gereksiz ili üzerinde kürdistan kurulmasını bende senin kadar istiyorum kürd kardeş ama emin olun siz değil kürdistan kurmak kumdan kale dahi yapamazsınız bu zeka ve kabiliyetsizlikle.
kürtleri sikip atan kuruluş.
statejik harikaları vardır. mesela günümüz kürt gençlerinin esrarla, uyuşturucuyla haşır neşir olup sağlıklı düşünememesi bu kuruluş sayesindedir.
keşke tekrar birileri cesaretlense..
zamanın da emekli albay arif doğanın 32 inci gün programında jitemi halka açıklaması ile mehmet ali birandın program da arif doğana deli muamelesi yapması sonucu ülkenin çoğunun beyinlerine jitem diye bir örgüt yok mantalitesini aşılamışlardır. benim tabirimle bu program da dağdaki insanlar hedef alınmıştır. bilindiği üzere jitem'den altına sıçan dağdaki pkk örgütü korkup geri çekilmemesi için arif doğana psikolojik sorunları olan ve jitemi hayal dünyasın da canlandırdığını anlatmak istemişlerdir. fakat şu bir gerçektir ki jitemin varlığı %100 kanıtlanmıştır.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=w-1VmRo1-ek
(bkz: jötem)
(bkz: jandarma istihbarat terörle mücadele)
cem ersever'in elleri bağlı bir şekilde kafasına sıkıldığı durumu hatırlatıyor. bu ülkede şu seviyedeki adama bile bu yapıldı diyor insan.
tekrar aktif olmasını canı gönülden istediğim teşkilat.