1. 1.
  x-men de psişik güçlere sahip bir mutant. phoenix denilen bilnçaltına ittiği versiyonu çok daha güçlü ve kötüdür.
  1 ... frozen hopes
 2. 2.
  AKLI CYCLOPS TA ,RUHU WOLVERiNE DE KALMIŞ 5. DERECEDEN MUTANT...
  1 ... karga
 3. 3.
  allah'tan bir kademe aşağıda bulunan mutant. ulan mutantlığın da bir sınırı var. tamam evi, arabayı yerinden söküp ortalığı cehheneme çeviriyon güzel. deprem, yangın, sel de yaptın kabul ama denizi nasıl göğe çıkarıyon be insafsız? allah'a şirk koşmak bu olsa gerek. ha güzel hatun o ayrı. famke janssen falan.
  4 -2 ... yozishanko
 4. 4.
  X-men'in başı çeken üyelerindendir. Omega seviyesinde mutanttır.
  Geçmişi
  Jean Grey, Dr. John Grey ve Elaine Greyin kızlarıdır. Sara Grey adında bir kızkardeşi vardır. X-Men'e katılmadan önce New York'taki Annandale-on-Hudson kasabasında yaşamaktadırlar.

  Jean ailesinde mutant özelliğine sahip tek kişidir. (Jean'ın erkek ve kız yeğeni, Joey ve Bailey'in mutant özelliği sonradan ortaya çıkacaktır.) ilk özelliği ortaya çıktığında 10 yaşındadır. Erkenden öğrenceği bu olay en yakın arkadaşına, Annie Richards'a araba çarpacağıdır. Arkadaşı kurtulur ve Jean önceden araba çarpacağını anlattığında, arkadaşı bunların yalan olduğunu düşünür ve inanmaz. Ancak Annie'nin hafızasında bir bağlantı kurar, ve öldüğünü anlar. Jean üzüntüden travma geçirir. Arkadaşının ölümü nerdeyse Jean'ın da nerdeyse ölümüne neden olacaktır. Jean onun sorumluluğunu üstlenir, aklına geldikçe kötü bir düşünceye kapılır.

  Jean'ın ebeveynleri onun özelliklerini birçok uzmana sormuştur, ama onun varlığını hisseden uzman Profesör Charles Xavier yardım edebilmiştir.
  4 ... electronics
 5. 5.
  onun phoenix halindeki gücünü gördükten sonra hiçbir x-men filmi ve hiçbir x-men filmindeki hiçbir karakter beni kesmemektedir. o nasıl bir güçtür öyle, istediğin herşeye herşeyi yapabilme gücü...
  ... rabbit
 6. 6.
  filmlerde dark phoenix haline şahit olduğumuz seksi ve asil şey. white phoenix hali de vardır çok şekerdir. daha güçlüdür. renklerine göre fazları var. yeşil phoenix en fazla birini havaya kaldırıp bir yere taşır ya da üzerine baraj yıkıldığında selin kedisini götürmesini zar zor önleyip sonunda sele kapılabilir. bir de dark versiyonu vardır. filmde sadece köy ebatlarında bir alanı birbirine kattığı görülür. romanlarda ise güneş ile beslenir*. white versiyonu aşmıştır. henüz öğrenmediğim bir nedenden ötürü, içinde bulunduğu evreni ölmekte olan jean, evreninin dışına çıkıp onu elinde tutup iyileştirir falan. aşmıştır kedisi yani. the one above all'dan sonraki en güçlü x-men'dir bu.
  2 ... giberellin
 7. 7.
  sophie turner'ın oynayabileceği karakter.
  ... tyene sand